Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megijeszt, ha valaki felé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijeszt, ha valaki felé igazán mély érzéseim lesznek. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, (eddig kétszer fordult elő), hogyha valaki nagyon erős érzelmeket váltott ki belőlem, úgy éreztem nagyon “egymásra” találtunk, megoszthatnánk egymással az igazán mély dolgokat, sok mindenben hasonlítunk stb. (Tehát, hogy nem az a “jöjjünk össze, mert tetszik, meg jól elvagyunk együtt”, hanem valami sokkal mélyebb…akkor megijedtem az egésztől és menekültem a velük való kapcsolattól. A kapcsolataim rendszerint felszínesebbek voltak, nem volt ez a hatalmas “egymásbafonódás”, de nagyon szerettem az összes barátnőmet. Csak közben sosem tudtam kiverni a fejemből azt a bizonyos nőt. De közben nem akarok vele lenni sem…ez mitől lehet? Teljesen idióta vagyok?

2022. dec. 21. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Félsz az elköteleződéstől, félsz attól, hogy nem fogadna el, félsz attól, hogyha mindent elárulnál magadról akkor eldobna az akibe bizalmat fektettél, hogy előtte végre önmagad lehetsz. Gondolom ettől. Ez részben önbizalom hiány, részben depresszió és önértékelési problémák.
2022. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Kötődési probléma az oka az ilyesminek gyerekkori gyökerekkel, vagy korábbi szociális életből árulás traumája. Érdekelne a korod.
2022. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
26
2022. dec. 21. 23:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szerintem jó, ha igénybe veszel szakmai segítséget, és még most, nem mindegy, milyen minőségű párkapcsolatod lesz AKÁR életreszólóan. Fiatal vagy, ezt jó még most fülöncsípni, áthuzalozni, és nagyon érdemes is.
2022. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Kapcsolatfüggőség miatt mar jártam pszichológusnál, csak érdekes módon ezzel teljesen kizártuk azt, hogy én félnék bizonyos kapcsolatoktól…

Létezhet ez a kettő együtt? milyen kötődési típusom lehet?

2022. dec. 21. 23:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ambivalens akár, de ezt igy nem állapíthatom meg. Persze, hogy létezhet. És az is normális, hogy egyes terápiák után fény derül a hagyma alsóbb rétegén levő problémára, és te is mosg lettél kész rá, hogy szembenézz ezzel, hajrá.
2022. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem, tudom, mi a bajod. Változtatnod kell rajta, önerőből és egyben terapeuta segítségével! Különben egyedül maradsz, s a társadat is örök életre úgy megnyomorítod, hogy ő fog járni pszichiáterhez miattad. Fél siker, hogy észrevetted a problémát. Ez szuper! Én ebben vagyok egy fiúval. Vagyis voltam. Én már feladtam, pedig szeretem, s tönkretett teljesen. Gyerekkori trauma, szülői elhanyagolás, öngyilkossági kísérlet, önértékelési gondok. Utánanéztem, elkerülő kötődő; épp azt kerüli, akit szeret, s ami rajta segítene. Szurkolok nagyon! Rajtad áll
2022. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fearful avoidant, keress rá.
2022. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez kb szóról szóra igaz rám
2022. dec. 28. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen önszabotázs.
2022. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!