Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem vagyok jó...

Mit tegyek, ha nem vagyok jó anyának? Ti is éreztetek hasonlóan?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a kisfiam. Imádom, mindennél jobban szeretem őt, de úgy érzem, nem vagyok anyának való. Tervezett baba volt, nagyon-nagyon vártunk rá. Azt is tudtam, hogy nehéz lesz, de nem hittem, hogy ennyire rosszul fogom viselni.

Nem egyszerű gyerek, sosem volt olyan baba, aki eszik és alszik. Nagyon sokat van ébren, én pedig borzasztóan rosszul viselem a kevés alvást.

Minden percben vele kell foglalkozni. Férjem nagyon sokat segít, de mivel folyton foglalkozni kell a gyerekkel, van, hogy napokig arra se marad idő, hogy megöleljük egymást.

Sokszor sírok, mert kikészít, amikor már megint az van, hogy letettem aludni kb hatodik alkalommal, és 10 perc múlva ébren van.

De arra nem lennék képes, hogy sírni hagyjam...

Fáradt vagyok, rosszul érzem magam a bőrömben, sokszor azt érzem, hogy nálam sokkal jobbat érdemelne. Azon agyalok, milyen károkat okozok a lelkében azzal, hogy nem tudok vele szívvel-lélekkel foglalkozni, mert ki vagyok készülve. Hogy állandóan sírok, és ő ezt látja.

Egyszerűen úgy érzem, hogy kevés vagyok hozzá, és nem megy ez nekem, nem vagyok képes olyan anyukája lenni, amilyet érdemelne.


2019. okt. 17. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, ne idegeskedj. Te mindent megteszel. Valoszinuleg epp az a baj, hogy tul sokat van karba veve. Igaz, meg csak 3 hónapos, ezert elkapatva annyira meg nem lehet, de probalj meg lazitani. Semmilyen törést nem fogsz okozni benne azzal, ha nem rohansz egyből, vagy ha a harmadik ébredése után az elmult egy órában hagyod kicsit magában. Attol mert sír, még nem haldokik. Te viszont lehet fogsz ha csak neki elsz minden pillanatban.
2019. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Amikor felébred mellre teszed?


Megmondom őszintén ez szerintem most az új aktuális baromság, ez az iszsz szoptatás. Azóta megsokszorozódtak az állandóan megébredő gyerekek, akiket éjjelente 20x mellre kell pakolni, különben üvöltenek. Ez egy olyan anyának, akinek van nagyobb gyereke akit oviba, suliba visz, rohadtul balesetveszélyes. Nem is tudom milyen szavakkal illetném, aki ez esetben is erőlteti ezt a baromságot, amitől szétzuhan mindenki.


Ha így van, először próbálj beállni 3 óránkénti szoptatásra, ha ez se oké akkor cumisüvegből, fejt tejjel vagy tápszerrel. És akkor kap egy kipihent családot és ő is nyugodt lesz.


Ne legyem bűntudatod, ettől mindenki kikészülne.

2019. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanigy erzek,csak en teljesen egyedul vagyok a babaval, 0 segitseggel. Remelem egyszer meg ez fog valtozni 😒
2019. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, rajtad kívül még többmillió anya érzi ugyanezt. De hidd el, bármennyire is a világ legszarabb anyjának érzed magad, a kisbabàdnak te vagy a világmindenség, neki te vagy a legjobb.
2019. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok sokszor csak 9 hónapos és nagyon jó baba.

Egyik napunk szuper, másik katasztrófa..

2019. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!