Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A feminista világnézet tagadja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminista világnézet tagadja azt, hogy ma a nőknek a domináns férifak jönnek be a társadalomi változásokra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Azt talán mindenki elismeri, hogy a nőknek az őskorban a domináns férifak jöttek be. Ez nem is lehetett másképp, hiszen akkor veszélyes idők voltakak. Ha a férifi nem volt elég tökös, akkor nem tudta volna elkergetni a barlang elől a vadállatot, hogy megvédje a nőt és a gyereket. Esetleg nem tudta volna megvédeni más törzsektől sem, akik fosztogattak, és nőket raboltak. A nőknek a legvonzóbb a törzsfőnök lehetett, aki erős, vezető alkat volt.


Ma már változott a világ nagyobb a közbiztonság, és ha jól látom a feminizmus kezdte el terjeszteni azt az eszmét, hogy legyen teljes egyenlőség, és, hogy a férfiak is vállalják fel az érzelmeiket. Ezáltal mitha megjelent volna egy új férifitípus, akinek nőies vonásai vannak.


Éppen ezért nekem úgy tűnik, hogy a feministák tagadják, hogy a nőknek a domináns férifak jönnek be. Nem tudom, hogy tényleg így van-e. Jól látom?


De ha igen, akkor mit kezd a feminizmus az evolúciós pszichológia kijelentésével, miszerint az agy nem változott olyan gyorsan a környezettel, és ma is lényegében úgy gondolkodunk, mint régen?


Vagy mit kezd Alan és Barbara Pease - A testbeszéd enciklopédiája című könyvében tett kijelentésével, miszerint a nőknek a domináns férifak jönnek be?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2022. ápr. 26. 09:46
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
88%

#30

Ne nyilatkozz mások nevében. A párom (F) sírt már előttem nem haláleset miatt, ettől még komolyan veszem őt. ^^

Nem mindenki látja annyira fekete-fehéren a világot mint te.

2022. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
89%
Én azt a férfit nem veszem komolyan, aki NEM sír. Az nekem nem számít emberi lénynek.
2022. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mit értesz domináns alatt.


Mert a társadalmunk változása miatt már rohadtul nem szexi az a pasi aki szerint az asszonynak kuss a neve és a konyhában a helye. Szerencsére.


Viszont a nagydarab izmos pasi általában szexibb mint a vékony cingár.

Több ezer évnyi evolúciót nem lehet olyan egyszerűen eltorolni.

2022. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

#31


Azt magam is elismertem, hogy időnként érthető a féri sírás, a haláleset csak egy illusztráció volt, nem kizárólagos példa. Ritka esetben a féri sírás még lehet vonzó is, mert a nő nem minden nap lát olyat.


Ha ez azonban olyan megszokottá válik, mint pl. a nők esetében, akik jobban mernek sírni, az nem vonzó. Meglehet, hogy van 1-2 kivétel (pl. te) de a nők 90%-a bizonyosan nem tart férfinak egy sírós pasit. Ráadásul ez egy rendkívül káros tanítás, mert nehéz helyzetben nem sírni kell, hanem megtanulni kezelni a helyzetet. Részben tehát amiatt van ennyi tehetetlen pasi, mert terjed ez a tanítás, hogy sírjon a pasi.


Az viszont nem kétséges, hogy a legnépszerűbbek a nőknél ma is a domináns férifak, nem azok, akik sírnak.

2022. ápr. 26. 12:41
 35/55 A kérdező kommentje:
*férfi sírás
2022. ápr. 26. 12:42
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolnál esetleg, hogy szerinted miért csak a kvázi transzneműek és irányítgató, párjuk felett uralkodó pasik léteznek?
2022. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Én se tartom férfiatlannak a sírást. Nem tartom férfiatlannak, ha a férfi kimutatja az érzéseit.

És egyébként az, hogy kimutatom az érzéseimet, még nem jelenti azt, hogy nem törekszem a probléma megoldására. Nem csak az a két verzió létezik, hogy vagy tehetetlenül sírok, vagy keményen teszem a dolgom. Van, mikor kisírja magát az ember, kiadja magából a fájdalmat és aztán újult erővel lát neki a feladatnak.

Az a férfi, aki magában tartja a fájdalmait, mindig erősnek próbál mutatkozni stb. nekem túl merevnek, görcsösnek, távolságtartónak, ridegnek és kicsit sem szerethetőnek tűnik és én nem szeretnék egy ilyen férfival lenni.

2022. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, neked személy szerint a domináns pasik jönnek be?
2022. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

#38


Nem, mivel heteroszexuális vagyok, így a nők jönnek be.


De ha olyan szemszögből nézzük a kérdést, hogy egy pasas számára ki az, akire fel tud nézni, mint példaképre, akkor a domináns férifak mellett teszem le a voksom.


Többszégében ők azok, akiktől el tudom tanulni az életre szóló jó stratégiákat. Legyen szó pénzügyről, nőkről, vagy akármiről.

2022. ápr. 26. 13:50
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

#39

Az te vagy. Mások meg mások.

Én jobban fel tudok nézni azokra a férfiakra akik békében vannak önmagukkal, nem komplexusokkal küzdenek, nem nyomják el az érzéseiket, és nem akarnak mindenkit irányítani meg dominálni maguk körül hanem elég felnőttek ahhoz hogy másokat egyenlő partnerként kezeljenek.



Szerinted miért csak a kvázi transzneműek és irányítgató, párjuk felett uralkodó pasik léteznek?

2022. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!