Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek miért van az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van az, hogy a jelenlegi párom folyamatosan szapulja, szídja a volt páromat? (nő vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek miért van az, hogy a jelenlegi párom folyamatosan szapulja, szídja a volt páromat? (nő vagyok)

Az előzmény: egy társaságból ismerjük mindannyian egymást, a volt párom ha nem is barátja, de jó haverja volt a jelenlegi páromnak, aki így "végig kísérte" a volt párommal való kapcsolatom megromlását, a vitákról veszekedésekről tudott, mert sokszor a párom neki panaszkodott mikor már nagyon rosszul mentek a dolgaink. De tulajdonképpen mindkettőnknek próbált segíteni a jelenlegi párom, békíteni is próbált bennünket, de végül szakítottunk a volt párommal. Aztán mikor szakítottunk legnagyobb meglepetésemre bevallotta (a jelenlegi párom), hogy régóta szerelmes belém, csak nem akart bekavarni a kapcsolatunkba, nem akart engem összezavarni. Végül is korrekt volt, mert kivárta, hogy vége legyen és csak utána vallotta be, hogy régóta szeret. Ez engem nagyon meglepett, bár nekem sem volt közömbös soha, de szerelmes nem voltam belé. Viszont miután szakítottam a volt párommal annyira támogató, segítőkész volt, óvott, védett, vígasztalt, egy szóval annyira FÉRFI volt, hogy beleszerettem. Ez nem kis meglepetést okozott a közös társaságunkban, a volt párom kiborult, örjöngött, nehezen viselte, hogy egy "haverjával" jöttem össze aki ráadásul végolig kísérte a kapcsolatunk megromlását és tudott minden problémánkról.

Viszont ami a mai napig nagyon zavar, hogy a jelenlegi párom ahol csak lehet mindenhol hangoztatja, hogy mennyire nem becsült meg és mennyire nem érdemelt meg engem a volt párom, bezzeg ő királynőként kezel engem. Ami végül is igaz, de miért kell ezt állandóan a volt párom tudtára adni??? Egyelőre még nem szóltam neki, bár kezd zavarni, és próbálom megfejteni az okát.


nov. 17. 13:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Lelkiismeretfurdalása van. De lehet fél attól is, hogy a "haver" közétek áll, hogy befolyásolna téged, nem akar elveszíteni. Ülj le vele beszélgetni szerintem és legyetek őszinték egymással teljesen.
nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

1-es

Melyik haverra gondolsz? A volt páromra? Hogy attól félne, hogy visszamegyek hozzá???

Ez 1000%, hogy nem fog megtörténni és ezt mindketten tudják.

Viszont a lelkiismeretfurdalásban lehet valami, erre már én is gondoltam, mert közben folyamatosan próbálja magyarázni a volt páromnak, hogy az hol követte el a hibàt, hol rontotta el velem.

De miért kell már ezzel neki (a jelenlegi páromnak) foglalkoznia???

Én levegőnek veszem a volt páromat, nem is beszélek vele.

nov. 17. 14:18
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezzel akarja bizonygatni, hogy jó váltást csináltál. Mondjuk, az egész szituáció rettentő kellemetlen a volt párodnak is, mert elhiszem, hogy sok mindenben hibázott, de próbáljatok meg egy kicsit belegondolni az ő helyzetébe is. Simán hiheti bárki a környezetetekből, hogy már akkor is volt köztetek valami, mikor még a másik sráccal voltál együtt. De ha nem, akkor is totál nonszensz, hogy mindketten neki öntöttétek ki a lelketeket a saját kapcsolatotokról és utána vele jössz össze. Egy ilyen eset után az lenne a minimum, hogy megszűnik a haverság/barátság. Mondjuk, azt a barátságot is megkérdőjelezném, ahol valaki a barátja volt nőjével jön össze. De ha már megtörtént, akkor mindenki számára az lenne a legkorrektebb, hogy maga a barátság megszűnik.
nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Lelkifurka bezavar rendesen szerintem is. Te ott voltál mindenegyes alkalomnál amikor panaszkodott az ex, biztos, hogy nem hangolt titeket egymás ellen méginkább?


Az ex a hátad mögött nem piszkálja, vagy a társaságból valaki a mostani párod?

nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

3-as

A mi kapcsolatunk a volt párommal teljesen megszünt.

Miután összejöttünk a jelenlegi párommal a volt párom azonnal megszakította a kapcsolatot a jelenlegi párommal is, nyilván dühében és sértettségében, amit mi a jelenlegi párommal meg is értettünk, hiszen ahogy írod, valóban kellemetlen a helyzet, de szerintem nem egyedi, csak szerencsétlen.

Viszont a jelenlegi párom próbálta őt keresni és lelkileg segíteni ( talán itt lehet igaz, hogy lelkiismeretfurdalása van) de a volt párom érthető okoból szóba sem áll vele, elzavarta.

Viszont akkor miért nem nyugszik le a jelenlegi párom és miért kell folyamatosan bizonygatni a közös barátok előtt, hogy a volt párom milyen szemét volt velem?

Én hallgatok, mert valahol jól esik, hogy ennyire szeret a jelenlegi párom, csak nem értem miért foglalkozik még a volt párommal?

nov. 17. 14:32
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismerete miatt egyértelműen.

Olyan típus, aki nehezen lép túl negatív élményeken és hogy jobban érezze magát méginkább rosszabbat csinál önmagának is rajtad kívül.

nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Jó nagy önző dög a jelenlegi párod is. A saját lelkiismerete megnyugtatására akarna lelkileg segíteni az exednek, semmi másért. Nehogy egy percre is elhidd, hogy őt sajnálja vagy törődik vele. Ha törődne vele, tiszteletben tartaná az akaratát, hogy hallani sem akar felőletek.
nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
Azert banik jol veled , hogy eltudja dicsekedni, a sajat egoja a fontos.
nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

4-es

Nem voltam ott soha az ő beszélgetéseiknél, de tudtam, hogy a volt párom neki önti ki a lelkét.

Azt is sejtettem, hogy volt pillanat mikor a kapcsolatunk ellen beszélt és próbálta a volt páromat a szakítás felé terelni, de ez nem azért volt, mert ő már titkon bennem reménykedett, ebben biztos vagyok. Attól ő ( a jelenlegi párom) sokkal korrektebb és fegyelmezettebb, ha érzett is irántam már akkor valamit ezt jól leplezte, mert mindenki, még én is megdöbbentem, mikor elèm állt az érzéseivel. Hanem tényleg őszinte volt a volt páromnal és ő is látta, hogy nincs már esély a kapcsolatunk megmentèsére.


Az exem persze ki van borulva és mindenkinek szétkürtölte, hogy mekkora szemét ( a jelenlegi párom) amiért azonnal "lenyúlt", de tudja ő is, hogy csak a szakításunk után jöttünk össze, dehát kinek ne esne rosszul akkor is. Megértjük, hisz sértett az egoja még akkor is, ha mi már nem szerettük egymást.

Csak a jelenlegi páromat nem értem és egyelőre még nem akarok neki szólni, hogy hagyja már a fenébe, ne bizonygassa mindenhol, hogy mennyire nem bànt jól velem.

nov. 17. 14:44
 10/27 anonim ***** válasza:
Irígy.
nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!