Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Elkerülő kötődési típus,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkerülő kötődési típus, hogyan segítsek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni azoktól a nőktől, akik a címben említett típusba tartozó férfival alakítottak ki kapcsolatot és vagy tart még, vagy újra összejöttek vele miután elhagyta őket.


Nagyon megszerettem a volt barátom, aki 1,5 évvel idősebb nálam. Most tavasszal lesz 29, én pedig 28 nyáron.


Két évig voltunk együtt és hamar észrevettem, hogy milyen is ő valójában. Én mindig bevallottam az érzéseim, kezdeményeztem a kommunikációt. Az, hogy ő szeretett engem, az nem kérdés. A cselekedetei mindent elárultak.


Ennél a típusnál sajnos ott van a gyermekkori trauma, ami miatt elkerül az elkerülő.


Amikor sírtam, ő mindig megijedt és befogta a számat. (Akkor is, ha csak ő és én voltunk a szobájában) Albérletben élt akkor a lakótársaival.


Valahányszor azt mutattam, hogy fáradt vagyok, vagy valamin picit megsértődtem, akkor mindig arra kért, hogy ne rontsam el a hangulatot. Amikor őt kérdeztem az érzéseiről, egyszerűen lefagyott.


Ő mindig a pozitív dolgokat mutatta a külvilág felé is és előttem sem viselkedett másként az elején.


A szájbefogós dolog után rengeteg más jel volt, ami arra utal, hogy őt vagy elhanyagolták, vagy igen szigorúan nevelték. Nagyon hosszú lenne ezt mind kiírni és én tényleg csak a tanács miatt írom ezt a posztot.


Mielőtt elhagyott, én 3x szakítottam vele és másnap mindig írt, mintha meg sem történt volna. Mindig így oldotta meg a legkisebb konfliktusainkat is, hogy másnapra el is felejtette, nem is engedte, hogy megbeszéljük.


Nagyon okos egyébként, az egyetemen is olyan képzést választott, ami elég seggelős, de már lediplomázott.



Van esély rá, hogy az ilyen férfi megnyugodjon és azt érezze, én nem fogom irányítani?+ Én nem veszem el az ő szabadságát?



márc. 31. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem áldoznék rá időt...
márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd a pcsába ezt a kötődési típusos maszlagot. Ez csak szimplán egy érzelmi nulla gyökér.
márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog megváltozni, ha nem tesz érte. Ráadásul minél jobban szereted, ő annál jobban menekül. És egyébként emiatt unalmas is leszel neki...
márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen embereken más ember nem tud segíteni. Pszichológus esetleg, de igazából annak az embernek kell változtatni önmagán. Te egyedül kevés vagy hozzá! Fölösleges menet részedről segíteni neki, vagy bármi.
márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Az én párom is hasonló típus, bá kisebb nagyobb különbségekkel, de hasonlóképpen gyermekkorából adódó elhanyagoltság miatt az érzelmekről, problémákról való kommunikációban nem nagyon partner. Nálunk is áltqlalában vita után mintha mi sem történt volna, míg úgy össze nem vesztünk hogy neki lett elege. Hát nem volt egyszerű utána osszekaparni magunkat, de sikerült mert nagyon szeretjuk egymast. Ő talán inkább elmondja nagy vonalakban miért szeret engem, de tettekkel a bújósságon meg az ajándékozáson kívül nem igazán tud többet nyújtani. Egyszerűen nem szeretetben nőtt fel, hanem ott a pénz fogják vigyek aztán levan rendezve. Emiatt sok mindent nem "tanult" meg, így a kapcsolat életben tartása sem az erőssége.

A hiányosságait vagy elfogadod, vagy hagyd el őt, mert nagy változás szerintem nem várható és ha nem tudod elfogadni ezt a "rendszert", lehet boldogtalan leszel. Rajtad áll mennyit bírsz el.

Kommunikálni a problémákról valószínű nem nagyon fog sikerülni csak nagyon sok türelemmel a részedről és lehetőleg ne támadj, ha valami nem úgy van ahogy Te szeretnéd.

márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Párkapcsolatban vagy barátiban azért megoldhatatlan a segítség, mert a segítő&segített helyzet nem egyenlőségen alapul, a párkapcsolat meg igen. Amelyikben billen az egyensúly, ott közel a vég. Persze ha kellően sérült mindkét fél gyerekkori traumák meg mifene által, akkor évekig is lehet még kínozni egymást, de úgyis vége lesz. El kell ezt engedni, a másik megmentését. Ha vonz ez, tanuld ki a szakmát és legyél hivatalosan terapeuta. De sose vidd be ezt a családodba, szeretteid közé, sose akarj olyasvalakit megmenteni aki fontos neked, mert föléhelyezkedsz, őt meg magad alá kényszeríted, így borulni fog az egész.
márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem tudsz, képtelen vagy rá. Rajtad múlik meddig tűrsz neki, meddig bírod idegekkel. De ha én te volnék én hagynám őt, elengedném a kezeit. Tényleg szép dolog a szerelem, de sajnos néha kevés. Őszinte leszek, én szerintem az ilyen típusú emberek őszintén nem tudnak szeretni senkit, még magukat se!

Szóval lehet mondani, hogy egyoldalú, viszonzatlan szerelem részese vagy és csak szenvedni fogsz mellette míg ki nem szeretsz belőle.

Bár tegyük hozzá hogyha ő neki az a problémája, hogy kötődni nem tud a tiéd lehet pont az ellenkezője, vagyis túlságosan is kötődsz a másikhoz. Amit illene kezelni szakember által minél előbb.

Tehát akár honnan is közelítjük meg ezt a történetet rá fogsz fázni piszkosul...

márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Hasonló kérdés, olvasd el a válaszokat.

márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket is! (Pont pár napja került ki az a poszt, érdekes.) Akik hasonló cipőben járnak, nyugodtan írjanak akár üzenetben is.
márc. 31. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Engem most hagyott el egy ilyen férfi, nem tudsz neki segíteni, te magad egyedül ehhez kevés leszel sajnos, tapasztalat.
ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!