Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem az embereknek mást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem az embereknek mást és mást jelent, tehát hogy szubjektív, vagy azért van egy pontosabb meghatározása? Nálad hogy működik?

Figyelt kérdés

Ismerősömnél olyan jó kapcsolata van 150%-os hőfokkal működik, de mégis többet vár a szerelemtől.

Másik meg talált egy sétálgatós beszélgetős embert, kevés érzelemmel, vagy alig-alig szex-szel és tökre szerelmesnek érzi magát.


Aztán valaki átmegy az alább leírt csekklistán és csak utána tud szerelmes lenni, valakit meg nem érdekel és beleveti magát lesz ahogy lesz.

Nemtől és kortól is változik.

Más a szerelem 20 évesen, mint 70 évesen. Pl. testiségben.

Más egy nőnek és egy férfinak.


Pl: kiváltó okai és szempontjai


megadja az anyagi biztonságot

fel tud rá nézni

zsánere külsőleg

ellátja a gyerekeit

nőnek férfinak tudja érezni magát mellette

intellektuális humoros

pénzzel ellátja

udvarol állandóan

híres sikeres ember

sajnálnivaló

irányító (zsarnokoskodó)

szexuálisan kielégíti

elviseli a hülyeségeit

közös hasonló tulajdonságok



2023. febr. 20. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A szerelem nekem nem igények elvárás az egy érzés amit más felé nem érzek.
2023. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami csak ki tudja váltani benned? Vagy csak úgy jön bárki felé, lehet nem is ismered...
2023. febr. 20. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Ú, szerintem ez egy k.rva érdekes téma.


Tini koromban volt ez a tipikus ábrándozós rajongás, amikor mondjuk ismerkedtem egy lánnyal, állandóan róla álmodoztam. Ennek a szerelemnek a vágyakozás a mozgatórugója, és az érzés maga egy stressz. Kívánom a lányt, és félek, hogy sikerül-e megkapnom, emiatt izgulok. Egyfajta szélsőséges motiváció egy idealizált cél felé.


Aztán megismertem a feleségemet - tini szerelemből lettünk házasok később. Emlékszem, hogy nem igazán tudtam eldönteni, hogy mit is érzek iránta, mert ez a szélsőséges motiváció, ez a stressz teljesen hiányzott. Vele nem úgy volt, hogy megláttam, megkívántam, és aztán remegő lábakkal közeledtünk egymáshoz, hanem fordítva: véletlenül találkoztunk, aztán hirtelen hajnal négy lett. Aztán megint találkoztunk, és megint hajnal négy lett. Aztán nem találkoztunk két hétig, mert szobafogságot kapott, amiért egymás után kétszer hajnal négyre ért haza éjfél helyett :)


Szóval itt nem a vágyakozás volt előbb, hanem a tapasztalat, hogy k.rva jó vele lenni. Először zavart, hogy amikor már randinak neveztük, akkor sem volt bennem az a stresszes remegés, amit addig szerelemnek neveztem. Azóta már látom, hogy ez azért volt, mert nem éreztem teljesítménykényszert magamon. Nem féltem, hogy mikor mit lépjek, nyíltan kimondtunk mindent, teljesen nyíltak voltak a kártyáink, emiatt olyan felszabadult voltam mellette, mint soha. Erre mondják a közhelygyárak, hogy mintha ezer éve ismertük volna egymást.


Akkor a szerelem érzését inkább az jelentette, hogy állandóan vele akarok lenni, és amint történik valami, el akarom neki mesélni. Képes voltam végigbiciklizni a fél városon, a bringán vacsorázva, mert így titokban tudtam vele találkozni fél órát, míg a külön angoljáról hazakísértem.


Most így 20 év után úgy írnám le a szerelem érzését, hogy az öröm, amit a másik jelenléte okoz. Amikor jó passzban vagyunk, és jó értelemben véve "tankoljuk" egymást érzelmileg, akkor ha ránézek az asszonyra, elönt egy boldogság és hála szerű érzés, és el is mosolyodom azonnal. Persze, vannak a mélypontok, amikor azt érzem, hogy de jó lenne legalább egy kicsit lepasszolni az asszonyt, mert a tököm ki van már tőle, de ezeket eddig mindig sikerült visszafordítani.

2023. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mikor megismertem a férjem,akkor talán a legjobban azt szerettem

benne,hogy fontos vagyok neki.Nyilván emellé még társult az hogy

milyen ember,belsőleg külsőleg..De igazából ő akkor még gyerek volt hozzám képest,hiába hogy csak egy évvel voltam idősebb nála..

Mellettem érett férfivá,mellettem lett sikeres, és hiszem azt,

hogy ezt nekem is köszönheti. Most már azért szeretem, tisztelem,

mert az egyik legjobb apa akit ismerek, és mert megmaradt benne egyfajta tisztaság, jóság,emberként..Mert ambíciózus,azért küzd,hogy a családjának

jobb legyen.Nekem olyan szüleim voltak,akik le se szartak a testvéremmel együtt se,az unokáikkal se foglalkoznak.Szóval nekem nagyon fontos

hogy egy apának a saját gyereke központi helyet foglaljon el

az életében.És ne csak kirakatilag.

