Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, ha emiatt hülyén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha emiatt hülyén érzem magam?

Figyelt kérdés

Hazalátogattam a családomhoz a hétvégén, de pechemre kiütött a Covid. Tegnap már visszaakartam menni a lakhelyemre, új párom van, aki ezek szerint szintèn Covidos lett, de őt nem viseli meg annyira, mint engem.


Mindketten hiányzunk egymásnak, ezt érezteti is velem minden nap kb. És annyira hülyén érzem magam, hogy nem mehetek vissza, nem tölthetek vele minőségi időt...


Nem igazán a szavak embere, szóval nem nagyon kérdez ilyeneket, hogy jól vagyok-e fizikailag, még úgy sem, hogy én minden nap rákérdeztem, amióta távol vagyok. Érdekes, ha viszont együtt vagyunk, akkor elképesztően empatikus, és mindent meg tudunk beszélni.


Barátnőm szerint ez nem oké, ha nekem fontos szeretetnyelvem a megerősítő szavak, akkor tudassam felé, hogy legyen verbálisabb.

Itt nem erről van szó, hanem csak arról hogy így nem tudja/nem szokta kimutatni és rengeteg pár él ettől független boldogan és nem akarok emiatt idegesítőnek, vagy elégedetlennek tűnni.


Volt olyan pasim, aki szóban a csillagokat leígérte kb. Közben meg tettekben semmit nem tett értem.


Hát ő most mindent megtesz kb, amiről álmodni se mertem, fantasztikus pasi.


Csak nagyon nehezen viselem ezt a távolságot. :(



2023. okt. 9. 11:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

"Nem igazán a szavak embere, szóval nem nagyon kérdez ilyeneket, hogy jól vagyok-e fizikailag, még úgy sem, hogy én minden nap rákérdeztem, amióta távol vagyok"


Nem kell ahhoz a szavak emberének lenni, hogy a saját párom állapotáról érdeklődjek, ha beteg. El sem bírom képzelni, hogy ha valamelyikünk beteg és távol van, hogy a másik ne aggódjon érte. Mikor törődjön veled igazán, ha nem ilyenkor? Nem csak akkor kell kedvesnek és törődőnek mutatkozni, mikor minden oké.

2023. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ha én leírtam mi van van velem, arra mindig reagál, de magától nem kérdezné meg.


Sosem volt barátnője előttem és a munkája sem az empátiáról szól, otthon sem így szocializálódott. Náluk kb. Ciki betegnek lenni.


Viszont, amíg nem élünk együtt, ennyire az elején nem "nevelhetem" jómodorra. Mert amúgy minden más meg okés.

2023. okt. 9. 11:20
 3/20 A kérdező kommentje:
A bunkóság, hannyagság stb. az nálam nem itt kezdődik, egyszerűen tudom, ha ott lennék vele, akkor többet törődne velem.
2023. okt. 9. 11:21
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, nekem akkor is furcsa. Ha szeretek valakit, aggódom érte, de tovább megyek, ha csak egy ismerősöm beteg, még tőle is megkérdezem, hogy van? Nem olyan bonyolult ez.


Az én páromat sem szeretetben nevelték, de amikor még csak távkapcsolatban voltunk, akkor is naponta többször írt vagy legalább csak esténként, munka után felhívott megkérdezni, hogyan érzem magam. Sőt, mindig hozzátette, hogy ha bármi van, hívjam és azonnal indul értem, pedig 80 km volt köztünk. Én továbbra is azt gondolom, hogy ha már párkapcsolatról beszélünk, ez a minimum. Illetve, aki alapból nem ilyen, szerintem később sem lesz törődőbb.

2023. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Legutóbb éjjel amikor a takarómat lerúgtam, letoltam magamról, ő visszatakart és reggel mondtam is neki, ez mennyire figyelmes volt tőle. :)


Más pasi erre fel se ébredne talán!

2023. okt. 9. 11:28
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyébként én sok mindent megtapasztaltam rossz értelemben sajnos, és tudtam, hogy úgy megyek ebbe bele hogy ő érzelmileg nehezebben elérhető. De amit a többi pasim csinált velem az elejètől, az mind Red Flag volt.


Őszinteség nélkül nem fejlődik egy kapcsolat, és nem telefonon fogom vele megbeszélni, hogy jól esett volna, ha kicsit jobban aggódik értem.


Váltott műszakban volt, ő maga is ügyeletes volt, nem sokat aludt emiatt sem, meg a Covid miatt sem.


Mondjuk szabadidejében mindig van ideje 2-3 órat gamelni, ami helyett lehetett volna velem figyelmes, de én elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek ha ezt nem mondom meg, maguktól rá se jönnek.


Nem hiszem, hogy a férfiak gondolatolvasók, de ha rosszul érzem magam emiatt, akkor az jogos...

2023. okt. 9. 11:32
 7/20 A kérdező kommentje:

Most írt szegényem, hogy letarolta őt is a Covid, kiírták táppénzre a hétre, én is pihenjem ki magam mert ő is egész nap aludni fog!


Na most szégyellem magam, hogy itt írkálok, pedig ő is rém rosszul lehet. :(


Nem baj, amint jobban leszek, visszautazom és főzök neki egy húslevest, mert tényleg nagyon hiányzik.

2023. okt. 9. 11:40
 8/20 A kérdező kommentje:
És tényleg megkérdezte hogy érzem magam és tényleg nagyon normális volt, úgyhogy most nem erzem,h gond lenne. ^^
2023. okt. 9. 11:41
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Értem, hogy szereted és természetes, hogy próbálod a jót keresni benne, de hidd el, én is voltam ezelőtt nagyon rossz kapcsolatokban és tudom milyen az, amikor magasról tojnak rád. Az exem, ha én nem hívtam fel, három napig felém sem nézett. Ilyenkor, ha jön egy kicsit jobb, akkor hajlamosak vagyunk felértékelni. Ezzel nem azt mondom, hogy a párod nem a megfelelő társ számodra, hiszen ettől még persze hogy lehet jó ember, de lásd meg a hibát is.


Igen, jogosnak érzem, ha azt írod, hogy rosszul érzed magad emiatt. Főleg úgy, hogy te érdeklődtél felőle. Ha valaki megkérdezi, hogy én hogy vagyok, az a minimum, hogy visszakérdezek még akkor is, ha nem beteg.


Az egy jó dolog, ha tudtok kommunikálni, bár azt gondolom, hogy ha valakinek azt mondod, hogy jól esett volna, ha megkérdezed hogy vagyok és a következő alkalommal megkérdezi, akkor már nem fogod őszintének érezni. Nyilván jó olyan szempontból, hogy hajlandó alkalmazkodni hozzád, de ez nem olyan, hogy "légyszi hajtsd vissza a wc deszkát". Egy "hogy vagy?" a legalapvetőbb kérdés egy párkapcsolatban.


De nem akarom elvenni a kedved, lehet, hogy én vagyok túl szigorú ebben.

2023. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 Akkor minden a legnagyobb rendben! ☺️


Jobbulást mindkettőtöknek!

2023. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!