Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem vesz a barátom semmit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem vesz a barátom semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A barátommal egy éve vagyunk együtt, együtt lakunk és a házasság is egyre gyakrabban téma a jövőre nézve.

Félre ne értsetek, egyáltalán nem vagyok “aranyásó”:D jogot tanulok, mellette pedig dolgozom, vezetem a háztartást. Közös kasszánk sincs. Amire szükségem van azt megveszem magamnak, meg én intézem a bevásárlást, tisztítószereket stb. Barátom a számlákat rendezi. Ő megkeresi a havi hét számjegyet.

Viszont néha olyan jól esne ha venne nekem egy szál virágot.. néha amikor elmegyünk valahova mindig próbálok utalni hogy ez milyen jól néz ki, az milyen jól néz ki, de sosem “veszi a lapot”. Nem kell drága dolgokra gondolni, ahhoz nem lenne képem.

Magamtól nem akarom mondani neki, hogy jól esne, ha néha meglepne valamivel, mert azzal az a bajom, hogy akkor ezek a dolgok nem szívből jönnének szerintem, hanem ilyen kényszeres ajándékozásnak élném meg.. Én szoktam neki néha kicsi ajándékokat adni, meg a munkában amikor nincs sok dolgom, néha rajzolgatok neki dolgokat kis papíron, amit otthon kirakunk a hűtőre:D

Szerintetek jogos, hogy ez kicsit furán esik? Vagy én fújom fel?


Lehet én rontottam el az elejétől fogva azzal, hogy pl a buszjegy árát is visszaadtam neki, meg ilyesmik?



ápr. 22. 16:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
83%
A párod érzelmi intelligenciáját tekintve igényesebben kellett volna partnert választanod (nagyon alacsonyan volt nálad a léc, mikor összejöttetek), ennyi a megfejtés, kérdező.
ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
60%
Az a helyzet, hogy nagyon kevés férfi szeret a barátnőjére költeni. Ha úgy vágsz neki, hogy ez egy “támogatói kapcsolat”, akkor viszont a havi százezreket is füstölik rád. Hogy miért fukarok az elvileg szeretett párjukkal és miért nem sajnálják egy kvára, azt nem tudom, de így működik a legtöbb. Ha ajándékokra vágysz, cseréld le egy sugar daddyre.
ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

2#


Nem vágyom úgy konkrétan ajándékokra, csak néha néha tényleg egy szál virág jól esne..

ápr. 22. 16:59
 4/60 anonim ***** válasza:
57%

Mindent te intézel és csinálsz, "Barátom a számlákat rendezi."

Hátha többre is kéres lenne. Kérj tőle virágot, vagy amit szeretnél.

A házasságról lehet beszélgetni úgy általában. A tietekről majd úgy 2 év múlva, ha előtte legalább egy évig együtt éltetek.

ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
73%
*képes lenne
ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
87%
#3: A pasid letudja a saját "feladatát" a kapcsolatban a számlák rendezésével, te egyrészt ganézol rá, mindezeken felül ő még elvárná, hogy a kapcsolat érzelmi részét te egymagad működtesd, ő meg kedve szerint használgat téged, ennyike. Tankönyvi példája az aszimmetrikus kapcsolatnak.
ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
89%

Neked ez a szeretetnyelved, neki meg nem. Ne azt mondd, hogy vegyen ezt azt, hanem azt, hogy mutassa ki jobban, hogy szeret, legyen kicsit romantikusabb. Például örülnél néha egy szál virágnak.

Ha ezek után sem teszi, akkor ideje átgondolni ezt a kapcsolatot.


Két jótanács egy rutinos vén tyúktól.

1. Ne te vidd az egész háztartást, ha közben minden költséget feleztek! Ő is vegye ki a részét, nem a kisgyereked! De jobb helyeken az óvodás is elkezdi tanulni. Illetve ha egyszer (majd a messzi távoli jövőben) lesz közös gyerek, akkor is te fogod vinni a komplett háztartást, teljes állás meg a gyereknevelés mellett. Inkább most boxoljátok le az elején a feladatok elosztását, később sokkal nehezebb dolgod lesz.


2. Hagyd ezt a baromságot, hogy ha mondani kell, akkor nem szívből jön, találja ki inkább, hogy mire gondolsz. Nem fogja, hiszen nem gondolatolvasó ő sem. Ne is várj ilyet senkitől, csak csalódni fogsz. (Ezt szokta követni a duzzogás, aminek a másik nem érti az okát, és a klasszikus "mi bajod?" "SEMMI! beszélgetések.)

Igenis mondd el, hogy mire vágysz, minél konkrétabban! Ha rájön, hogy egy szal virág meg egy szelet csoki milyen örömöt okoz neked, legközelebb magától fog venni, hiszen azt akarja, hogy örülj. A legtöbb férfi ezt akarja, csak nem mindig tudja, hogy hogyan. Nagyon hálásak tudnak lenni a segítségért meg a tippekért.


Ha ez nem így működik, és a kérésed figyelmen kívül hagyja, nem jár a kedvedben, akkor lásd fent: ideje ezt átgondolni.

ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim válasza:
19%

"Ő megkeresi a havi hét számjegyet."

Ezt muszáj volt kiemelni. :D

ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
60%
Igen, te rontottad el az elején a "hősködéssel".Rajtam érzékelik, meg úgy is állok hozzá, hogy rám költeni kell és elkényeztetett vagyok.Akinek nem tetszik, az mehet amarra.Aki meg engem akar, az ezt tudomásul veszi.
ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
89%

Itt egyedül a pasi az aranyásó: millió felett van a havi bevétele és elfogadja tőled a buszjegy árát, meg veled fizetteti a számlákat, miközben te még tanulsz??

Emelett még az egész háztartást te viszed, tehát még ganézol is utána. Ő mit tesz a kapcsolatba egyébként??

Neki ingyen bejárónője van, ingyen p-nci van és még a számláit is fizetik neki. Menekülj!

ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!