Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőm abba fogja valaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm abba fogja valaha is hagyni a dohányzást?

Figyelt kérdés
Aggódom érte.De semmi kilátás nincs erre,mert traumatizálták gyermekkorában.De durván.A dohányzás előtt az evés volt az addikciója,most pedig a dohányzás lett,mióta rászokott.Durva hogy a minták milyen könnyen felismerhetőek. Szóval valamilyen függőség mindig is kelleni fog neki.És nem fogja abbahagyni,mert nagyon durván függő.Miattam már határozta el magát,de az annyit is ért.Én letettem arról hogy próbáljak segíteni neki mert "ő kell akarja".Meg konfliktus lesz csak belőle.Nem akarok szakítani vele ezért,mert én nem kell szívjam a füstöt,a szájszag viszont zavar.De nem lenne szívem elhagyni,mert én sem bírnám ki,de ő sem.És csak rontana a helyzetén,és még a végén valamilyen más függőséget is keresne.Szóval fogadjam el hogy ez van?És hogy ez sosem fog változni?

2023. szept. 11. 16:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
42%
Kézmosás, fogmosás, rágó. Nem kell bagószagot árasztania.
2023. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
33%
esetleg iqos?
2023. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Haverom baratnoje hasonlo volt. Nem akart menni pszichologushoz semmi ilyenhez. Majd beszelgettek, beszelgettek es vegul elment.


A cigiben a nikotin stimulans is (jol erzed tole magad) meg egy depresszans is (nyugodtan erzed magad), ez olyan majdnem mint a Xanax fuggoseg, csak talan karosabb meg a passziv dohanyosoknak is. De ezert szivja meg kajalt csomot mert tele van stresszel/traumaval.


Nem kell rogton letenni rola meg elhagyni, beszelni kell vele mert tisztan valami lelki gondja van, menjetek esetleg kozos terapiara? Ha az nem tetszik neki akkor nemtom alld a pszichologus aranak a felet - de jo pszichologus legyen, ezert ajanlom hogy alld a felet ha a kapocslatert szeretnel megtobbet tenni.

2023. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
de az a baja hogy nem ment pszichológushoz mert azt mondta hogy nincs rá szüksége.Pedig annyira egyértelmű hogy a trauma miatt vannak a függőségei.És én el tudnám fogadni azt hogy cigizik önszántából.De nem önszántából teszi,az a szomorú!Hanem az agya így próbálja pótolni azokat a visszaigazolásokat,amiket gyerekkorában nem kapott meg.És ezért menjen tönkre mert nem tudatosította magában hogy miért ilyen hajlamos ráfüggni valamire? És rohadtul jót tenne a pszichológus neki mert testképzavaros is
2023. szept. 11. 16:33
 5/36 A kérdező kommentje:
Az volt a baj hogy a dohányozásra hegyeztem ki az egészet pedig ha ez nem lenne,lenne más,mert a traumatizált agy ilyen.De hogy függőséggel küzdene egész életében.Én azt akarom, hogy ez tudatosuljon benne és ismerje fel a problémái gyökerét.
2023. szept. 11. 16:35
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nincs betegsegtudata vagy van, de fel tenni ellene. Sok ilyen van. Talan mert fel hogy pszichiaterhez kerul es begyogyszerezik vagy fel visszaemlekezni dolgokra amiket vegre lepergetett magarol, ilyesmik.


Igen jol latod nem onszantabol teszi - dohanyzassal nyomja el a traumakat.


valahogy te probalj meg beszelni vele mert lehet te vagy a legkozelebb hozza. A lenyeg hogy beszelj vele errol, nem azt mondom hogy minden 5 percben ezzel faggasd, de kerdezd meg nyugodtan finoman megkozelitve a dolgot. Elobb utobb meg fog nyilni de az lehet kemeny lesz elore mondom.

2023. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Igen az a baj hogy ha felhozom ezeket akkor egyből beindulnak a védekezőmechanizmusok. De már tanítottam jógázni.Meg egyszer kérdeztem hogy miért ilyen fontos neki a dohányzás és akkor sem válaszolt.Szerintem akkor rátapintottam a lényegre. Szerintem észrevette ő is hogy a dohányzással tudja helyettesíteni az érzelmi evési ingereket,csak nem tudja hogy ez miért van. És annyira sajnálom ezek miatt,hogy bizonyos emberek megynyomorították egy életre. De az ember könnyebben elfogadja a dolgokat, ha tudja a valódi okukat. Pl nekem vannak ocd-s tüneteim de amikor előjönnek tudom hogy "ez csak az ocd és nem velem van a baj". Szóval ha tudatosítom benne ezt,akkor legalább tudni fogja hogy a gyerekkori trauma okozza benne ezt. És akkor azt mondhatja hogy "ez nem egy normális vágy vagy késztetés, ez nem én vagyok,nem velem van a baj, hanem az agyambam ba$zódott el valami"
2023. szept. 11. 16:47
 8/36 anonim ***** válasza:
47%
hát részvétem.. én nem tudnék együtt lenni.. pláne élni egy masszív dohányossal.. undormány... ennyi erővel köhögjön fel sarat szex közben.. vagy fürödjön kukában...
2023. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Figy. Ez a modszer OCD nel lehet nalad mukodik, lehet nala nem. Ha nem akkor mi a terv?


Neki pszichologus kene, mert nem tudom hany eves, de ez evrol evre rosszabb lesz. Es sajnos ha te akar utolso fazisban vagy es feladod, kozlod vele a szakitast, hat szerintem szetvagdosna magat es kiugrana valami emeletrol.


Ez rizikos... kettot tudsz tenni. Beszelgetsz vele, ovatosan megkozelited a temakat, majd pszichologus. Hogy hogy azt neked kell tudnod mert a te csajod. De ez igy nem allapot se neki, se koztetek. Milyen jovot kepzelsz/kepzeltek igy el?


Mi van ha elkezd nem csak cigizni? Ezek sajnos tenyek, ezert kene kezelni es ne haragudj de nem jogaval igen az hasznos de van egy spektrum. Es amit leirtal ezen a -100 tol 0 ig (-100 a mentalis betegseg, 0 a normalis) spektrumon kb -60 on van... Es ezen a ponton hiaba joga meg meditacio, ehhez beszelni kell, megoldast talalni es feldolgozni eloszor a dolgokat, utana meditalni fenntartani a gyogyult/kezelt allapotot.

2023. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
[link] ebben a videóban láttam a kapcsolatot a trauma és a függőség között, remélem valakinek segít
2023. szept. 11. 17:01
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!