Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Titeket zavarna, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, hogy a párotok anyja folyton az exről beszél?

Figyelt kérdés

A párom exe nem él már (kb 20 éve lassan, még tinik voltak amikor elhunyt, szóval régi dologról van szó). A párom ki szokott menni hozzá a temetőbe tiszteletből, visz virágot, ami számomra teljesen rendben van. Viszont az anyja éjjel nappal azzal fáraszt, hogy elmeséli annak a lánynak (akit én nem is ismertem) az egész életét, mit szeretett mit nem és mekkora szerelem volt köztük a párommal és ő is mennyire szereti és ez milyen szomorú, ami történt és bla bla. De nem egyszer-egyszer, hanem elmondja és utána kezdi az egész sztorit másnap előről. De mindent az ég világon tudok már a kapcsolatukról és nem a páromtól.

Én meg nem akarom megbántani és meghallgatom. A páromnak sem merek szólni mert ahogy ismerem ő kiakadna és nem akarok vitát gerjeszteni. Lehet, hogy én nem vagyok elég laza, vagy nem tudom, de már kerülöm a beszélgetéseket emiatt.

Titeket is zavarna? Vagy csak szokjam meg a fran.cba?



2021. máj. 28. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez tényleg elég érzékeny téma, főleg hogy a párod még most is jár ki hozzá a temetőbe, tehát nem tudta ő sem teljesen elfelejteni a lányt. Viszont itt leginkább anyós a hunyó, vele kellene beszélni. Én megpróbálnám tapintatosan elmagyarázni, hogy azzal nincsen semmi baj, hogy néha felhoz egy-egy sztorit róla, nyilván érthető ha a családi sn agyon ragaszkodott a lányhoz, de az túlzás, hogy csak és kizárólag róla tud beszélni. Viszont ezt tényleg nagyon finoman és diplomatikusan kell megmondani, éppen a téma kényes mivolta miatt.
2021. máj. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lány családja nem messze lakik tőlünk (tőlük pontosabban) és jóba is vannak nagyon a családdal, így a legtöbbször együtt mennek ki + a párom anyukája is. A párom nem akar ezzel engem bántani és mondta is, hogy egyedül nem menne ki, de mivel tudom, hogy ez náluk hagyomány és legbelül ragaszkodik hozzá, mondtam, hogy menjen nyugodtan egyedül is, ha úgy érzi. Az anyósommal nem tudom, hogy ezt hogyan oldjam meg, de nagyon kínos az egész én hüly.e meg csak hallgatom. Amikor rákezdi, hogy: képzeld el amikor... már sírnék.
2021. máj. 28. 01:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az anyja beleragadt abba az eseménybe, talán már a közös esküvőjüket tervezte és elképzelte milyen lesz az életük együtt. Tényleg szomorú ami történt, sajnálom még ismeretlenül is, de nem érdekelne miket álmodott meg a fiának, tisztelettel megbeszélném vele hogy ez nem az én dolgom és nem szeretnék erről témázni.


Ha nem tartaná be, akkor kerülném a társaságát, minimálisra venném a kontaktot, akár eleve nem beszélnék vele ha megoldható.


20 éve történt, amúgy se tehetek másnak a traumájáról, akinek ráadásul sok köze nem volt a lányhoz (nyilván nem ismerem a részleteket, de nem ő volt együtt vele). A halál az élet része, mindenkinek eljön egyszer - meg kell tanulni továbblépni, de az elmúlt évtizedekből ítélve ő már nem fog.


Ha zavar a helyzet, akkor tenni kell ellene, cselekedni. Másképpen nem lesz változás, hanem marad a mindennapi mesélés.

2021. máj. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez konkrétan tiszteletlenség veled szemben! Én szólnék a páromnak, hogy ez így mennyire rosszul esik.
2021. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 moozygoo ***** válasza:
Nem egészséges, az anyósjelölt ne az exekről beszéljen, a párodnak meg ideje elengedi a 20 éve elhunyt szerelmét ha már veled van.
2021. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!