Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek szerencsésebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szerencsésebb nagyobb párkapcsolati tapasztalattal rendelkezni, mire megtaláljátok az "igazit"?

Figyelt kérdés
Milyen előnyökkel rendelkezik az az ember, akinek több hosszútávú párkapcsolata is volt, mire megtalálja az igazán hozzáillő embert azzal szemben a (vele egykorú) emberrel, aki egyből a hozzáillő emberrel jön össze, de viszonylag későn lesz az első párkapcsolata?

2023. szept. 16. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

K.K!

Akinek nem volt még hosszú távú kapcsolata, lövése sincs, hogyan kell benne viselkedni!

2023. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kitana. ***** válasza:
53%
Szerintem ahhoz, hogy megtaláld az “igazit”, tudnod kell azt is, mi nem fér neked bele, és az alap dolgokon kívül (legyen hűséges, tisztelettudó és társai) van egy rakás olyan is, amit az előző kapcsolataidban tapasztalsz ki.
2023. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem ezen múlik. Túl van misztifikálva ez a fogalom. Semmi extra dolgot nem jelent. Aki képes családban, közösségben, bármilyen közegben együt működni, tud kompromisszumot kötni, rendben van lelkileg, érzelmileg érett, az készen áll.

Van, aki 20 év párkapcsolat után is alkalmatlan, csak valamiért elviselte a párja.

AMúgy meg, ami az egyiknél bevált, az a másiknál nem biztos. Ez nem egy sablon, ami mindenhol működik.

2023. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
1, ha eléggé ismeri magát az ember, akkor már miért ne lehetne "lövése" hozzá? Mi van azokkal, akiknek a 20. kapcsolatban is ugyanazok a hibái jönnek elő? Vagy azokkal, akik nem tisztelik egymást, vagy akik benne maradnak a langyos sz.rban pl, mert gyávák? Azoknak mit ért az addigi tapasztalat?
2023. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyenek még nem voltak:D

Valószínűleg rájönnek, hamar, hogy nálam még a "langyos sz.r" is jobb:D:D:D

2023. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1 Naaa, K.K az én vagyok, kérlek ne csalj meg! Bár végül is a típusom ő is, látom miért tévesztett meg.

És a kérdésre a válaszom, szerintem ha elsőre találták meg egymást az igazival, akkor elég sok mindenben nem lesz viszonyítási alapja. Ráadásul időről időre ott fog motoszkálni benne a kétely is, hogy tényleg biztos ő az igazi? Míg ha már több partneren van túl, jobban át fogja tudni érezni, hogy mi mennyire oké. És hát az úgymond igazit is jobban fogja tudni értékelni. Tehát maga a viszonyítási alap és a rutinosság az előny.

Viszont hogy ne csak lehúzzam az egyből az igazival találkozós opciót, van annak meg egy olyan előnye is, hogy potenciálisan jóval kevesebb sérülést, előítéletet és kiégettséget vihet át az ember abba a kapcsolatába. Mert sajnos sokan sérülnek a régebbi kapcsolataikban, és ezt ha nem tudják lerakni, akkor viszik magukkal tovább.

2023. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
#1 pontosan tudom hogy kell viselkedni benne. Első párommal vagyok, akit 32 évesen ismertem meg. Annó 5 évvel ezelőtt.
2023. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki hisz az egyetlen Igaziban, és úgy érzi, rátalált, nem kell korábbi párkapcsolati tapasztalat, hiszen az akkor is az Igazi lesz, ha előtte volt 20 kapcsolata, és akkor is, ha egy sem. Ha nem hisz az egyetlen Igaziban (mint pl. én), hanem abban hisz, hogy minden kapcsolatért meg kell dolgozni, és több ember van, akivel tartalmas kapcsolata lehet, ha jól választ és hajlandó időt és energiát befektetni az összecsiszolódásba, ha az alapok megvannak - ahhoz nem árt némi tapasztalat, de nem feltétlen van egyenes arányban a tapasztalat minőségével az ex-párkapcsolatok száma. Függ attól is, hogy mennyi tapasztalat "elég", hogy az illető mennyire képes a saját és a mások hibáiból, ill. okos döntéseiből tanulni.

De pl. azért némi együttélési tapasztalat, másokhoz alkalmazkodás baromi hasznos tud lenni, az is, hogy megtanulod, neked mik igazán a fontosak, mik a vízválasztó kérdések, mit nem tudsz elfogadni.

2023. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztm 1 2 kapcsolat meg pár randi kell...van aki nem is tudja mire van szüksége, mit vagy kit keres.
2023. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!