Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Működhet egy hívő és egy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy hívő és egy nem hívő kapcsolata?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és megismerkedtem egy 31 éves férfival. Szerelem volt első látásra, aztán másodikra is :) Külsőleg és belsőleg is 99%-ban egymás "ideáljai" vagyunk. Egyetlen dologban nem egyezünk csak, hogy ő hívő katolikus, én viszont nem. A vallás kérdésben abban maradtunk, hogy később még visszatérünk a témára. Bár azt mondta, hogy senkire nem erőszakolna rá semmit, tudom, hogy ő olyan társat képzel el maga mellett, akivel közösen járna templomba és aki számára a vallás azt jelentené, amit számára. Nekem viszont ez teljesen kimaradt az életemből - soha nem jártunk templomba és nem is érzem, hogy ez hiányozna az életemből. Nem vagyok ateista, egyszerűen csak nincs a valláshoz, Istenhez semmilyen kapcsolatom. Mit gondoltok, működhetne így hosszú távon egy kapcsolat? Járt valaki esetleg hasonló cipőben? Hogy alakultak a dolgok?

2013. jún. 4. 00:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
A szerelem mindent legyőz!
2013. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A barátnőm ateista és nem érdekel mert szeretem
2013. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
persze, isteni!
2013. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nőm erősen hívő volt, és néha felhúzott a szövegével.:) De attól szerettem, nem ez miatt lett vége.
2013. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működhet! A kérdés, hogy mennyire vagytok toleránsak e tekintetben! Ha egyikőtök sem akarja ráerőszakolni a másikra a saját nézetét, hitét, és elfogadjátok ezt, akkor simán! :) Ez egy kissé más, de van egy barátnőm, aki eléggé vallásos, én meg nem, de nem szokott téma lenni ez köztünk, én elfogadom őt így, ő meg engem, és így jó barátnők vagyunk. :) Egyébként a vőlegénye sem vallásos, de őket ez a dolog nem zavarja. :)
2013. jún. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kapcsolatban szerintem csak akkor lehetne jelentős probléma, ha előkerül a gyerek téma és hogy hogy neveljük. Ha még nem gondolkozol vele ilyenen, akkor teljesen tök mindegy, ha nagyon magával akar vinni templomba, akkor kibírsz heti-havi háromnegyed órát, nem?
2013. jún. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Én hívő vagyok (bár nem járok templomba...), és nem tudnám elképzelni az életem egy olyan fiú mellett, aki tagadja Isten létét!

Én legszívesebben olyan párt szeretnék, aki szintén keresztény, de nem mániákus módon. Eljárhatnánk együtt misére, beszélgethetnénk a témáról mélyebben, a gyerekeink nevelésében, elvi kérdésekben sem lennének nézeteltéréseink.

Szerintem hagyd, hogy a barátod megmutassa neked a világát, én is egy barátnőmön (+iskolán) keresztül jöttem rá, milyen fontos is számomra a hit. Nem kell buzgón imádkozni minden áldott percben, de jó, ha tudod, hogy van egy reménysugár az életedben.

17L

2013. jún. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vallásos félnek kell tiszteletbe

tartania, hogy veled ez nem lesz közös téma s program!

S vissza!

2013. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes emberek között működhet.
2013. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne térjetek vissza később erre a témára :D


Ha ő hívő akkor gyakorolja a vallást, járjon templomba, csináljon amit akar, téged meg vonjon ki ebből a dologból.


Nekem is volt egy nagyon vallásos barátnőm, de nem működött, mert meg akart téríteni, meg állandóan rám akart a erőltetni hogy menjek vele templomba meg ilyen szarságokat.


Ha a párod nem ilyen akkor simán meglehettek.

2013. jún. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!