Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A feminista világnézet tagadja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminista világnézet tagadja azt, hogy ma a nőknek a domináns férifak jönnek be a társadalomi változásokra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Azt talán mindenki elismeri, hogy a nőknek az őskorban a domináns férifak jöttek be. Ez nem is lehetett másképp, hiszen akkor veszélyes idők voltakak. Ha a férifi nem volt elég tökös, akkor nem tudta volna elkergetni a barlang elől a vadállatot, hogy megvédje a nőt és a gyereket. Esetleg nem tudta volna megvédeni más törzsektől sem, akik fosztogattak, és nőket raboltak. A nőknek a legvonzóbb a törzsfőnök lehetett, aki erős, vezető alkat volt.


Ma már változott a világ nagyobb a közbiztonság, és ha jól látom a feminizmus kezdte el terjeszteni azt az eszmét, hogy legyen teljes egyenlőség, és, hogy a férfiak is vállalják fel az érzelmeiket. Ezáltal mitha megjelent volna egy új férifitípus, akinek nőies vonásai vannak.


Éppen ezért nekem úgy tűnik, hogy a feministák tagadják, hogy a nőknek a domináns férifak jönnek be. Nem tudom, hogy tényleg így van-e. Jól látom?


De ha igen, akkor mit kezd a feminizmus az evolúciós pszichológia kijelentésével, miszerint az agy nem változott olyan gyorsan a környezettel, és ma is lényegében úgy gondolkodunk, mint régen?


Vagy mit kezd Alan és Barbara Pease - A testbeszéd enciklopédiája című könyvében tett kijelentésével, miszerint a nőknek a domináns férifak jönnek be?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2022. ápr. 26. 09:46
A kérdező szavazást indított:
A feminista világnézetben nincs szükség domináns férifakra. Teljes egyenlőség van.
A feminista világnézetben megférnek a domináns férifak is.
25 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kinek mi jön be szexuálisan teljesen más, minthogy társadalmilag milyen jogaink vannak. Ezt nem tudom, miért nem lehet megérteni.
2022. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
71%
🥱🥱🥱
2022. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

#1


Azért, mert nem úgy tűnik, hogy a feminizmus nem csak a társadalomi életre kínál új megoldást, hanem a párkapcsolatra is.


Abban egyetértek vele, hogy a férfi is vegye ki a részét a házimunkából. De a kapcsolatokban van egy domináns fél, aki általában irányít, ami hagyományosan a férfi. És nekem úgy tűnik, a feminizmusnak ez nem tetszik.

2022. ápr. 26. 09:52
 4/55 anonim ***** válasza:
83%

2.


Főbohócok ideje.


Kérdező


Ezt minden nap megkérdezed.

2022. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
*Azért, mert nekem úgy tűnik
2022. ápr. 26. 09:53
 6/55 A kérdező kommentje:

Tévedsz. Nem szoktam megkérdezni minden nap. Soha nem volt még ilyen kérdésem.


Valakivel összekeversz.

2022. ápr. 26. 09:54
 7/55 anonim ***** válasza:
95%
Nincs a kapcsolatokban domináns fél. Nem is kell lennie senkinek, nem kutyák vagyunk.
2022. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
98%

Én nőként nem bírom elviselni, ha egy férfi domináns. Valamiért nem tartom vonzónak és mindig az jár a fejemben, hogy teljesen elnyomna, ha együtt lennénk. Utálom, ha valaki szabályozni akar, az egész kapcsolat egy harc lenne, mert ő dominálni szeretne én meg nem hagynám.

Az első férjem ilyen volt, bár ismerkedéskor teljesen más képet mutatott magáról, el is váltunk egy év után.

2022. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Szerintem van domináns fél. Amikor barátnőkkel ismerkedtem, akkor is lehetett látni, hogy ki az, aki általában a dominánsabb. Sőt, ha csoportokban vannak a nők, ott is van egy, akire a többiek hallgatnak. De ez igaz a pasikra is, egy baráti társaságban is van egy hangadó srác.


Szerintem az emberi kapcsolatok többségében van domináns fél, nekem ez a megfigyelésem.

2022. ápr. 26. 09:59
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

9.


De nem csak "domináns" meg "nem domináns" van, hanem egy sereg átmenet, kívülálló, árnyaltabb karakter is.

2022. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!