Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van esélyem nem diplomásként?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem nem diplomásként?

Figyelt kérdés

Tinikoromban szerelmes voltam egy srácba, de volt barátnője, aztán nekem is lett valakim, akivel most lett vége 8 év után.

Szívesen ráírnék, de ő jogot tanult és az egész családja diplomás, ezzel ellenben nekem csak egy érettségim van és egy szakmám, nem bolti eladó vagyok, nem rossz szakma, de nem egy diploma.

Gondolom mindezek által ő sokkal műveltebb is, mint én, és kicsit tartok tőle, hogy nem lennénk egy szinten, vagy pont emiatt nem is érdekelném.

Másoknak vannak tapasztalatai ilyennel kapcsolatban?



2021. júl. 16. 18:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
52%

8, 10

Full sztereotipia.

2021. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

gyakorló jogásznak lenni azt jelenti, hogy ehhez a hivatásrendhez (ez egy szociológiai terminus) tartozol, ami több, mint egy szakma... az orvosokra, jogászokra különösen jellemző a házassági homogámia, vagyis nem egyszerűen diplomás társat választanak, hanem sokszor ugyanahhoz a hivatásrendhez tartozót.


itt most nem arról van szó, h. vki diploma nélkül ne lenne vonzó v. jó ember, ezek strukturális okok, amiről beszélek.


és de, kiütközik és komoly feszültségekhez vezethet, ha mondjuk egy takarító/boltos stb. és egy jogász alkot egy párt.


az egyik magasan kvalifikált, erős intellektusú, nyelveket beszél, olvasott, a másik nem.... miről fognak beszélgetni? nem ugyanazt fogadják be és fogják fel a világról.


és ezzel nem az alacsony végzettségűeket minősítem.


egyszerűen egy ilyen nem működik hosszú távon, ezt magad is érzed, különben nem írtad volna ki a kérdést.


olyanoknál működhet, ahol az egyik fél domináns v. nárcisztikus, és egy alacsonyabban képzett társ mellett azt éli meg, h. ő annyival különb.


a gazdasági kiszolgáltatottság is nagyobb egy ilyen kapcs.-ban.

2021. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

Na figyelj 11-es. Tanár vagyok, két nyelvvizsgával, jelenleg igazgatóhelyettes egy gimiben.


5 éve történt. Mindketten elváltunk. A csaj akkor lett fogalmazóből ügyész. Nulla nyelvvizsga, nem tudta kiszámolni, hogy mennyi 90% 15 %-a! Nem vicc! Alkesz volt és óriási arcú.


Meg is mondta, neki sok pénz jár. Így!!


Ma maga él. Nekem férfiként két gyönyörű kisfiam van.


Ismertem a kollégáit! Dehogy szetereotípia.......és dehogy volt erős intelletusú meg nyelveket beszélő a nagyon nagy többség! A mgyar ügyészek 90%-a szolgalelkű buta senki!!!!! Talán a bírók még-még, de az ügyvédek is hasonlóak. Apuci pici fia-lánya kap egy jó - és buta - ügyfelet és királyság van!

Sztereotípia a fenét!!!!!

2021. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

13 nincs igazad, nézz utána,h. mi a feltétele nemhogy az ügyészi, hanem a jogi diplomának is: diploma, amihez nemelég -es, vagy 3-as, hanem legalább cum laude, de inkább summa cum laude.


a jogi pálya attól is specifikus, h. cum laude (azaz 4-es minősítésű) diploma és minimum középfokú, de inkább szaknyelvi felsőfokú angol (+ még egy idegen nyelv), szóba sem állnak az emberrel.


