Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segített a pszichologus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segített a pszichologus?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy azt tanácsolják az embereknek, hogy forduljanak pszichologushoz.

Nagyon nehezen működő kapcsolatban vagyok, de nagyon szeretjuk egymast.

A párom mem a legjobb családi mintát kapta, szeretet helyett a pénz beszélt és sok mindent nem "tanult" meg, amik nekem hiányoznak ő pedig fel sem fogja hogy annak úgy kellene lennie, mert egyszerűen nem érti. Ő máshogy szeret. Viszont néha nem fogom ezt fel és rosszul esik az adott dolog. Ez bonyolult és nem is ez a kérdésem lényege. Hanem inkabb az hogy mem tudom kezelni a problémákat, kezdem azt érezni hogy elbuktam. Sok a félelmem, amiket inkább reálisnak mondanék mint agyszüleményeknek.

Normalis nőnek tartom magam, normális értékrendekkel, de úgy érzem szukségem lenne egy olyan szakemberre, aki valoban szakértelemmel kezelné a szorongásaimat.


Azonban tobb ok is visszatart:

-több ismerősöm azt tapasztalta hogy nem volt semmi értelme, pedig nyitottak lettek volna. Vagy kevésbé jó pszichologust fogtak ki vagy nem is tudom...

-az anyanyelvemen a környéken nem tudnék pszichologust talalni, így ha komolyan elhatározom magam, akkor sokat kell utaznom és nem tudom megérné-e.

-kicsit szkeptikus vagyok, de 0 tapasztalatom van e téren


Tudom, nem minden orvos, nem minden ember egyforma. Inkább szeretnék olvasni pozitív vagy akár negatív tapasztalatokat, esetleg tortenetet is szivesen olvasnék.

Köszönöm:-)


márc. 28. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Én csak egyéni terápiára jártam és nem igazán tetszett. Nem szólalt meg konkrétan a pszichológus csak ült némán. Kellemetlen volt az egész sokszor nem is arról beszéltem ami miatt mentem. Kicsit vezethette volna a beszélgetést szerintem... de évekkel később azért abból is szűrtem le magamnak tanulságot, de azért ennél többet vártam és nem is oldott meg semmit.


Párterápián még nem votlam de szeretnék majd menni.

márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x jártam, egyik segített, másik nem...
márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
1eshez csatlakoznék, aki nem segített, nekem se mondott szinte semmit. Amit meg mondott, azzal félrevezetett.2es voltam.
márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg annak nézz utána, hogy van-e lehetőség online igénybe venni beszélgetés keretein belül valamelyik szakember segítségét. Így legalabb sokat utaznod nem kellene. Én nem mostanában jártam pszichológushoz, fogalmam sincs van-e ilyen csak egy ötlet..


És persze mindenki nagyon okos mindenhol mindig. Ne ismerős tapasztalataira támaszkodj, hanem próbáld ki te magad.


Ha már szeretnél menni akkor valószínűleg változni is. Ez már egy jó alap.

márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az a tapasztalatom, hogy ez egy kicsit rajtad is múlik, nekem pl nem sikerült azóta se összehoznom egy barátnőt - soha nem is volt, aztán 24 éves vagyok - de nem is merek személyesen leszólítani lányokat, különösebb ürügy nélkül, más téren azért segített. Én azt mondom rajtad is múlik, tök mindegy hogy milyen jó szakember vagy tapasztalt + ugye vannak nem annyira jók is. Én még azért járok hozzá, múltkor megdícsért, azt mondta fejlődést is lát rajtam.:)
márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"A párom mem a legjobb családi mintát kapta, szeretet helyett a pénz beszélt és sok mindent nem "tanult" meg, amik nekem hiányoznak ő pedig fel sem fogja hogy annak úgy kellene lennie, mert egyszerűen nem érti. Ő máshogy szeret. Viszont néha nem fogom ezt fel és rosszul esik az adott dolog. Ez bonyolult és nem is ez a kérdésem lényege."


