Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Minden nő betegesen féltékeny?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden nő betegesen féltékeny?

Figyelt kérdés

Többedjére fordul elő, hogy

mikor összejövök egy lányal bizonygatja hogy ő nem féltékeny tipus. Aztán eltelik egy két hónap és kiderül hogy mégis.

A mostani barátnőm is úgy kezdte, hogy nyugodtan lehetnek lány barátaim hisz neki is vannak fiú barátai. Eltelt 2 hónap és már totál az ellentétje. Kérés nélkül elkezdett távolság tartó lenni a fiú ismerőseivel de kijelentette hogy tőlem is szeretné ugyanezt ( meg már hisztizik, ha köszönök egy lány ismerősnek az utcán😅)

Rola viszont tudom hogy az előző kapcsolataiban tényleg nem volt féltékeny tipus. Nem értem miért velem jönnek ezek elő nála. Nagyon szeretem, de tudom magamról hogy nálam a korlátozások előbb utóbb megölik a kapcsolatot


2022. máj. 10. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg te váltod ki belőlük. Mint írtad, az egyik csaj az előző kapcsolatában nem volt féltékeny.
2022. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha sorozatban ebbe futsz bele, ráadásul a mostani párod még szerinted sem féltékeny típus, akkor gondold át, nem te adsz-e okot rá. Mondjuk nem sorolod-e hátrébb a pároddal való időegyeztetést, vagy a vele való lelkizést, mint a lánybarátokkal. Vagy nincsenek-e félreérthető megnyilvánulásaid közös társaságban feléjük, mint pl. altesti poénok, exekről való anekdotázás, vagy ölelgetés. Amik neked lehet, nem jelentenek semmit, de a legtöbb embernek, nemtől és bizalomtól függetlenül már zavaró tud lenni.
2022. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet, hogy te vagy a gond? Én alapvetően nem vagyok féltékeny. A férjem azt csinál amit akar, még a flört sem zavar egy bizonyos szintig, ha az csak szórakozás. Viszont általában ráérzek, hogy ki az, akire rá sem nézhet. :D Kialakítottuk és elfogadtuk a játékszabályainkat. Én ezt látom a környezetemben is.

Lehet, hogy úgy beszélsz/viselkedsz a lány ismerőseiddel, ami kiveri a csajoknál a biztit.

2022. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem, de sokszor nem abban van a hiba, aki féltékeny...


Én is azt hittem, hogy féltékeny típus vagyok, mikor az előző kapcsolatomban voltam. Párom mindent dugdosott előlem, semmiről nem számolt be, volt egy része az életének, aminek közelébe sem kerültem és ez nagyon bántott. Nem mutatott ki sok dolgot felém, nem kommunikált velem eleget, nem voltunk úgy igazán társai egymásnak, tényleg csak a csaja voltam, akivel együtt lóg, mikor jó és próbál vele kedves lenni, mikor rossz napja van. De ez így még mindig csak egy gyenge kapcsolat. Főleg azzal együtt, hogy másokat hogy megbámult mellettem. Nem tudtam akkoriban, hogy ezt egy percig sem kell elviselnem, főleg nem szarnak érezni magam és instabilnak a kapcsolatom ilyen dolgok miatt, mert egy normális kapcsolatban alap és kérés nélkül is teljesül, hogy nem így működnek a dolgok.


A férjemmel nyitott könyv vagyunk egymásnak. Nem mászunk bele teljesen egymás dolgaiba, nem akarjuk kontrollálni egymást, nem szimatolunk egymás után és mégsem vagyok féltékeny. Minden magától értetődően transzparens, alapvető volt az első perctől, hogy hogyan éljük együtt az életünket. Alapvető volt, hogy biztosítjuk egymást a szeretetünkről és a tiszteletünkről a másik iránt, hogy egy percig se kételkedjen abban, hogy biztonságban van érzelmileg.



Nem mindig az a szar, aki féltékeny. Ha mindenki féltékeny melletted, talán benned a hiba.

2022. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt olyan csaj aki azt mondta, hogy ismerkedjek más lányokkal is, mert úgy izgalmasabb xd
2022. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem feltétlen a kérdezővel van a gond. A féltékenység/irigység sajnos egy nagyon elterjedt emberi tulajdonság, lépten-nyomon átszövi egy csomó ember viselkedését, gondolkodását, döntéseit, akár tudat alatt is. Ugyanakkor a legtöbb megnyilvánulása meglehetősen ellenszenves, így hát ki az, aki úgy indul neki a kapcsolatnak, hogy "igen, én féltékeny típus vagyok"?
2022. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem minden nő betegesen féltékeny.
2022. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
általában nem
2022. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is az vagyok, aki régen azt hittem magamról, hogy milyen féltékeny vagyok, aztán kiderült, hogy csak az adott pasi mellett jött elő belőlem a zöld szemű szörny. Szerintem a féltékenység nem egy jellemvonás, inkább a kapcsolati bizonytalanság megnyilvánulása. Ha valaki nem érzi biztonságban magát a kapcsolatban, nyugodtan, akkor féltékeny lesz. Most a férjemmel szemben egyáltalán nem vagyok féltékeny, soha nem is voltam az, az első pillanattól kezdve éreztette velem, hogy megbízhatok benne, és ez most is így van. Ellenben exeim mellett néha tényleg hárpia voltam, és utólag amúgy be is bizonyosodott, hogy a megérzéseim helyesek voltak.


Ha sorozatosan minden barátnőddel kapcsolatban ez a tapasztalatod, és a mostani lányról is biztosan tudod, hogy az előző pasijával szemben nem volt féltékeny, akkor szerintem is érdemes magadba nézni, hogy mik lehetnek azok a viselkedések, lánybarátokkal vagy tőlük függetlenül, amik ezeket előhozzák a csajokból, mert jelen esetben gyanús, hogy te váltod ki ezt a fajta reakciót.

2022. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is veled lehet a gond, ha olyan csaj is féltékeny melletted, aki előtted nem volt. Talán a lány barátokkal nem annyira baráti a viselkedésed?

Az exem mellett én is nagyon féltékeny típusnak gondoltam magam, mondjuk adott is rá okot bőven. A következő pasimnak előre mondtam, hogy borzalmas vagyok. Azt mondta, nem baj, mert ő nem ad rá okot. És tényleg: 12 éve vegyunk együtt, már a férjem, a gyerekeim apja. Egyelen nőre voltam ez idő alatt féltékeny, kiderült, hogy jogosan, mert hajtott a férjemre (akinek persze fel se tűnt, amíg a csaj ki nem terítette a kártyákat teljesen). Szóval nagyonis benne van ebben a pasik viselkedése szerintem.

2022. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!