Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megfelelő ember, nem megfelelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megfelelő ember, nem megfelelő időzítés?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, még sose voltam szerelmes, most viszont úgy érzem megtaláltam a megfelelő férfit, akit teljes szívemből tudnék szeretni, ha szabadjára engedném az érzelmeimet.

Múlt év vége óta ismerem, egy társaságba kerültünk, kb heti 1x találkozunk a közös társaság révén (főleg túrázni, biciklizni járunk). Még az ismeretség elején viccesen kinyilvánította, hogy tekintve, hogy én az egyik haverja exe vagyok, mi “csak” barátok lehetünk. Én ezt elfogadtam, nem is voltak különösebben más szándékaim (pedig már az elején megvolt a kémia kettőnk között). Azóta kellemes, inkább felszínes, de őszinte baráti kapcsolat alakult ki közöttünk, viszont az idő előrehaladtával úgy érzem, hogy egyre jobban vonzódunk egymáshoz. Jövő héten lesz az első randink.


Ami a bökkenő, hogy én szeptemberben egyetemre megyek az ország másik felébe; a hosszabb szüneteket leszámítva nem nagyon fogok tudni hazajönni (kivéve ha online lesz az oktatás).

Megszakad a szívem a gondolatra, hogy itthon kell hagynom őt, egy ilyen lehetőséget...


Summa summarum, mit tegyek: éljem meg a dolgot amíg el nem megyek, és készüljek fel arra, hogy össze fog így törni a szívem, vagy tartsam meg a tisztes távolságot, ami baromi nehéz lenne, mert valami eszméletlenül szembetűnő, hogy mennyire bejövünk egymásnak, és egy húron pendülünk?



2021. máj. 26. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Próbálkozz be nála, ne szalaszd el a lehetőséget. Lehet, hogy soha többé nem fog összejönni.
2021. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, de van valami értelme egyáltalán annak, hogy összejöjjön?:(((

Vagy csak időpocsékolás és szívösszetörés lenne?

2021. máj. 26. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hogy mennyire bírjátok a távkaocsolatot. De én tényleg azt mondom, hogy ne hagyd annyiban. #1
2021. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hagy annyiban. Sokkal rosszabb lenne a mi lett volna ha érzés. Higgy nekem inkább éld meg amíg lehet. 29N
2021. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt vele beszéld meg. Mivel már jól ismeritek egymást, így nem lenne annyira fura felhozni úgy, hogy még nem is vagytok együtt. Mondd el neki, hogy mi a szituáció (bár gondolom már tudja, hogy messze mész egyetemre) és kérdezd meg, hogy mit gondol róla, mi legyen.


Nekem is volt hasonló helyzet, azzal a különbséggel, hogy én az egyetemen ismertem meg, de amúgy a lakhelyünk elég messze volt egymástól, így nyárra meg az elvégzése után egy évre kényszerültünk távkapcsolatba. Először azt hittem, hogy ez túl sok és kizárt, hogy működjön, de megbeszéltük, megoldottuk és bár nem mondom hogy könnyű volt, a távkapcsolat pocsék, de ha csak ideiglenes ki lehet bírni. Utána összeköltöztünk és azóta is együtt vagyunk, szóval megérte. Pedig akkor én is így voltam vele, hogy van-e értelme belevágni, hiszen 1 év kapcsolat után 1 év távolság nem tűnik működőképesnek.


Tudom, neked kicsit más, hiszen nektek még frissebb a dolog, de addig még hónapok vannak, ki tudja hogy alakul az alatt. Azt nem mondom, hogy egy teljes egyetemi képzést ki lehet bírni így távkapcsolatban, de ideiglenesen igen és ha meg komolyra fordulna, vannak lehetőségek. Ha ennyire azt érzed, hogy ő a megfelelő ember, legalább egy esélyt adj a dolognak. Lehet nem fog működni, de akkor is jobb megpróbálni. Ne legyen ott a mi lett volna ha. De ez nyilván tőle is függ, szóval beszélj vele.

2021. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz. Friss kapcsolatot távkapcsolattá alakítani általában végzetes.

Szerintem ne rohanj. Randizz, ismerkedj vele. Ne tartsd a távolságot, de ne ugorj rögtön ágyba sem. Nézd meg, hogy komoly-e a szándék, aztán ha igen, akár még hosszútávon is működhet.

2021. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a tapasztalat-megosztást.

Őszintén nem hittem volna, hogy ilyen válaszok érkeznek, fel voltam készülve arra, hogy fogok kapni egy adag lebeszélést...


Sajnos a távkapcsolatban nem nagyon tudok bízni (bár magamat ismerve ha nyár végére teljesen szerelmesen egy boldog párkapcsolatban lennék vele, akkor a szívemtől bevállalnám). Egyszerűen túl nagy a táv, túl hosszú a külön töltött idő... Ő nemrég helyezkedett el a munkahelyén, szereti amit csinál, vannak tervei a jövőt illetőleg is, szereti a helyet is ahol élünk. Én annyit tudok, hogy a 4+ éves egyetemi képzésem után szeretnék hazaköltözni véglegesen, de addig...? Ti képesek lennétek egy jól működő kapcsolatért otthagyni a jelenlegi munkátokat, és elköltözni (úgy hogy egyébként az új helyen is bőven lenne lehetőség)?

2021. máj. 27. 19:21
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Magának a szerelemnek van értelme? Nincs :). Akkor meg mi a kérdés? Éld át, egyszer vagy húszéves!
2021. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!