Kár, hogy így gondolkodsz.

A te párod ha mindent a pénzre fog és hiába kéred rá meg, hogy próbáljon változtatni, másképp látni a világot legalább közepes mértékben akkor ő téged nem szeret, nem érsz te neki annyit, hogy "áldozatot hozzon" érted.

Tulajdonképpen a pszichológus jó megoldás, de nem fog tudni neked segíteni abban, hogy a párod másképp álljon hozzád.

Te meg hiába akarsz megértőbb lenni, ettől jobban már nem lehet mint amit nyújtasz felé.

Ha nagyon különbözik két ember szeretetnyelve, életszemlélete azon nem lehet segíteni. Ő nem is akar érted még egy gyufaszálat se odébb tenni (e téren) akkor te miért akarsz tovább mellette egyoldalúan harcolni a kapcsolatért?

márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Igazából neki kéne pszichológushoz fordulnia és nem neked. Viszont nem fogja ismét megmenteni a kapcsolatot ha nem akarja megérteni mi a legfontosabb benne. Nem igaz, hogy nem érti, ő nem akarja megérteni. Te meg azt nem érted meg ezek szerint, hogy pazarlod rá az életed. Mégha akarna is fejlődni az évekbe telne míg lenne látszata, te addig ki készülnél, ő pedig a megfelési kényszerben merülne ki. Úgyhogy tényleg nincs értelme. De ha mindenáron próbálkozni akarsz inkább ő neki kéne hozzá fordulni.
márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Változò ez is, van akinek sokat segített, másnak meg nem. Nálunk közeli barátok jártak szakemberhez, fél év terápia után konkrétan teljesen világossá vált számukra, hogy nem egymást keresik, nekik abban segített a terápia, hogy eltudják engedni egymást.
márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológus gyengéknek való
márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy ő szerintem nem érti meg, hogy áldozatot kéne hozni. Nem látja át hogy erre szukseg van. Szeret, biztonságban érzi magát mellettem és neki nem kell több. És nem látja át hogy mi a norma egy kapcsolatban. Nem olyan hatalmas dolgokról van szó, unkább egyszerűbb, de azért lényeges dolgok.

Állítása szerint én hozzá képest túl "normális" vagyok és neki ez tetszik, ezt kereste, de mintha abban hogy ezt ne csak szavakkal fejezze ki, onnantól leblokkol. Sok szeretet van benne, de nagyon alapvető dolgok hiányosak a kapcsolatunkban. A jövőt illetően nagyon egy húron pendülünk, de vannak lépcsőfokok amiken végig kell menni. Nem csak a tudom, hogy melletted akarom leélni az életem, a gyerekeimnek olyan anyuka kell amilyen ember Te vagy. Azert is nem szerettem volna ezekről így írni, mert annyira felszines ez, hiába írom le ezeket, lejöhet ebből az is hogy csak mondja, de nem szeret, satöbbi. Valamint nekem is vannak kisebb zizijeim, amik a legtobb embernél normális,de van akinél nem.

Lehet, nem zárom ki hogy a terápia során belátom hogy hiába minden, nem egymashoz valók vagyunk, de nem szeretném könnyen feladni. Valami azt súgja összetartozunk, de rendet is kéne tennem magamban segitseggel.

Én is úgy gondolom, hogy neki is szuksege lenne rá, de ő nem fogja rávenni magát. Gyerekként járatták pszichologushoz a szülei, akikre szintén ráfért volna. Nagyon rossz tapasztalatai vannak így valahogy megtudom érteni hogy elzárkózik, de én adnék egy esélyt a pszichologusnak.

Igen, fennáll a veszélye hogy a megfelelési kényszerbe kimerül, kimerülünk mindketten, ez is esélyes.


Köszönöm mindenki válaszát.

márc. 28. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!