Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelem nélkül,de működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hans Pötterman kérdése:

Szerelem nélkül,de működő kapcsolat? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A szerelem mámora , átlagosan meddig marad meg,illetve mennyire hatarozza meg egy kapcsolat tartósságát összességében? Eldobnátok egy relatív hosszú kapcsolatot, ahol sajnos nem érkezett meg a rózsaszín ködös szerelem, de azért megvagytok?

jan. 12. 19:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10

Szerintem megfogalmaztad pont azt ami nálam zajlik. Itt is vannak bizonyos kötődések, a megszokások, valamint párom kapcsolatfüggősége, én már felhoztam neki többször is hogy nem vagyok bennünk biztos, de homokba dugja a fejét,nem igazán lehet erről beszélni vele.

Sajnos nem mi választjuk ki ,hogy kibe leszünk szerelmesek.

jan. 13. 07:05
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11-es ő mit tud kezdeni ezzel, hogy nem vagy biztos a kapcsolatotokban? Fölösleges mondogatni neki, csak tönkre teszed lelkileg. Ezt neked kell eldonteni, hogy benne vagy, vagy sem. Ha nem tudod szeretni, inkább engedd el, jobb lesz mindenkinek. Tudom, mert voltam a másik oldalon. Ezzel ki lehet csinálni valakit.
jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk, mert szerintem itt elbeszélünk egymás mellett. Az, hogy nincs szerelem, az nem azt jelenti, hogy szeretet sincs. Nyilván akit semmilyen formában nem szeretek, azzal nem fogok együtt élni. De ha csak ez a rózsaszín köd hiányzik, amúgy a szeretet megvan, meg "elvagyunk", akkor nem szakítanék. A rózsaszín köd nagyon hamar elmúlik, viszont a párommal elvileg egy életet le akarok élni. Aki mindig a rózsaszín ködöt hajkurássza, annak szokott másfél évente új örök szerelme lenni.

Nekem fontosabb az, hogy tudjunk együtt élni és müködni nagyobb súrlódások és stressz nélkül, biztonságban, mert ha ez nincs meg, az nagyon meg tudja betegíteni az embert. Ha nem vagyunk jól lelkileg, az minden területre kihat. A munkánkra, az egészségünkre, az egész életünkre.

jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
13- ha ez így jó neked és a párod sem érzi a hiányát a törődésnek, plusz nem abajgatod azzal, hogy bizonytalan vagy benne, akkor lelked rajta, simán lehet így élni.
jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as, 14-es, akkor lehet így élni, ha az elején meg volt a lángoló szerelem. Utána az ember sokáig nem is akarja ugyanazt a felfordulást érzelmileg és már a langyos posványban érzi jól magát ugyanazzal az emberrel. Ha az elején nem volt szerelem, akkor mindig marad egy hiányérzet.
jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#12

Azért mondtam el neki,mert úgy gondolom kommunikáció az alapja mindennek, és hátha találunk megoldást,hátha valahogy megszerelmesedek, akármilyen hülyén is hangzik, de ő igazából nem is vesz tudomást az aggályaimról, azt mondja nem érdekli mit mondok,nem hiszi el hogy nem voltam szerelmes,mert ő úgy érzi jól bánok vele, és ő évek után is szerelmes belém ugyanúgy mint az elején.

Úgyhogy egyáltalán nem teszem ezzel tönkre lelkileg.


#12

Vannak életvitel beli súrlódások is, amikről szintén nem akar tudomást venni, vagy max csak az én hibám lehet. Ezért vagyok meglőve, elvagyunk -elvagyunk,de kicsit úgy érzem mintha a társas magán uralkodna el rajtam. Jó ember amúgy,csak ez nehéz hogy falakba ütközök a gondjainkkal/gondjaimmal. Ezért tettem fel a kérdést, hogy a szerelem hiánya miatt nagyítom e esetleg fel az apróbb súrlódásokat

jan. 13. 17:29
 17/20 anonim ***** válasza:
16-hat, bocs, de szerintem ez hülyeség. Ugyan mit tudna neked mondani, amitől megszerelmesednel? Ez pont egy olyan probléma, amin megbeszelessel nem lehet segíteni. Te csak a problémát tolod át a másikra, tőle várva a megoldást, hogy csináljon valamit, hogy te legyél szerelmes. Ez így biztos nem működik.
jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17

Nem erre gondoltam,hanem arra,hogy valahogy pezsdítsük fel a kapcsolatunkat, hátha begyullad a tűz úgymond,de azt hiszem be kell látni ez valóban nem így működik...😖😖😖

jan. 13. 19:40
 19/20 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek abban, hogy a tüz évek után lángol fel. Ha az elején sem volt szerelem, akkor utána már nem is lesz. A rózsaszín köd pont az az érzés, amikor még nem ismered a másikat és kiszínezed olyan tulajdonságokkal, amikkel nem is rendelkezik, tehát idealizálod. Aztán ahogy megismered, rájössz, hogy mégsem olyan és eloszlik az a köd. Ha meg már évek óta együtt éltek, azok után mi lángoljon fel?
jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ez a folyamat fordítva van. Azoknál a paroknal is beall a lecsenges, akik lángolva szerettek egymást. De ők legalább vissza tudnak nyúlni sz emlékeikhez, hogy milyen volt az elején, itt meg közös akarattal fel lehet lobbantani a lángot. Ami sosem égett, az nem fog fellobbanni.
jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!