Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőm abba fogja valaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm abba fogja valaha is hagyni a dohányzást?

Figyelt kérdés
Aggódom érte.De semmi kilátás nincs erre,mert traumatizálták gyermekkorában.De durván.A dohányzás előtt az evés volt az addikciója,most pedig a dohányzás lett,mióta rászokott.Durva hogy a minták milyen könnyen felismerhetőek. Szóval valamilyen függőség mindig is kelleni fog neki.És nem fogja abbahagyni,mert nagyon durván függő.Miattam már határozta el magát,de az annyit is ért.Én letettem arról hogy próbáljak segíteni neki mert "ő kell akarja".Meg konfliktus lesz csak belőle.Nem akarok szakítani vele ezért,mert én nem kell szívjam a füstöt,a szájszag viszont zavar.De nem lenne szívem elhagyni,mert én sem bírnám ki,de ő sem.És csak rontana a helyzetén,és még a végén valamilyen más függőséget is keresne.Szóval fogadjam el hogy ez van?És hogy ez sosem fog változni?

2023. szept. 11. 16:05
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
De amúgy viszonylag egészséges meg nincs baja első látásra.Feldolgozás helyett a lelke mélyére űzte ezeket szerintem. Amikor mondom hogy szexi a hasa pl akkor is lehangolódik és előtör belőle az öngyűlölet.De megoróbálom elvinni pszichológushoz. Ha felismeri magában hogy a trauma okozza ezeket,és úgy dönt,hogy folytatja a dohányzást, elfogadom. De szerintem ha belátja hogy az agya hibásan működik, nem akarja kielégíteni még csak azért sem.
2023. szept. 11. 17:10
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
a függőség olyan durva helyzetet szülhet hogy ha választania kell a dohányos dobozért nyúl és nem feléd :/ 100%
2023. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
ezt tudom,vagy hazudik róla,az a másik opció. Ezért próbálom megérteni vele hogy az agya nem funkciónál normálisan,de ez helyrehozható,az a jó benne
2023. szept. 11. 17:23
 14/36 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam el? Ha rákérdezek simán abból sértődés lesz meg én leszek a tapintatlan.
2023. szept. 11. 17:49
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Én igazi láncdohányos voltam. Aztán elmentem hipnózisra. Még két szálat elszívtam az ajtó előtt, azóta egyet sem.

Ettől függetlenül szerintem te egy nagyon bosszantó ember vagy. Ez az állandó piszkálás nekem az agyamra menne. Ha nem akar leszokni, akkor hagyd már békén szegényt.


Neked annyi bajod van, hogy ő büdös, te meg belemagyarázol mindenféle diagnózist meg összefüggést. Az, hogy felhozod a traumáit a saját önző érdekedben, az nem fog neki segíteni. Vedd már észre mennyire ártalmas vagy!


Amúgy a dohányos-nem dohányos elég rossz párosítás. Ha nem tudjátok egymást elfogadni, jobb külön válni.

2023. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Én azt látom hogy konfliktusban van saját magával és vívódik. Le tudja élni az életét úgy hogy ezt dohányzással kezeli,rámegy az egészsége és kur*asok pénze,mellette bűntudatot érez VAGY megpróbálja feldolgozni a traumáit(amit a szőnyeg alá söpört) és talán leszokik. Igen,bosszantó a viselkedésem. Futni is nehéz elmenni, de megéri. Bosszantó ez a két hónap ami alatt végbemenne ez. És mit nyerhet vele? És mit nyerhetek én vele? 10 plusz évet meg egy elkerült tüdőrákot? De ne bosszantsam ugye. Én a kötelességemnek érzem hogy ezt megtegyem, mert ha magától dohányozna, felőlem.Én is csináltam buluban.De nem ő irányítja a dohányzást, hanem fordítva. És vállalom hogy bosszantó vagyok,legfeljebb semmi nem lesz. De mit nyerhetünk vele?
2023. szept. 11. 20:41
 17/36 A kérdező kommentje:
Meg a fájdalmas múltjával akarom szembesíteni hogy dolgozzunk fel együtt végre. Ha nem lenne a cigi, ott lenne a kaja vagy a vásárlás stb. Szerintem nem emberhez méltó élet ez hogy ne tudj megmaradni a szered nélkül egy óráig
2023. szept. 11. 20:54
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem undoritó a dohanyzas. Sose ismerkednék olyannal aki cigizik több okból is... lenyeg h volt a munkahelyemen egy pszichologus előadni a függőségről és ő kimondra h ha Te érted nem képes leszokni akkor a cigi fontosabb neki mint te. Kb ez olyan minthogy vkinek babája születik de nem hagyja abba a cigit hanem cigizve tolja a babakocsit. Undorito. Milyen ember az akinek fontosabb ez a hulyeseg mint a kisbabája. Sajnalom de kesz tenyek elé kene őt vezetni. Vagy hagyd el mert később csak rosszabb lesz. Cigis kismama vagy bkocsi mellett cigis anyuka...fuj
2023. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nekem többet ér ő annál hogy elhagyjam ezért. De hiszek abban hogy pszichológusi segítséggel az ember elviselhetővé teheti a problémáit,ha nem is oldhatja meg őket. És ha tudatosul benne hogy mi kiért van,már az is hatalmas lépés
2023. szept. 11. 21:39
 20/36 anonim ***** válasza:
Nem tud a pszichologus se csodat tenni. Én 8 honapig jartam hogy miért akarok kislányt és h vhogy ezt elengedjem. Rájöttünk h miért akarok de nem tudom elengedni és folyamatos feszko van bennem emiatt. Barmire képes lennek kb h legyen egy kislanyom...most nem skarok reszletekbe menni de hidd el a pszichologus se csoda. Utolso voltam
2023. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!