Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Elutasító kötődésű férfival...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elutasító kötődésű férfival kapcsolat?

Figyelt kérdés
Megismertem egy 35 éves férfit, akit már nagyon közelről ismerek, mindent elmond nekem, a legbelsőbb lelki dolgait is ismerem. Nagyon közel engedett magához. Nagyon szépen alakult a kapcsolatunk, erre egyszer csak egyik pillanatról a másikra meggondolta magát (úgy, hogy napok óta nem láttuk egymást). Mentálisan nincs rendben, ez egyértelmű. Az apukája nagyon rossz apa volt, ezt a mai napig megviseli. Azóta is se veled-se nélküled kapcsolatunk van, nem bír elköteleződni, évek óta egyedül van. Közben vágyik valakire, gyakran magányos. Olyan egyértelmű, hogy elutasító-kötődésű...aki az apukája miatt nem tud és nem akar kapcsolatot és nem tud kötődni, pedig annyira látom rajta és érzem ahogy hozzám ér, megcsókol, hogy szeret. A kedvemben jár, megtesz értem mindent stb. A napokban megint feldobtam neki, hogy én többet érzek iránta, erre megint elutasító volt. Azt mondta, az elmúlt években néhány próbálkozása volt nőkkel, de végül mindegyiknél féket húzott hamar és vége. Nem tudja, de elutasító-kötődésű, nagyon durván. Mit kezdhetnék ezzel? Elmondjam neki, hogy ezt a problémát látom nála? Vagy legyek ott neki mindig, hogy tudja, megbízhat bennem és én sosem hagyom el mint az apja? Tudom, nem érdemes ilyen férfival kezdeni, de én halálosan beleszerettem.
2022. okt. 15. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok egy lánnyal. Én türelmes vagyok vele, mert szeretem és egész biztos, hogy ő is engem, de borzasztóan bizonytalan az érzéseiben és a jövőképében. Én várok rá, mert érdemes.
2022. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szenvedhetsz vele, ameddig akarsz. Valószínűleg nem fog változni.


Én már beletörődtem (62 éves férfi esetében,) hogy valószínűleg MINDIG(!) szerelmes lesz a volt feleségébe.


Így kell elfogadnom - ettől még nagyon jó tanácsokat tud adni (ügyvéd.)

2022. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nehezen erzekeli a torodest szerintem . Lehetseges jobban ki kell fejtened neki amit erzel iranta mint egy mentalisan egeszsegesebb ferfi eseten.
2022. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Csak én nem értem ezt az elutasító kötődésű maszlagot?


Ez a pasi nem akar téged. Belemagyarázhatod hogy az apja elhagyta és azért, de valójában teljesen mindegy miért. A valóság az, hogy nem szerelmes, vagy nem beléd. Persze te dönthetsz úgy, hogy ennek ellenére gyógyítgatok a kis lelkét és testét.


Becsüld magad annyira, hogy olyan férfit válassz magad mellé aki tisztel, megbecsül, és szeret. Ennek a pasinak te csak a lábtörlője vagy.


31N

2022. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
4-es: Számodra az emberi érzelmek komplexitása kimerül annyiban, mint a kisbabáknál a négyzet-háromszög-kör formabedugós. Ha valami ennél komplexebb dologgal kerülsz szembe egy emberi személyiség és kapcsolat kapcsán, akkor abból ilyen egyszerű konklúziót vonsz le? Szomorúnak tartom.
2022. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező: Sajnos nem könnyű az eset, de tovább kell próbálkoznod, ha valóban őrá vágysz igazán. Olyan falai és félelmei vannak, amiket nem képes akárki azonnal áttörni.
2022. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek


18 éves korom óta férfiak között tanulok és dolgozom. Elég sok hasonló sztorinak voltam szem és fültanuja - az is előfordult hogy asszisztáltam hozzá. (Szekunder szégyenérzet még most gyötör emiatt).


Mindegyik esetben az volt a közös, hogy a nők kivétel nélkül megszívták amikor "pszichológusként" akartak diagnosztizálni egy olyan állapotot a férfin, ami sosem volt igaz. De ők akartak lenni a nagy megmentők, beletettek egy csomó energiát, pénzt, időt egy olyan hapsiba, aki semmibe sem nézte őket és csak addig kellettek, amíg nem jött egy másik, aki érzelmileg megfogta őket. A csajok meg csak pislogtak mint hal a szatyorban, mikor ok nélkül egyik napról a másikra(!) ki lettek rakva.


