Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez normális vagy nem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális vagy nem?

Figyelt kérdés

Normális az ha nagyon hamar beleszeretek valakibe?

Pl exemmel is így volt, hogy véletlen találkoztam vele este, akkor még nem ismertem, és váltottunk két mondatot és rögtön ezt éreztem annyira intenzíven.

Nem rajongás, nem vágy hanem szó szerint olyan érzés, hogy szerelmes vagy belé.

Nálam ez túl hamar történik



2022. ápr. 17. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magányos vagy?

Nagyon vágysz szerelemre?

2022. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok magányos, egyedülállóként is tökéletesen elvagyok
2022. ápr. 17. 10:35
 3/4 Yoda m. ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Bele szeretni valakibe, pontosabban megszeretni valakit... azt lehet egy pillanat alatt is, de lehet évekig elnyújtva is. Ez nincs időhöz kötve.


Viszont... a "szerelmes" állapot (attitüd) az egy kicsit, vagy inkàbb teljesen más állapot...


Az ember leginkább azt tudja szeretni a másikban, amit önmagában sem utál. Amivel ki van békülve.

Ami azt is jelenti... hogy pont NEM az ellentétek vonzzák egymást, hanem a hasonlóságok.

Mint ahogyan a mágnes is a másik mágnest, vagy azt az elemet, ami mágnesezhető.

Embernél ugyanez működik.


Ha te rajongasz mondjuk a költészet, irodalom, zene, fafaragás, vagy bármi más iránt... és a másikban ez visszhangra, megértésre és elfogadásra talál, akkor tudtok "egy húron lendülni". Ez lenne az optimális, idilli eset.


Viszont... ami túl gyorsan történik (pl. "szerelem első látásra"), vagy túl lassan történik... az már szèlsőség, s nem az egészséges kapcsolati életfunkció ismérve.

Ugyanúgy, mintha a pulzusod folyamatosan túl lassan, vagy túl gyorsan verne... ugye az sem a kimondott egészség jele.


Vagyis.. azt érdemes vizsgálnod, hogy mi inspirál, vagyis hajt téged a túl gyors, hirtelen "szerelembe esek" attitüd felè. Mert hogy az egy okozat. Egy következmèny. És mindennek van, létezik oka, illetve előzménye.

Ezt kellene magadban felkutatnod. Ami persze... belső munka. És nem is kevés.😌


Az ERŐ legyen veled!

2022. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Teljesen normális. A szerelem is olyan dolog, amit "tanulnia" kell a testnek. Eleinte könnyen nyílnak az érzelmek kapui, idővel megtanuljuk csak az arra valóban érdemes személyeket beengedni rajtuk.
2022. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!