Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért gyerekesek/éretlenek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gyerekesek/éretlenek a pasik sokáig és a nők miért komolyodnak meg hamar?

Figyelt kérdés
Zavar, hogy pl a párom sokat bolondos, gyerekes, vicces, meg ilyenek, engem ez sokszor fáraszt, de igazából a volt kapcsolataimban is valamilyen téren ilyenek voltak a pasik. 30 alatt vagyok és az eddigi párjaim is, van idősebb barátnőm, neki férje és mondta a csaj hogy pl neki is ez volt de idővel ez a gyerekes, mókás viselkedés csökken de a pasik mindig kicsit “gyerekek” maradnak és a nők meg inkább komolyodnak folyton. Miért? Miért van ez az “ellentét” általánosságban a nemek között?

2022. febr. 21. 20:36
A kérdező szavazást indított:
Nekem is gyerekes sokszor a párom 20 körül van
Nekem is gyerekes a párom 30 körül van
Nekem is gyerekes a párom 40 körül van
Nekem nem gyerekes soha 20 körül
Nekem nem gyerekes soha 30 körül
Nekem nem gyerekes soha 40 körül
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem nemek között van, hanem te vagy koravén. Huszonévesen még bolondozni kéne, nem búskomoran tengetni a mindennapokat... Örülj neki, hogy legalább a barátod ilyen, üde színfolt az életedben
2022. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nincs olyan, hogy "pasik", meg olyan sem, hogy "nők". Nem egyformák a férfiak és a nők sem. Én pl. 14 éves korom óta komoly vagyok, mert a beteg anyámat kellett gondoznom, amíg a környezetemben a kortársaimnak annyi volt a hétvégi programjuk, hogy leigyák magukat. Emellett nem volt semmim, mert nyomorba születtem, egy kicsit ez is sürgette a felnövést.


25 éves koromra egy komoly, maximalista, sztoikus férfi lettem (legalább fél tucat negatív tulajdonsággal, de ez most lényegtelen). Baszhatom, hogy komoly vagyok, mert nem vagyok szociális pillangó és a legtöbb nő olyan férfit keres, aki felülteti őket egy érzelmi hullámvasútra, amihez azért elég nagy előny ha humoros és nem túl komoly a férfi.

2022. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Én itt pl. a gyk-n, még csak huszonéves, max 30 éves pasikat láttam nyígni hogy középkorúak, és ilyenkor már mindenki az, és erőszakosan tolják ezt a bullsitet, mindenkit le akarnak húzni a szintjükre. Úgy viselkednek mintha a 40 az emberi kor legvégső határa lenne, és már 25 után erre kellene felkészülni.

Egyébként Magyarországon a való életben is sokkal több életunt fiatal férfi van mint nő, akik a koruknál sokkal idősebbnek tűnnek és viselkednek.

2022. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarlak összezavarni, de én például 40 éves nő vagyok, és baromi gyerekes. Ez alapján az összes exem levonhatja a következtetést, hogy minden nő gyerekes.
2022. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, 40 körül vagyok, férfi, és vagyok annyira gyerekes, hogy szavazni szeretnék.

Nekem miért nincs opció?


A párom is gyerekes, így csak azért is nyomtam, bibiiii!

2022. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően a szocializáció az oka. A lánygyerekektől hamarabb megkövetelik a komolyabb, felelősségteljesebb viselkedést, mint a fiúgyerekektől. Ennek több oka is van: lányként az embernek nem árt idejekorán felmérni, hogy potenciálisan veszélyesebb a világ számára, másrészt a nőknek szűkösebb időkeret jut a családalapításra, így hamarabb elkezdik őket az életre nevelni.

Biokémiai alapjai - tudtommal - nincsenek a nők számára a korai érésnek. Ez egy össztársadalmi sürgetés az irányukba a biológiai korlátjaik miatt.

Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy minden lány meg is fog komolyodni, mert azért az alapvető természetet egy nevelési kóddal nem nagyon lehet végleg felülírni, maximum csak ideiglenesen.

2022. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

"gyerekes"

Érdekesen fordítod azt, ha valakinek életteli, intelligens humora van, ezáltal meg a szociális rendszere is fejlett.

Amúgy meg a nők szokták kiírni az adatlapjaikra, hogy vicces, vidám, humorosabb férfiakat keresnek, szóval nem hinném, hogy a hiba az ő készülékükben van.


De ez megintcsak az a tipikus egoista életszemlélet, hogy én, mint antiszoc, milyen remek ember vagyok, míg az életpozitív alakok meg: gyerekesek....

2022. febr. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, szeretem a vidám, vicces, pozitív pasikat, csak mivel mellette a nap minden perce róla szól és a poénjairól, sztorikról amikkel szórakoztat, sokszor fárasztó, meg úgy érzem nem lehet mellette kibontakozni, mert folyton csak őt hallom, mint a kisgyerek, aki nem képes nyugton lenni, csöndben maradni. Persze ez a viselkedés 20on évesen jobb, mintha már most fapofa lenne, de egyszerűen gyakran sok, túl sok. Az a tapasztalatom hogy egy pasi eléggé véglet ember szokott lenni: vagy végtelen vicces, gyermekies vagy végtelen megkeseredett, befordult és nincs átmenet, vagy inkább ritka. Ezért zavar a gyerekesség, mert nem egy része gyerekes, hanem állandóan az, mintha egy 10 éves gyerek benne rekedt volna és az folyton csak mókázni akarna.
2022. febr. 22. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!