Szóval amikor egy férfi akar egy nőt, akkor azt mindestől akarja. Szeret, véd, birtokol - mert a nő érzelmileg megérintette. Szerelmes lett. A többi csak maszlag.


Az érzelmek komplexitása nálam elért arra a szintre, hogy felismerem és nem hagyom magam kihasználni, nem megyek bele olyan kapcsolatokba ami építés helyett rombol.


A formabedugós példád meg nem helytálló, egyrészt azért mert nem kisbabákon, hanem kisgyermeken és nem az érelmek komplexitásának mérésére, hanem formaegyeztető, formafelismerő kézségfejlesztésre használják.


31N

2022. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

7-es:


Én ezt elhiszem és megértem mind, de óriási különbség van, hogy egy ember semmibe nem néz téged, nem szeret, és a között, hogy borzasztó nehezen nyílik meg és nehezen alakít ki kötődést. Ez nem jelenti azt, hogy másra vágyik, vagy fog vágyni másra érzelmileg, egyszerűen fél a saját érzéseitől is, fél konkretizálni azokat, mert akkor újabb sérüléa veszélyének teszi ki kagát. A kérdés alapján, inkább ez csapódik le számomra. Tulajdonképpen, minden egyes ember valamilyen formában és mértékben sérült mentálisan, egy kapcsolat kialakítása arról szól, hogy ezekkel a negatív dolgokkal is egymáshoz simuljon a két fél, és akkor van lehetőség a mélyebb önreflexióra és a fejlődésre. Nincs makulátlan elméjű emberi lény, aki tökéletesen beilleszthető az idealizált társkeresési képletbe.

Azokban az esetekben, amikről te írtál, nyilván a lezárás a megfelelő mód. Nem kell pszichológust játszani, és megmentőként aposztrofálni magunkat senki irányában, de az akaratos vagy akaratlan pszichoanalízise a másiknak is a kaocsolat kialakításának része. Néha bejön, néha nem.

Jópár dologgal egyet tudok érteni veled, de maga az összkép és konklúzió, amit kifejtettél, az szerintem elég csorba és túlegyszerűsített. A gyors válogatást megkönnyíti, a behatóbb megismerést ellehetetleníti.

2022. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem a te feladatod, hogy megments másokat.

Ha olyan embert akarsz meggyógyítani, aki nem akar a félelmeivel szembenézni, magán dolgozni és változtatni akkor csak a saját idődet, energiát pazarolod.


"Nem tudja, de elutasító-kötődésű, nagyon durván. Mit kezdhetnék ezzel? "

Ezt az egész dolgot be lehet csomagolni úgy, hogy elutasító kötődésű vagy bármibe, de ezzel mit tudsz kezdeni? Ő akkor fog megváltozni, ha ő akar.

Ne ragaszkodj olyan valakihez, aki hozzád nem.

És ne élj álomvilágba, hogy majd te megmented és megváltozik.


"A kedvemben jár, megtesz értem mindent stb. A napokban megint feldobtam neki, hogy én többet érzek iránta, erre megint elutasító volt."

Remélem látod, hogy ez nem tőled függ. Neked fontos, hogy változzon, nem neki. Ameddig ez így van, nem is fog változni. A másik embert nem tudod megváltoztatni és nem is kell. Vedd észre, hogy ez nem rólad szól. Nem arról, hogy mennyire vagy szerethető és értékes, hanem most ő jelenleg csak ezen a szinten képes működni.

2022. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Pedig igaza van a 7-nek! Nem a terapeutája vagyunk a másiknak és én óva intelek attól, hogy egy érzelmileg sérült férfivel próbálkozzál. Amíg a megmentőt játszod, a drága időd megy és olyan lehetőségeket szalasztasz el, melyekből komoly érzelmileg kielégítő kapcsolat is lehet.

Inkább támogass egy stabil, belevaló férfit, aki védelmez, lehet rá támaszkodni, lehet vele tervezni és igazán nő lehetsz mellette. Meglátod, hogy mekkora minőségi különbség lesz….

2022. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!