Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehet manapság tartóssá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet manapság tartóssá tenni a kamasz kori szerelmeket?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok . Jelenleg 2 hónapja vagyok együtt a barátommal . Előtte volt egy barátom akivel 3 hónapig voltam, és még előtte egy (a legelső) akivel egy és fél évig. Az első barátomnál máris azt hittem,hogy megtaláltam az igazit már azt terveztük ,hogy ha felnövünk össze költözünk stb.. de erre jött a második barátom aki miatt otthagytam az elsőt ..(hosszas gondolkozás után) ezzel a barátommal viszont nagyon nem illetünk össze 3 hónap után (mint említettem vége is lett) egyiket se bántam meg ,h szakítottam velük. Viszont most jött egy fiú akit 2 hónap alatt annyira megszerettem mintha már vagy 2 éve együtt lennénk. Sajnos mióta iskola van csak heti 1X-2X tudok vele találkozni mert tőlem 135 km -re lakik. Úgy érzem ,hogy őt szerettem meg a legjobban ennyi idő alatt (viszont még nem vagyok annyira szerelmes mint az első kapcsolatomnál voltam) persze annál a kapcsolatomnál se 2 hónap után lettem fülig szerelmes. Na szóval szeretném ha ezzel a fiú val sokáig együtt lennénk. Lehet hülyének néztek de magamba folyamatosan a jövőnket képzelem el (gyerek,együtt lakás minden) persze mindezt jó pár év múlva. Jelen pillanatba amikor ezen gondolkozok, úgy érzem vele olyan tökéletes lenne az életem, csak sokan mondják a családom is meg mindenki ,hogy jajj ez még csak kamaszkori szerelem stb stb.. az a baj ,hogy az eddigi barátaimnál is ezt mondták ..és lám igazuk lett.. de most annyira szeretném ha nem lenne igazuk és olyan tartós lenne mint nagyanyáink időszakába (h ilyen fiatalon megtalálják az igazit) szerintetek mi a titka annak ,hogy sokáig együtt legyünk és talán egyszer majd közös jövőnket tudjuk együtt tervezgetni (ehhez kel még jó pár év ..mivel még csak 10.es vagyok és az iskola elvégzéséig itthon szeretnék maradni) Tudom most azt gondoljátok ,hogy mit akar ez a kis 16 éves lány..semmit sem tud a szerelemről.. de pont ezért írtam ,hogy ti mit gondoltok mik az alapjai egy tartós kapcsolatnak ?? Esetleg már "idősebb" nők (feleségek, anyukák) akik mai napig úgy vannak együtt párjukkal ,hogy ilyen fiatalon összejöttek ..leírnátok nekem ,hogy miket tapasztaltatok ? köszönöm szépen előre is!!

2012. szept. 26. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3 a magyar igazság!:)
2012. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen ,egy jel ! :D
2012. szept. 26. 14:37
 3/13 Dakelo ***** válasza:
hát igen sajnos mindig ez itt a probléma hogy a távolit talállod meg mindig nem a közelit :D
2012. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát igen :( .. de jelen pillanatba nincs gond azzal,hogy távkapcsolatba vagyunk. ugyanis hétköznap úgyse nagyon lenne időnk egymásra az iskola miatt. Meg így hétvégenként jobban örülünk egymásnak :)
2012. szept. 26. 14:42
 5/13 Dakelo ***** válasza:
jah és így nem unjátok meg egymást hamar :)
2012. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen. De valaki tudna válaszolni a kérdésemre ?:(
2012. szept. 26. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:

hát én még nem tartom itt de én férfiként ennek a híve vagyok, én mondjuk már nem vagyok tini, de mivel első kapcsolatom, mondhatni még tapasztalatlan vagyok.

mi is ilyeneket tervezünk bár még nincs egy éves a kapcsolat...és sokszor elgondolkozok hogy mi van ha vége lesz másfél év múlva.

de hogy pozitívat is mondjak. fontos egymás elfogadása jóban rosszabb...ez egy olyan dolog amit nem házasság után kell elkezdeni gyakorolni.

fontos hogy hagyjunk a másiknak teret, és sokat beszéljünk az érzéseinkről. ne legyenek titkok, tudjunk megbízni a másikban. kell a sok közös program.

és a legfontosabb, küzdeni kell a kapcsolatért, nem otthagyni a másikat az első konfliktus után

2012. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hú, ezt a hosszút nem olvastam el. de nem feltétlen kell tartóssá tenni. ha beleszeretsz vkibe, azzal tapasztalatot szerzel, és ilyen tapasztalatok, élmények még akár huszonéves korban is formálhatják az ember jellemét
2012. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most 22 éves vagyok és 15 éves korom óta vagyok együtt a párommal. Szerintem úgy lehet tartóssá tenni egy kapcsolatot hogy mindenről őszintén és nyíltan beszéltek de tényleg mindenről tabuk nélkül. Ha valami probléma adódik akkor megoldást keresni nem pedig feladni. Emellett a hűség is nagyon fontos, de nem szabad elkövetni azt a hibát hogy megfojtjátok egymást a túlzott ragaszkodással , és az annyira nagyon akarással, hogy görcsösen kapaszkodtok abba hogy jó sokáig együtt legyetek. Ne az legyen a cél hogy minél tovább hanem hogy minél jobb legyen a kapcsolat és ha egy kapcsolat jó akkor az sokáig is fog tartani, hiszen nincs ok arra hogy vége szakadjon.
2012. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 myl0 válasza:

Kedves Kérdező!

A párom 16 éves volt amikor összejöttünk én pedig 20. Eleinte nagyon nehéz volt, főleg miatta (illetve a családja miatt), nem tudták elképzelni h egy 16 éves lány igazán szerelmes lehet és komolyan gondol egy kapcsolatot, nem várták h ez hosszan fog tartani, nekem és neki is rengeteget kellet bizonyítania mindenkinek h igenis komolyan gondoljuk, aztán mire vége lett a giminek ő 60km-el arrébb ment fősulira koleszos lett, én meg ugye meloztam, de ezt is kibirtuk, lediplomázott, időközben ő is elkezdett dolgozni, most 28 éves vagyok a párom pedig 24, tervezzük a babát és összeköltöztünk... nem lehet ezt így előre megmondani h hogy fog alakulni... nálunk nagy segítség volt h mind2en komolyan gondoltuk és vettük a másikat... hogy min múlott ki tudja így hozta a sors...

2012. szept. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!