Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes még reménykedni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes még reménykedni?

Figyelt kérdés

Asperger szindrómás fiú vagyok. A mindennapi dolgokban teljesen átlagos vagyok, ugyanúgy élem a mindennapjaimat mint egy átlagos ember, van munkahelyem, teljesen önállóan meg tudom oldani minden dolgomat. Viszont az érzelmeim kifejezésével komoly problémák vannak, és ez sajnos teljesen meggátol abban hogy normális emberi kapcsolatokat alakítsak ki önmagamtól. Van pár barátom, de őket mind úgy szereztem hogy, vagy kényszerűségből töltöttünk együtt több időt, például együtt dolgoztunk, vagy a már meglévő barátaim esetleg a testvérem, többször elvittek ugyanabba a társaságba és így sikerült onnan 1-2 emberhez közelebb kerülni, és kialakítani valamilyen kapcsolatot. Azok az emberek akiket így megismertem azok viszont iszonyúan szeretnek, mert ha egyszer megnyílok valaki előtt, akkor egy teljesen más embert ismerhet meg a személyemben. Ha valaki képes belépni a kis személyes szférámba akkor onnantól tőlem maximális tiszteletet, kedvességet, odaadást kap és bármikor, bármiben számíthat a segítségemre. De ehhez hogy megnyíljak valakinek ehhez általában több találkozásra, és időre van szükségem, és arra hogy a másik fél nyisson felém először. Viszont ez a dolog hogy én nem tudok egy számomra ismeretlen ember felé érzelmileg egyáltalán nyitni, ez az eddigi egész életem folyamán megakadályozott abban hogy párkapcsolatot alakítsak ki. Belül én is ugyanolyan érző ember vagyok mint bárki, én is szoktam szerelmes lenni. Ilyenkor álmodozom arról hogy milyen is lenne ha az éppen nekem tetsző lánnyal együtt lehetnék. Elképzelem hogy elvinném a közeli tópartra sétálni, esetleg meghívnám egy étterembe, akár elvinném moziba, vagy bármilyen programot megszerveznék amihez neki csak kedve van. Sajnos ezek mindig csak szép álmok maradnak mert általában 2 féle vége szokott lenni a dolgoknak, vagy nem is nyitok egyáltalán a lány felé, vagy próbálkozok, de mivel ha egy számomra ismeretlen ember felé kell közelednem akkor ilyen kis érzelmi analfabéta vagyok, ezért eddig még mindig le lettem koptatva az előtt, mielőtt csak egy kicsit is megmutathattam volna abból az énemből ami akkor van ha már közelebb kerültünk volna egymáshoz :( Szerintetek érdemes még a reményt fönt tartani magamban, hogy majd lesz egy lány, aki kicsit tud türelmesen várni, hogy megmutathassam

neki a szerethető énemet, vagy inkább inkább jobban járok ha megpróbálok beletörődni, és nem is reménykedek?


28F



2013. máj. 13. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
a remény hal meg utoljára
2013. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

"Viszont az érzelmeim kifejezésével komoly problémák vannak"

hát az látszik haver, mert hogy ezt 1-2 sornál tovább senki se olvassa az hótziher

2013. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gond ott kezdődik hogy fiúnak hívod magad 28 évesen.
2013. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bruce_Wayne ***** válasza:
nos szerintem nincs minden veszve, gyakorlatilag vadidegen emberek előtt beszéltél őszintén a problémádról,még ha csak írásban és névtelenül is,de szerintem ez menne a valóságban is.Semmiképp ne add fel a reményt,rengeteg lehetőség van a kapcsolatteremtésre, végső esetben akár társkereső oldalakon is kísérletezhetsz.
2013. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kacsacsoruemlos ***** válasza:

semmi nem lehetetlen. én is fiú vagyok, ettől függetlenül tökre aranyosnak találom ezt a story-t.

szóval az lenne a legjobb ha valamilyen közösségben lennél együtt csajokkal, ahova "kötelező" eljárni. ilyen a munkahely, tánc csoport, nyelvtanulós csoport, könyvklub...stb mert így meg tudnál nekik nyílni egy idő után.

sajnos sok lány ha az első randi nem sikerül jól, utána feladják, de ez teljesen logikus végülis ha jobban belegondolunk.

2013. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én ugyanígy vagyok mint te, bár nem tudtam, hogy ennek az állapotnak neve is van. Én k*rvákhoz járok 1 éve, azóta jobban érzem magam. 25 vagyok.
2013. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!