Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Menni fog ez nekünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menni fog ez nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a barátnőmmel. Távkapcsolat, eddig is csak 7 végente voltunk együtt, de most ez lecsökken kéthetente 1 találkozóra ami 2 nap együttlétet jelent.

De ha ugy nézzük ez havonta mindössze 2 találkozó, és havi (!!!) 4 nap együttlét...Nagyon nagyon kevés.

A munkám miatt jártam így, nem tudok rajta változtatni, mikor belekezdtem ebbe az egészbe még sem komoly barátnőm, sem pedig szó nemvolt a 2 hét távolságról otthonról.

22 vagyok, barátnőm 20. 8 hónapja vagyunk együtt.

Próbáltam vele beszélni erről, de folyton csak annyit mond, hogy "sajnos ez van, megpróbáljuk, és amíg érzünk a másik iránt valamit, együtt maradunk".

Pedzegettem neki, hogy ha nem várom (várhatom) el tőle, hogy 20 évesen belemenjen egy ilyen kapcsolatba velem, ahol ritkán találkozunk, és távol vagyunk egymástól, és csak smsbe meg ritkábban telefonon beszélünk).

Hatalmas fájdalom volt ezt elmondani neki, hogy képes lennék elengedni, hogy boldog lehessen, miközben nagyon szeretem, és ezeket a sorokat is könnyek közt írom, miközben előtte mindig komoly, és erős maradok. :)


Kérlek aki volt hasonlo kapcsolatban, vagy ismerősei bárki ilyenben írjon pár sort.

Lehurrogó kommenteket nem kérek, tisztában vagyok vele mennyire nehéz ez az egész, nincs szükségem arra, hogy még rádobjatok egy lapáttal.


Köszönöm a normális válaszokat.



2013. febr. 26. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod mi az igazság? Minden lehurrogás nélkül. Honnan tudjuk, hogy menni fog-e? Egyszerűen nem értem mit vársz ettől a kérdéstől. Azt mondanám én is, amit a párod mond: csináljátok, és majd meglátjátok. Nem tudom mit vársz, de felesleges neki sokszor felhoznod hogy jajj, nem tudod menni fog-e. Csináljátok és majd elválik. Ha te nem bírod szakíts vele, de nem kell elé tolakodnod az ajánlattal, hogy ugyan már drágám szakírs velem mert olyan nehéz neked... Majd eldönti ő. Addig meg sok boldogságot...
2013. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 fiú barátom, akiknek a barátnői elég messze vannak, több 100 km és mégis évek óta együtt vannak, mert szeretik egymást. Amikor lehet találkoznak, együtt vannak és tuják, hogy később ez még változhat, illetve változni fog. Volt már alkalom, hogy rezgett a léc, de még soha nem volt nagy probléma. Nekem is volt ilyen, de én akkor még fiatal voltam nem nekem való volt az a dolog.

Most 23 vagyok és a jelenlegi barátnőm kb. 350km-re él. Azt hiszem a szerelem számára nincsen fizikai távolság :) Persze várhatóan ez a helyzet is változni fog, idővel biztos, hogy közelebb kerülünk majd egymáshoz, de így is működik. Talán így azért jobb, mert minden egyes alkalommal amikor találkozunk, nagyon örülünk egymásnak és nem az van, hogy már hozzá szokunk korán a dologhoz. Később szerintem majd jobban fogjuk értékelni amikor együtt lehetünk.

Ezt most így gondolom. Lehet, hogy később változni fog. Egyébként én is azt mondtam neki, ha bármikor úgy érzi, nem bírja vagy valami nem stimmel akkor csak nyugodtan szóljon, az ő boldogsága érdekében képes lennék elengedni. Persze ez nagy fájdalom lenne nekem, de erőszakkal nem tarthatom magam mellett. Úgy veszem ki a soraidból, hogy igazán szereted, szóval ne add fel ;)


Biztos nem marad így örökre!

(Gondolom külföldön dolgozol)

2013. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mintha a barátomat hallottam volna. Ugyanez a szitu, csak mi 2 éve vagyunk távkapcsolatban. Nagyon szerettük egymást,és a nehézségek ellenére (volt,h 1 hónapig nem tudtunk találkozni!) csináltuk... Tudtuk,h nem lennénk képesek elengedni egymást. Föleg ö bizonytalanodott el sokszor, mig el nem jutott arra a pontra,h szakit velem. Iszonyat nehéz idöszak volt, de késöbb rájött,h nem tud nélkülem élni.

Arra kérlek, ha szereted a lányt, ne okozz neki azzal fájdalmat,h inkább lemondasz róla. Azért mondom, mert voltam a helyébe, és borzalmas volt átélni. Adj idöt magadnak,és próbáljatok megoldást találni a problémára.

2013. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod, én nagyon örülnék, ha egyáltalán ilyenre lenne lehetőségem... Igaz, mi még iskolába járunk a párommal, de 2 és fél éve vagyunk együtt, 280 km köztünk a távolság és csak nyári-téli szünetben tudunk találkozni valamennyivel hosszabb időre. Esetleg (mivel már elég idősek vagytok mind a ketten) elmehetne veled dolgozni, még ha nem is ugyan abban a szakmában helyezkedne el, hanem egy másikban, de legalább munka után mikor hazamentek, együtt lehettek. Más ötletem nincs, de gondolj bele, hogy vannak, akik ennél valamennyivel rosszabb helyzetben vannak és mégis kitartanak. :) Mondjuk, még tényleg nem vagytok olyan régóta együtt, így természetes, hogy nem várjátok el egymástól, hogy kitartsatok hosszú-hosszú ideig. De a szerelem mindent kibír! (Ha azt ti is úgy akarjátok.) Egyébként, ha többször elmondod neki ezt a dolgot, hogy nem kell kitartania, a végén még úgy értelmezi, hogy te nem is szeretnéd, hogy együtt legyetek... És persze elég lelombozó is tud lenni, de teljesen érthető... Remélem mondtam valami hasznosat is!
2013. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

természetesen, ez csak rajtunk múlik senki máson, csak érdeklődtem, hogy többeknek is van-e ilyen kapcsolata, és kinél, hogyan működik.

Kitartás, kitartáshátán, ez borítékolható, de látom nem vagyunk egyedül, és a környezet ellenszenve ellenére sem mondunk le a kedvesünkről, csak mert az x km távolságra van.

2013. febr. 26. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Na látod. Ez a beszéd fiam!

Ne adjátok fel ilyen kis semmiség miatt!

Ez csak egy állapot ;)

2013. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!