2023. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Számomra a szerelem sokkal önzetlenebb és megragadhatatlanabb, mint amiket leírsz. Ha szeretek valakit, akkor szeretem és pont. Szakítottam már úgy, hogy az illető objektíve tökéletes volt, szerettem is nagyon, mint embert, de nem voltam szerelmes. Életem legnehezebb szakítása volt, de nem tudtam volna vele összekötni az életem enélkül az érzés nélkül.
2023. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerelmet csak őszinte érzelmek válthatják ki , amiben nincs racionalítás ezt szerintem sokan alá írják. Amikor már el kell gondolkodnod ,hogy miért éri meg neked össze jönni mással az nem szerelem.
2023. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra a szerelem sokkal önzetlenebb és megragadhatatlanabb, mint amiket leírsz."


"A szerelmet csak őszinte érzelmek válthatják ki , amiben nincs racionalítás"


Szerintem a kérdező másra gondolt, csak félreérthetően fogalmazta. Annak, hogy miért éppen abba vagyok szerelmes, akibe vagyok, annak az az oka, hogy valamit kapok az illetőtől, ami belőlem ennyire pozitív érzelmeket vált ki. Ezt általában úgy szoktuk megfogalmazni, hogy mi fog meg benne, de lehet úgy is, hogy mit kapok tőle.


Pl gimiben volt egy lány ismerősöm aki megtetszett, és, akiről később tudtam meg, hogy két évig plátóian belém volt zúgva. Felnőttként beszéltünk erről, és mondta, hogy az gyújtotta ezt be nála, hogy én voltam az első pasi aki észrevette. Én lettem az ő kis titkos lovagja, mert életében először jó nőnek érezte magát miattam. Ez a kérdező ötödik pontja.


A feleségem gyakran emlegette, hogy anno mennyire megfogta bennem, hogy milyen szépen ki tudom fejezni magam, ami egyszerre szórakoztatta, és nagyon felnézett rám emiatt - a kérdező második és hatodik pontjai. Ugyanúgy gyakran emlegeti a feleségem, hogy amikor jó apjaként viselkedem a lányainknak, attól neki nedves lesz a bugyija. A kérdező négyes pontja.


Provokatív lehet, hogy idekerült a pénz, de szerintem akármit is gondolunk erről, egy csomó embernek valid "szerelmes" pont lehet, hogy a partnere anyagilag a tenyerén hordozza és elhalmozza midnennel.

2023. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm tanulságos volt amiket írtok.


6. Miért hiszed hogy az emberek ilyenek hogy miért éri meg vele együtt lenni gondolattal viszonyulnak a szerelemhez?

Én nem is írtam ilyet.

Mi váltja ki ezt az érzést benned a másikból? - de kb. ezt is írtam.

Gondolod a legtöbb ember ezt is úgy nézi mint egy állást hogy megéri-e elfogadni mert jó a fizu?


5. Ez a legnehezebb a másiknak, mert ilyenkor nem érti miért nem akarsz vele járni. Megpróbál szerelmet gerjeszteni udvarolni stb. mégjobban megfelelni. Ami sok embernél egyébként működik is. Sőt.

Ez olyasmi mint amit elsőre írtam hogy 150% működik a kapcsolat de valamelyik fél mégis mást keres...


4-esnél pedig látom ezt a racionálisabb szerelmet. És hogy meg tudja találni a párjában mindig amit szerethet.


Nekem is van ismerősöm hogy megfigyeltem nála hogy ő szerelmes akar lenni. És ha lesz egy kapcsolata akkor ez be is indul nála. Szóval döntés vagy hozzáállás kérdése is a dolog - meglepő de így van.


3-asban az tetszett hogy akár egy emberben is -Nálad- kétféleképpen is működhet egy szerelem. És látom te már agyaltál ezen korábban - elég kiforrt választ kaptam rá. És a korral -20 év- hogyan változhat - bár ezt már sokan szeretetnek szokták leírni. Ami egyébként nekem kiábrándító kicsit... de lehet 'hívő' vagyok.


Általánosságban írom, hogy felmerült: minden dolgot meg lehet-e magyarázni (azaz hogy valós oka van-e) a világon? Főleg érzelmeket. A nők ált. azt mondják nem. Ezért adják sok kérdésre válaszul a 'Csak'-ot. Én úgy vagyok beoltva mindennek van oka, mert csak akkor tudjuk irányítani ha így élünk. Férfi vagyok ekként teremtődtem.

2023. febr. 20. 17:17
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.Tényleg sok mindenben racionális vagyok,de a szerelemben pont nem, hisz amúgy elég ösztönös és szenvedélyes eber is vagyok.

Igazi skorpió nő.. :-)

Nem mindegy hogy olyan szerelemről beszélünk ami az első pillanatában

tart ,vagy amit akkor érzünk,vagy sokkal később,esetleg már

családalapítás után.Mert biztos hogy egész mást tartunk

fontosnak az életünk bizonyos szakaszain..

Az a bizonyos szerelem érzése, az semmivel nem magyarázható,

mikor csak a másik jár a gondolataidban, próbálod felidézni

milyen a szeme a szája..De ugye ez csak az elején ilyen intenzív.

Illetve később is lehet az,csak másképp.

Szerintem seminek nincs oka,csak szeretjük utólag belemagyarázni

hogy na,ez ezért történt,ekkor és ekkor..Pedig az is csak egy

szimpla történés volt..Pedig jobb lenne ha lenne.. :-)

2023. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Megpróbál szerelmet gerjeszteni "udvarolni stb. mégjobban megfelelni. Ami sok embernél egyébként működik is. Sőt."


A zaklatás és a nyomulás az elutasítás ellenére sem nűködik.. jó lenne felfogni.

2023. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!