Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tud kèsőbb kialakulni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tud kèsőbb kialakulni a szerelem valaki iránt?

Figyelt kérdés
tegyük fel hogy megismeri egymást egy férfi és egy nő, mind a ketten nagyon bejönnek egymásnak külsőre, sok közös témájuk van, jól elbeszélgetnek, de az egyik fél érzései nem elég erősek ahhoz hogy kapcsolatot akarjon, de többet érez valamivel mint sima barátság. hallottam már párszor olyat hogy valakiben később, hónapok után vagy akàr 1 év utàn “támadt” fel a szerelem. én eddig csak úgy voltam szerelmes, hogy megláttam egy lányt akit nem is ismertem, és azt mondtam hogy nekem ő kell, és mindennap csak rá gondoltam stb. és van sok olyan aki tetszik külsőre, de nem váltotta ki belőlem ezt az érzést az elején, és nem is nagyon tudom elképzelni hogy ki tudná. egyik napról a másikra csak arra a személyre fog gondolni mindennap, csak őt akarja, stb? ha az ismerkedés elején valaki nem tudta kiváltani ezt az érzést a másikból, akkor hosszú idő után ez hogy lehet? van itt olyan, aki olyan személybe lett szerelmes akibe nem gondolta volna hogy az lesz, és mikor megismerte nem váltott ki belőle olyan erős érzelmeket? ha igen mennyi idő után? milyen kapcsolatban voltatok? napi szintent beszéltetek baráti kapcsolatban?
ápr. 7. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Aki nem tetszik külsőre, nem elég vonzó az alapból össze sem jövünk.


A többi pedig igen, később is kialakulhat. A szerelem első látásra ritka, sőt az inkább rajongás elsőre.

ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerelem első látásra nem létezik. Vonzalom igen, sőt fellángolás. De a szerelemben azután alakul ki, hogy vele vagy egy ideje. Gondolj bele, hogy a fellángolás sacc maximum 2 évig tart és ha elmúlik, nem alakul ki szeretet a másik iránt szakítás lesz a végeredmény.

A szerelem fellángolásból alakulHAT ki, tovább tart az az érzés. Vannak olyan esetek, hogy akár 4 évig is jelen van.


A vonzalom/fellángolás kialakulHAT egy bizonyos idő után, nem mindig első perctől van jelen, de aki nem tetszik neked, taszító számodra abból nem lehet vonzalom.

ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem értek egyet a fentebb szólókkal, a szerelem éppenhogy nem ez. A szerelem rögtön megvan. Ami később alakul szerelem hiányában az nem a pillangós, szédítő érzés ami a szerelem. Hanem kötődés. Nincs ezzel semmi baj, a legtöbben ilyen szeretetben élnek, ez is értékes kapcsolatot jelent, de nem a klasszikus, lábról levevős érzés ami a szerelem.
ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó ne beszélj már hülyeségeket. A kötődés érzése rögtön megvan. A szeretet alakul ki később, a szerelem után, vagy egyszerre van. Ha nem ismered a jó/rossz tulajdonságait akkor nem lehetsz bele szerelmes. Az, hogy tetszik, vagy vonzódsz hozzá, akár oda vagy érte - fellángolás az nem szerelem.

Azért történik sok esetben, hogy véget ér a kapcsolat mert "kiismeri" a másikat és elmúlik a fellángolás.

Ha azok után is vele marad, hogy tudja milyen ember (nagyjából), elfogadja a hibáit (amelyek nem súlyosak), olyannak amilyen az a szerelem/szeretet.

ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg el kéne fogadbi, hogy nem mindenki ugyanazt éli meg. Kijelenteni olyat, hogy nincs első látásra szerelem, csak mert az illető nem élt át ilyet, az elég korlátolt gondolkodásra vall.

Kérdező. Velem nem volt olyan, hogy utólag szerettem volna bele valakibe. Mindig elsőre ott volt egy nagyon erős vonzalom, érdeklődés, és ez hamarosan átcsapott szerelembe (aki vitatkozna: hagy döntsem már el ÉN, hogy mit érzek/mit éreztem). De! Ez nem zárja ki azt, hogy elhiggyem, más máshogy éli meg az érzelmeket, és esetleg más képes legyen rá, hogy egy több éves ismeretség után szerelembe essen valakivel.

ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
4. Nagyon kevered a fogalmakat. Éppenhogy a szerelem az, az a mámorító mámoros állapot az ami anélkül is megvan, hogy igazán ismernél valakit! A kötődés pedig akkor is létrejön egy másik ember iránt ha ez a szédületes érzés soha nem volt az irányába!
ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként a legtöbb ember sosem élte át azt, hogy megcsapja az igazi, nagybetűs szerelem. Ezért hiszi azt, hogy ez bekövetkezik amikor már régóta együtt van valakivel. Kizárt.
ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól van, ha valaki szerint létezik szerelem első látásra akkor az az ikerláng fajta kapcsolat az ezotériában. Tovább inkább nem megyek bele a témába, akit érdekel az olvasson utána miért is alakul ki a "szerelem első látásra" érzés.

Csak annyit hozzáteszek hogyha valaki még nem élte át annak vannak okai.


Egyébként én nem szeretném megtapasztalni azt az érzést.

Nekem megfelel, hogy megismerem a másikat valamilyen szinten és aztán szeretek belé.


Viszont én szerintem nemhiába léteznek olyan fogalmak mint a vonzalom, kémia, fellángolás, rajongás, szerelem, szeretet.

Egy érzelmi tartományba tartoznak az biztos, de mégis eltérés van köztük.

Pontosan azért mert nem egyforma érzés egyiksem.

ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!