Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Olyan rossz, ha azért ér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan rossz, ha azért ér véget a kapcsolat, mert külföldre megy az egyik fél, a másik meg marad. Ez nem természetes. Nem azért szakítanak, mert már nem szeretik egymást. Ugyan mi vígasztalhatja az embert egy ilyen szakításnál?

Figyelt kérdés

Találkoztam az első szerelmemmel. Tinik voltunk, mikor jártunk. Csak azért szakítottunk, mert külföldre költözöt a családjával. Egy évtized telt el azóta.


Ismerősök vagyunk facebookon, de nem szoktunk beszélgetni. Néha likeoljuk egymás posztját, vagy felköszöntötjük egymást szülinapon. Teljesen felületes kapcsolattartás. Mégis mikor láttam, hogy a napjába kitett egy budapesti helyszínt, gondoltam egyet, és ráírtam.


Összefutottunk, hogy nosztalgiázzunk. Sétáltunk egyet a belvárosban, és beszélgettünk.

Teljesen más irányt vett az élete, mint amit tiniként kigondolt magának. Már külföldre köti az élet, nem fog hazaköltözni. Családja se, őket is oda köti már az élet.


Nagyon vonzó megjelenésű férfi lett belőle. Ugyanúgy megvolt köztünk az összhang, mint tiniként. El tudnék képzelni vele többet. Ki tudja, meddig lettünk volna együtt, ha nem költözik a családja. Talán sosem szakítottunk volna, ez már nem fog kiderülni.


Valahol ez egy szomorú történet. De csak számomra. Ő boldog. Van párja, és el akarja venni.


Ez volt az én történetem. A legjobb barátom egy fiú. Neki hasonló története van.


Volt egy két éves kapcsolata. Aztán a lány passzíváltazott az egyetemen, és külföldre ment dolgozni. Úgy volt, csak egy szemesztert passzíváltat. Kettő lett belőle. A távolság szétszedte őket. Szakítottak.


Nagyon összetörte ez a (fiú legjobb) barátomat. Azóta is azt mondja, ez az exe volt a legnagyobb szerelme.


Két szerelmi történet, amit a külföldre költözés szakított félbe. Ki tudja meddig tartott volna ez a két kapcsolat, ha nincs a költözés.


Aki megy, azt új ingerek érik. Leköti az újszerű élete, az új kihívások. Aki marad, az szenved jobban.


2021. máj. 5. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerelem, szeretet hiánya miatt szakítottam utoljára. Igen, rossz, de ez van, idővel túllépsz rajta.
2021. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%
10 év elteltével azért már illik egy kapcsolatot lezárni.
2021. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen eldöntöttem, hogy mesterképzésre megyek külföldre és nincs az a pénz, hogy Magyarországon maradjak. Az alapképzés három éve alatt három olyan srác is bepróbálkozott, akivel el tudtam volna képzelni többet, de mindegyiküket elutasítottam, mert tudtam, hogy úgyis elmegyek és halálra lenne ítélve a kapcsolat. Egy gyerekkori vágyamról pedig nem mondanék le.


Három éve ki is jöttem (életem egyik legszebb pillanata volt) és nem bántam meg, hogy az egyetemi évek szerelem nélkül zajlottak. Bőven voltak ott fantasztikus dolgok, de így szakítás nélkül ki tudtam jönni és ezzel elindulni a céljaim felé. Az élet iróniája, hogy két hónap után belebotlottam egy helyi srácba és rögtön egymásba szerettünk.


Mindig rossz, ha egy kapcsolat véget ér valami miatt, de szerintem tíz év alatt már fel kellett volna dolgoznod a dolgot.

26/N

2021. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki marad, jobb esetben őt is érik ingerek, ő is éli tovább az életét. Csak a mentálisan egyébként is sérült ember kapaszkodik a múltba, 10 év alatt már rég el kellett volna engedni az egészet. Semmi értelme azon gondolkodni, hogy mi lett volna, ha. Nem tudunk visszamenni az időben, nem tudjuk megváltoztatni a múltat, szóval nem kell azon keseregni, hogy mi nem történt, hanem építenünk kell az életünket a lehetőségeinkhez mérten. Csakis előre.
2021. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden okkal történik. Ha nem megy külföldre, nem ismerkedik meg a jelenlegi párjával és nem lesz családja vagy legalábbis nem az a család lesz, ami most.


Nem törvényszerű, hogy aki marad, az szenved jobban, rosszul látod. Ez nem szerencse, hanem döntés kérdése. Azon múlik, hogy túl akarsz-e lépni rajta vagy sem. 10-20 évvel ezelőtti dolgokon kár bánkódni és azon marcangolnia magát az embernek, hogy "mi lett volna, ha..." Egyébként azt szokták mondani, hogy az egyik fél mindig jobban szeret, mint a másik. Lehet, nálatok te voltál az, aki jobban szerette volna a dolgot.

2021. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!