Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 7-8-9, esetleg 10 év korkülönb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7-8-9, esetleg 10 év korkülönbséggel működhet egy komoly kapcsolat, úgy hogy a nő az idősebb?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyek azok a tényezők, amelyek ebben a kérdésben tényleg számítanak?


A férfi amúgy 25 lesz, a nő meg ugyebár 7-10 (32-35 éves) évvel idősebb (van annak egy konkrét oka, hogy miért nem írom le a pontos korát, amit nem szeretnék megosztani… A kérdésre érkező válaszok is így jobban érdekelnek).


Előre is köszi!



2022. febr. 19. 08:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Ősze költözés, gyerek vállalás. Ha azt nézzük a csaj benne van a korban 'lassan'. Fél merül a kérdés, hogy a srác is akar e, nem e túl korai még neki, vagy ő meg élni, bulizni akar.az egyik fél egyetemre jár e vagy van már saját egzisztenciaja.... Szerintem tömören, röviden... :) n29
2022. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Mi 25/32 korban jöttünk össze, házasság, gyerek is lett. 40/47 váltunk el.
2022. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ősze költözés:


Ennek SZERINTEM, nem sok köze van a korhoz… Van aki 18 évesen elköltözik otthonról. Viszont olyan is van, aki még 30 évesen is otthon lakik… És utóbbinak is lehet sok oka, nem is feltétlenül anyagi.


De miért ne élhetne együtt két teljesen különböző korú ember?

Akár ehhez párkapcsolatban sem kell lenniük, de jól működhet az együttélés.


Gyerekvállalás: Hát igen.

Ez tényleg egy fontos kérdés szerintem is… Sajnos (?) manapság a 25 körüli férfiak még nem állnak készen az apaságra, általában.

Persze biztos vannak kivételek is…


De itt annyi a lényeg, hogy ne legyen totálisan ellentétes az álláspontja a 2 félnek, nem?


Úgy értem, ha mindketten 30 évesek, de egyikük akar gyereket, másikuk meg nem, akkor az még rosszabb helyzet mintha mondjuk a férfi fiatalabb és akar gyereket, csak még esetleg nem áll rá készen… Mert utóbbi esetben lehet valamilyen (többféle) konszenzusra jutni, akár kompromisszumok vállalásával, de előbbi esetben nem… Hiába egyidős ott a kétfél.


Az egyetem és egzisztencia is egy érdekes kérdés…

Mert én ismerek olyan házaspárt, ahol klasszikus a felállás és a férfi 1 évvel idősebb a nőnél, viszont a nő az PhD programban van, vagyis amiért kap valamicske pénzt, de kevesebbet mint a minimálbér. És azt is csak az utóbbi 1-2 évben kapja, az első évben pedig még alacsonyabb volt az ösztöndíj (ha ezt ösztöndíjnak nevezik, ebben nem vagyok biztos). A férfinak meg szakmája van és 18 éves kora óta dolgozik, már 14 éve és emiatt sokszorosát keresi annak amit a felesége.

2022. febr. 19. 08:27
 4/29 A kérdező kommentje:

#2.


Abban hogy elváltatok szerepet játszott a korkülönbség?

2022. febr. 19. 08:27
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Működhet. Minden működhet, és valakinél működik/működött is ez egész biztos. Akárki akármit mond, ez nem kor függvénye.
2022. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
11%
1 vagyok... Miért lettem ennyire lepontozva? Teljesen igazam van... Ennyi idotat... 🤦‍♀️🤡
2022. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%
1 vagyok. Jó ebben is van igazság, hogy azonos koruak is lehetnek és az egyik fél akár, a másik nem... Próbáld meg szerintem, lakva ismerszik meg az ember nem?!
2022. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#6.


Én mindenkit felpontoztam.

2022. febr. 19. 08:41
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Sógornőm 36 éves, a párja 29, tök jól megvannak, most vettek lakást. Házasságot, babát terveznek a közeljövőben. Úgy néz ki, náluk működik.
2022. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon fontos, hogy megbeszéljétek ki hogy áll a gyerekvállalás témájához és döntést hozzatok róla. Mert ha a 25 éves férfi a későbbiekben szeretne, akkor el kell fogadnia, hogy legkésőbb x időig meg kell lennie, vagy örökbefogadás ha később akar, vagy egyáltalán nem lesz.

Minden más pont ugyan úgy működik, mint bármilyen más kapcsolat. Ha passzoltok és jól tudtok együtt működni, akkor király, ha nem, akkor sajna ez van.

Köztünk 7 év van én vagyok nőként az idősebb. A párom érettebb gondolkodású a kortársainál, mindig is nagyon jól kijöttünk egymással, hatalmas az összhang közöttünk. Mindketten elfogadóak, megértőek és nyitottak vagyunk a másikkal. Én pl otthon ülő típus vagyok, míg a párom szeret eljárni. A kompromisszum, hogy néha bár nincs kedvem szórakozni, de elmegyek vele, ő néha, bár nincs kedve otthon ülni, de otthon marad velem, illetve néha ő elmegy egyedül én pedig otthon maradok. Ha megvan a bizalom, tisztelet és szeretet, és a kompromisszum kötésre való hajlandóság mindkét félben, akkor minden működni fog kortól függetlenül.

Ismerek olyan párt is, ahol 12 évvel idősebb a nő és már 14 éve együtt vannak. Ha megtaláltad a párod, akkor nem fog számítani a kor. Mert mindenre lehet találni megoldást ha akarunk

2022. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!