ügyész nem lehet vki nyelvvizsgák nélkül, és nagyon jó eredményű diploma nélkül, de még fogalmazó is csak bajosan.


az a súlyos sztereotípia, ha te azt gondolod, h. tehetős szülők csemetéinek ez csak úgy megy és dől a lóvé.


egy felső középosztálybeli családból igaz könnyebb bejutni az egyetemre, de nem a pénzeszsák szülők miatt, hanem, mert jobb képzést tudtak végig biztosítani a gyereknek.


viszont azt az egyetemet a "gyereknek" kell minimum cum laude elvégeznie, és senki nem tud helyette tanulni...


olyan nagy a túlképzés jogászokból, hogy ma már komolyan meg kell küzdeni az állásokért, és nem, nem dől a lé, sokszor azért is a pályakezdő jogász fizet, h. bekerüljön egy ügyvédi irodába, plusz szakvizsgák tandíja...

2021. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

14-es,igzd van, de


1. Debrecenben vagy 10 évig úgy ontották a jogászokat, hogy még a szak engedélye is csak ideiglenes volt a kevés minősített oktató miatt. Na, ekkor került ki egy olyan ma negyvenes korosztály, akik semmirevalók. Van ugyan egy középfokújuk, de rég elfelejtették - vagy máshogy szerezték. Volt egy belső nyelvvizsga, amit csak a Debreceni Egyetem fogadott el.


Egy rite minősítésű "hölgyről" beszélünk. 3, 23 volt amúgy.


Tudom, miről beszélek. Sajnos sokkal nagyobb a mellény, mint a tudás, bár ez valóban változóban van.

2021. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

#6


Nem voltunk együtt soha. Mint mondtam barátnője volt akkor, amikor én beleszerettem. Majd nekem is lett később valakim, ő pedig azután szakított a barátnőjével, de nekem már volt párom és nyilván nem szakítottam vele, mert szerettem. Ebbe mi volt olyan nehéz ?

2021. júl. 16. 22:00
 17/29 A kérdező kommentje:

#12


Igen én is pontosan erre gondoltam, ezért is írtam ki a kérdést. Csak kíváncsi voltam vannak-e itt olyanok akik ezek ellenére is egy párt alkotnak.

2021. júl. 16. 22:02
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
2 diplomám van, ebből egy pénzügyi, és 4 nyelven beszélek! A ferjem burkoló, érettségi nélkül, (most csinálja) viszont, álomszépek a munkái, bármit megcsinál a házban, talpraesett, vicces ember! (Ja, és lehet talalgatni, hogy ki keres többet) 🤷‍♀️Nem gondolom, hogy ez szepont lenne...ugyanakkor tény és való, hogy a nem diplomások többsége, ( a szakmunkásokra gondolok főleg) kevesebbet értek el az életben, többségében pedig közönségesen viselkedő, iszákos, tanulatlan ember benyomását keltik.
2021. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

18-as Mo.-n jellemző a női populációra, hogy stagnáló vagy ún. lefelé irányuló házassági mobilitás (szintén szociológiai kifejezés) megy végbe a partnerszelekció során, vagyis alacsonyabb iskolázottságú társat választanak.


kérdező, a modern és későmodern társadalmakban, amiben mi is élünk, az iskolázottsági alapú párkapcsolati homogámia az elterjedtebb.


vagyis hasonló a hasonlót vonzza, az iskola és a munkahely számítanak a legnagyobb házasodási piacnak, magyarán leggyakrabban onnan választunk párt.


napjainkban már online is szerveződnek a randik, de ott is komoly szűrő lehet a másik végzettsége.


itt nemcsak egy papírról van szó, mert a diplomával nagyobb fizetés, jobb alkupozíció, biztosabb munkaerőpiaci pozíció és még egy sor előny együtt jár... de leginkább világszemlélet, az ún. inkorporált kulturális tőke (vö. Bourdieu)... ezt a másik félnek nehezebb behozni vagy egyenesen lehetetlen egy ponton túl.

2021. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ezt én értem....de ha igy nézem, akkor is a férjem hozza haza a 7 szamjegyü fizetest, ami sokszor nem 1-essel kezdődik - és nem én...a diplomaimmal, meg nyelvismeretemmel
2021. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!