Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kimennél külföldre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimennél külföldre?

Figyelt kérdés
Tizenévesként kaptam egy lehetőséget, hogy külföldön tanulhassak két éven keresztül. Sokat jelentene nekem ez a lehetőség, de van egy barátom. Még csak néhány hónapja vagyunk együtt, de nagyon szeretem, úgy érzem, ha létezik igazi, akkor nekem ő az. Nem tudok dönteni.

2013. jan. 20. 17:01
1 2 3 4
 21/33 Patrik24 ***** válasza:

20.

A saját rossz tapasztalatodat nem kell általános érvényű szabályra emelni. Szerencsére olyan a munkám, hogy több országban vagyok jelen egyszerre, de sokszor maradtam egy helyben párkapcsolat miatt és nem bántam meg.

2013. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Tévedsz, ez nem a saját rossz tapasztalat.

Ez csak az, hogy rossz tapasztalat alapján jöttem rá arra, amit sokak mondtak nekem és én nem akartam elhinni.


De mutass a környezetedből olyan emberket, akik az utóbbi 10 évben 17-20 éves koruk közt jöttek össze és most családjuk van.


Bocsi, de én nem tudok egyetlen egy embert sem mondani, pedig sok embert ismerek.

2013. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Olyanból pedig te is tudsz példát, legalább 50-et, amikor egy ilyen "örök szerelemnek" indult kapcsolat üstökösként tűnt fel, majd el.:)
2013. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Patrik24 ***** válasza:
Jó, ez igaz, de van rá példa, hogy ennyi évesen találja meg valaki a párját és nem jó csak azért dönteni, mert a többségnek valami nem jön össze. Ez birka mentalitás. Manapság divat a partnerváltogatás, mert ezt hitették el az emberekkel.
2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: régen meg "divat" volt a életen át tartó együttélés, mert erre kényszerítették a népet (nem lehetett elválni, női jogok stb). Szerinted melyik a jobb?

Az élet egy komoly dolog, a biztosra alapozni nem birkamentalitás, hanem felelősség! Az életet nem lehet úgy venni, hogy hű a legtöbbnek nem sikerül, de azért én megpróbálom, nehogy birka legyek, az meg tök mindegy holnap lesz-e pénzem vagy munkám, amikor lehet hogy ezzel a külföldi eséllyel meglapozhatnám a jövőm...

2013. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Patrik24 ***** válasza:

"lehet hogy ezzel a külföldi eséllyel meglapozhatnám a jövőm..."

Jól mondod, ugyanúgy csak "lehet" mint a többi. És szerintem a birka mentalitás a lehető legnagyobb hiba amit valaki elkövethet az életben. Azért tenni a dolgokat úgy, mert a legtöbben ezt teszik. Ez az első lépcsőfok az átlagosság, átlagos kereset, átlagos unalmas élet irányában. Nem azt mondtam, hogy jobb volt hogy egy emberrel kellett leélni valakinek az életét, mert ahol kényszer van az sohasem jó. De szerintem az sem jó, hogy szinte már elvárás, hogy "szerezzenek a fiatalok tapasztalatot, úgysem ő lesz az egyetlen barátot, egyre több embert kell kipróbálni stb"... szerintem ez sem jó, de nem zavar ha ezt teszik, csak leírtam a véleményem.

2013. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont az a birkamentalitású aki itthon marad. Mert a magyarok mind ilyen maradiak még, gondolkozzunk depressziósan, utáljunk mindenkit aki más (külföldi stb), házasság, gyerek, nő maradjon otthon, oszt csá, ennyi az élet. Aki vállalja, hogy kimegy külföldre és szerencsét próbál az minden csak nem átlagos. És lehet hogy meglapozza a szerencséjét. Az viszont biztos, hogy jól járna vele, akkor is ha nem ott kapja meg élete karrierjét.
2013. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Patrik24 ***** válasza:
Tapasztalataim szerint nemcsak a magyarok maradiak és utálnak mást. Bizonyos "fejlett" nemzetek jóval maradibbak bizonyos szempontokból. Mondjuk itt a kérdezőnél dilemma van, hogy mit válasszon. De ez is olyan ellenszenves számomra, mikor minden le van sz@rozva ami magyar. Jobb is talán, ha ilyenek más országba illeszkednek be, mert a leginkább ők a negatívak.
2013. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Húzzál ki, de azonnal! Minél hamarabb eltűnsz ebből koszfészekből annál jobb! Később megbánnád, hogy elszalasztottad ezt a lehetőséget.

És ez csak egy pár hónapos valami, ha ez több, mint 3 éves lenne azt mondanám gondold át, de így húzás van kifelé!

2013. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Csak tanulni megy ki és nem dolgozni. Te jó ég mi háború megy itt ezen. Ergo ha tanulni megy ki akkor visszajö ebbe a porfészekbe és akkor az ottani pasiját kellesz otthagyni! A másik igazit.

Aki meg írta, hogy régen volt divat a házasság annak elárulom, ha még nem hallot róla, de ma is sokan házasodnak és nincs kényszer ahogy régen se. Csak ma már több a ribi... Én sok mai házasodó embereket ismerek szóval nem értek veled egyet.

2013. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!