Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Éreztetek már hasonlóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztetek már hasonlóan valaki iránt?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel egy gimibe jártam, ugyanazon az évfolyamon, és most mindketten ugyanazon az egyetemen és szakon tanulunk.

Úgy kezdődött a dolog, még pár éve, hogy nekem már első 1-2 találkozás után nagyon szimpatikus volt, ahogy pedig egyre többet beszélgettünk, mondhatjuk, hogy szerelmes lettem belé. Korábban is volt, hogy vonzódtam valakihez (sőt, erősebb vonzódást is éreztem már más iránt), de ilyen érzéssel még sosem találkoztam.

Úgy tudnám ezt összefoglalni, hogy alapból küzdök némi önbizalomhiánnyal, de amikor ezzel a lánnyal beszélgettem/csak egy légtérben voltam vele, akkor a bennem lévő gátlások és önbizalomhiány sokszorosára emelkedett. Valamiért azt éreztem, hogy egy szerencsétlen vagyok hozzá képest, az évek alatt pedig egyre erősödtek bennem ezek a negatív érzések.

Az egész csak fokozódott, miután egyetemre kerültünk. Ekkorra a vonzalom már részemről is elmúlt, de az iránta érzett "kisebbségi komplexusom" nem.

Első évben többször összefutottunk, eleinte nyilván mindig köszöntünk egymásnak, de egyre inkább úgy láttam, hogy neki "nehezére esik" nekem visszaköszönnie. Odáig fajult a dolog, hogy konkrétan volt olyan eset, amikor ráköszöntem a folyosón 1 méterre egymástól elhaladva, ő csak szúrós tekintettel rám nézett és ment tovább. Azóta már én sem köszönök neki, mert túl kínosnak érezném magam, holott szerintem ebben az esetben nem az én viselkedésem kifogásolható. Konkrétan levegőnek néz, és igen, rosszul esik. Tudom, elég bagatellnek tűnik ez a köszönés probléma, de engem rettenetesen frusztrál, ha ismerősök legalább arra nem méltatnak, hogy visszaköszönjenek :D és az is kellemetlen, hogy szándékosan "kell" emiatt ignorálnom nekem is őt.

Jelenleg úgy vagyok vele, ha meglátom, de főleg ha elmegy mellettem a folyosón vagy huzamosabb ideig vagyunk egymás környezetében (pl egyetemi előadás), akkor frusztrált leszek, elmegy az éhségem/étvágyam (ha éppen mondjuk pont éhes voltam), dekoncentrált leszek, összességében pedig rosszabb lesz a napom. Mindezt úgy, hogy évek óta nem volt semmi interakciónk egymással, már csak a jelenléte is ilyen bénító hatással van rám.



2022. szept. 23. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

" akkor a bennem lévő gátlások és önbizalomhiány sokszorosára emelkedett. Valamiért azt éreztem, hogy egy szerencsétlen vagyok hozzá képest, az évek alatt pedig egyre erősödtek bennem ezek a negatív érzések."


Emiatt esélytelen.

Ezer gátlás.

Magadtól is talpra tudsz állni, mert felismerted a problémát,

belátod, így könnyebben orvoslod magad is.


Felejtesd el ezt a ideálképet. Ez az első lépés.

2022. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

és ezt miért a szerelem topicba írtad ki?????????

azt mondod már semmit nem érzel iránta, ő meg irántad még annyit sem.

simán bunkó, és ezért feszülsz be tőle.

2022. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nyilván probléma, ha továbbra is találkoztok, de frusztrációt nem kellene jelentenie. Ő egy idegen, aki még csak köszönésre sem méltat, ha elmúlt a vonzalom, akkor le sem kellene szarnod.

Ezek szerint nem múlt el, kezdjél vele valamit, mondjuk odamehetnél és megkérdezhetnéd, hogy miért derogál köszönni, vagy engedd el, ebben segíthet pszichológus.

2022. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!