Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi van velem? Mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van velem? Mit tegyek? (hosszú lesz, részletek lent)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és valamiért nem mennek a "párkapcsolatok".

Eddig csak egy komolyabb kapcsolatszerű volt az életemben, de igazán szerelmes ott sem voltam. Majdnem öt hónapig voltam együtt a sráccal, aki eközben totálisan belém szeretett és nagyon rosszul viselte, mikor szakítottam vele. (annak ellenére, hogy már az elején megbeszéltük, hogy nem vesszük komolyan, nyári kis románcnak indult)

Ezelőtt is randizgattam fiúkkal, de pár találka után mindig megszakítottam velük a kapcsolatot, mintha félnék kötődni és megnyílni... Akkor azt mondtam, hogy biztos még éretlen vagyok, majd később jobb, könnyebb lesz.

Most van egy srác, akivel megint eljutottam arra a pontra, hogy egyszerűen nem tudom, hogy mi legyen. Viszont félek attól, hogy hetekig húzzam őt, mintha játszanék vele, aztán pedig összetörném a szívét vagy valami... Nagyon aranyos srác, nem akarom, hogy rosszul jöjjön ki abból, hogy ilyen érzelmileg defektes személy vagyok!

Szeretnék kapcsolatot de nem tudok szerelmes lenni.

Adjatok valami tippet, tanácsot, véleményt vagy valami visszajelzést! Veletek volt már ilyen? Mitől lehet mindez? Mit kéne tennem? Normális ez?

Előre is köszönöm!!! :)



2013. márc. 18. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen,normális vagy..nehezen nyílsz meg..a megfelelő pasinál majd könnyebb lesz :)
2013. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kötődési probléma. Ismerős... csak én már jóval idősebb vagyok. Nekem terápia segített.
2013. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Számból vetted ki a szavakat.. néhány évvel idősebb vagyok.. én is defektesnek hívom magam:) Sok emberrel találkoztam, sokat ismerek, senki sem tartja normálisnak, én sem látok sok ilyen embert.. sajnos nem tudom mi segíthet ezen, néha nem is veszem komolyan, néha meg még magam is megrémülök az egésztől.
2013. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom az én környezetemben nem volt ilyen, ez nem az, hogy nehezen nyílsz meg, mert olyat ismerek, szóval akivel naponta beszélgetek és zárkózott még az is másként viselkedik, tud kötődni és meg is tud nyílni

ha nem tudsz kötődni és ezt tudod magadról, akkor miért szédíted szerencsétlent, ezen csak Te tudsz változtatni, ha meg nem tudsz szerelmes lenni, az nem jó, sajnálom

hát menj orvoshoz, N

2013. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, szuper... A válaszolókat olvasván porba hullt az a reményem, miszerint idővel kinövöm ezt. Én is ezzel küszködöm, 18 éves vagyok. Bár nekem a családi körülmények is elég jelentős szerepet kapnak a dologban, sajnos.
2013. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Mindenkinél a "családi körülmények" okozzák a kötődési problémákat... kinél így, kinél úgy. Nekem pl. kamaszkoromig túlzott körülugrálásban volt részem, amit kamaszként elveszítettem...

Ezért nem mertem kötődni senkihez! Fél év pszichoterápia! De utána megoldódott, legalábbis nagyon hosszú időre (11 év). Utána újra előjött, más miatt.

2013. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán sajnálom, kedves 2.! Engem gyerekkorom óta ócsárol anya. Soha nem tudtam elérni, hogy büszke legyen rám, nem tudtam a kedvére tenni, legfőképp nem megfelelni neki. Sem a tanulmányi eredményeimmel, sem az egyéb sikereimmel, amit sikerült eddig egyedül elérnem. Sajnos apumra hasonlítok, s emiatt tartózkodik tőlem. Rossz így felnőni, hogy idegennek-nem kívánatosnak érzi magát az ember a saját családjában. Jártam pszichológushoz,több hónapig, de egészen más okból. Amikor a családomról kérdezősködött, minél jobban bele szeretett volna folyni az itthon történtekbe, már inkább nem jártam hozzá többé. Egyszerűen nem tudtam neki elmesélni mindazt, ami itthon zajlik, mert a mai napig meggyőződésem van róla, hogy minden az én hibám, csakis az enyém. Nem szerettem volna, ha bírálni kezdi anyumat, az öcsémet, vagy akárkit. Egyszóval, ebből kifolyólag én sem vagyok egy könnyen megközelíthető emberke, s valószínűleg nem is leszek az, sosem. Valahogyan el kell fogadnunk ezt, eszerint alakítani az életünket. Én személyszerint tartom a távolságot mindenkivel, nem megyek bele olyan kapcsolatba, ahol nem érezném jól magam. Azzal motiválom magam, hogy majd eljön az én időm is, amikor menthetetlenül szerelmes leszek, s még talán viszonozva is lesz. Addig marad ez az állapot, nem cseszek ki senkivel az érzéketlenségem miatt.
2013. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nagyon ritkán olvasgatok itt a gyakon, és kb. szökő évente ha válaszolok is valamire. De megakadt a szemem tegnap ezen a kérdésen és bedobtam a könyvjelzők közé, hogy válaszoljak ma rá.

Én a másik oldalról szeretném elmondani a véleményem, és megnyugtatni Titeket (reményeim szerint).

26 éves srác vagyok és voltam hasonló szituban. 7 évvel ezelőtt ismerkedtem meg egy lánnyal, 3 évvel volt fiatalabb nálam. Először a neten írkáltunk, és nagyon jó fejnek tűnt. Ahogy egyre több emailt váltottunk egymással, úgy vált egyre szimpatikusabbá. Már akkor mondta, hogy képtelen arra, hogy szerelmes legyen, meg hogy mennyire deffektes, de ez nem igazán foglalkoztatott. Azért sem mert én meg egy csöndes, visszahúzódó srác vagyok, így én se nevezném magam könnyű esetnek. :)

Pár hét levelezés után megbeszéltünk egy találkozást, és egy fél napot együtt voltunk, dumáltunk és rengeteget nevettünk, és mondhatom, hogy elsőre megfogott. Amolyan szerelem első látásra volt számomra, és szerencsére neki is bejöttem, csak félt elkötelezni magát, hogy úgyse fog tudni szeretni. Végül én nyertem, és majdnem öt éven át voltunk boldogan együtt. :D Ledöntötte a falakat, amiket általában magam köré húzok (nagyon kevés embert engedek igazán közel magamhoz), ő pedig szerelmes lett (elég sokszor hallottam tőle azóta is, hogy ezt nekem köszönhette, és azóta sincs párkapcsolati problémája). Már eltelt pár év, és annak ellenére, hogy nem vagyunk együtt, még nagyon jó barátok vagyunk és sokat beszélünk.

Ahogy a hozzászólásoknál olvastam a családi helyzetet, nála se volt egyszerű. Nem szeretnék nagyon a részletekbe menni, de elég „érdekes” volt a „családi idill”.

A részemről csak annyit tudok mondani, hogy ne adjátok fel a reményt, bármikor összefuthattok egy olyan sráccal, aki kihozza a legjobbat belőletek. :)

A kérdezőnek pedig azt tudom ajánlani, hogy adj neki egy esélyt (és persze magadnak). Veszíteni nem tudsz vele, maximum nem fogod később emészteni magad azon, hogy mi lett volna ha. Ha nem sikerül nem sikerül.

„Sok szerencsét, és sose hagyjon el benneteket a remény!” (– Éhezők viadala)

(Bocs, hogyha hosszú lett...)

2013. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!