Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a különbség a szeretet és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szeretet és a szerelem között egy párkapcsolatban? Hogy lehet megkülönböztetni a kettőt egymástól?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerelem elvakítja a másik felet, hibátlannak tart, ezért is múlik el idővel, amikor már jobban megismeri egyik a másikat és fény derül a hibákra. Ha szeret valaki, akkor a hibáiddal együtt is szeret. Legalábbis én így veszem ketté ezt a két dolgot és a szeretetet erősebbnek érzem.
2021. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Keressek logikát abban, hogy miért lett lepontozva az egyes, vagy inkább ne gondolkozzak rajta?
2021. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én felpontoztam.
2021. aug. 7. 17:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

itt ezen a helyen? még csodálkozol? 2-es

lehet ez is lepontozásra kerül


A szerelem inkább lángoló érzelmekről szól, intenziv, heves, dinamikus érzelmek megélése.

ha a szerelem lángolása alább hagy átveszi a helyét szeretet az elfogadás a megnyugvás.

A szeretet inkább elfogad úgy ahogy vagy, nem kritizál, hibáztat stb…úgy vagy jó ahogy vagy

A szeretet inkább letisztult érzelmekről szól, a lenyugodott, lassabb, elfogadó, befogadó, harmónikus együttlétről.

2021. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Ja, magamat sem értem, miért nem szoktam még hozzá.
2021. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lehet az elején csak szeretsz valakit elfogadod minden hibájával együtt, pl idősebb korban 50-60 és csak a szeretetet éled meg a másikkal...

fiatalabb korban elöször a heves szerelmi érzések jönnek a kémia beindul ettől az érzéstől nem látsz nem hallasz..fogalmad sincs arról, hogy a másik lehet-e rossz, majd amikor már nem gondolsz rá annyit leveszed a másikról a figyelmedet, és kevesebbet gondolsz rá, ez az érzelmi állapot alábbhagy, de még mindig erős szálakkal kötödsz a másikhoz, de nem olyan hevesen dobog a szived iránta, mivel már annyit sem gondolsz rá, mint az elején.

(Minél többet gondolsz a másikra egy nap annál tovább fent tudod tartani a szerelem állapotát.)

ez az állapot a szeret amikor már nem annyit gondolsz rá :-)de nélküle sem tudsz élni

2021. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És az előfordulhat, hogy időnként visszatér a szívdobogás, felfokozott állapot?
2021. aug. 7. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul. :)
2021. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

akkor, ha van a kapcsolat alatt kis szünet távolság, és ismét találkozás


ez az szivdobogás állapot az elején jellemző a kapcsolatnak...de nem vagyunk egyformák, ki ki mennyit tesz bele tudatosan, ha tudatosan müködtetitek irányitjátok az energiát akkor folytonosan lehet áramoltatni, flow-ban lenni..majd idővel csillapodik ez az érzés, és újból lángra lobbanhat, de ehhez kell egy nyugalmi időszak.

Folyamatosan nem tud ez a fokozott állapot fenmaradni, bárki is szeretné nagyon, örökké nem lehet fentartani ezt az állapotot, a fokozottra gondolok....

ami idővel legnyugvó létezésbe megy át az egy szeretet fázis...ebben a tartományban is nagyon jó lenni, sőt ez a hosszabb verzió :-) és nyugodt harmónikus...kevesebb szivdobogással jár :-) de biztonságosabb...

2021. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

A szerelemben nincs logika, nem tudod megmagyarázni, hogy miért vagy szerelmes, hanem csak úgy megtörténik. Nem tudsz normálisan élni, mindig csak rá gondolsz. Olyan, mintha belülről égnél.

A szeretet sokkal nyugodtabb érzés, nem érzed, hogy égsz, hanem inkább lenyugtat. Tudsz okokat mondani, hogy miért szereted. Tudsz mellette normálisan élni, gondolkozni.

Én így különítem el a kettőt.

2021. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!