Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A párom el akar jegyezni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom el akar jegyezni? Vélemény?

Figyelt kérdés
Több, mint 1 éve vagyok együtt a párommal. A helyzet az, hogy imádjuk egymást ez tény. Voltak apróbb nézeteltéréseink (de kinek nem?), sikerült megbeszélni őket. És azóta egészen szépen összecsiszolódtunk. A párom bátyja egyszer mondta, hogy tényleg imád engem az öccse, hiszen nem volt még ilyenre példa, hogy 1 év után eljegyzésen törné a fejét. Ma feljött erről a szó. Konkrétan azt írta, hogy: "nagyon jó lenne, ha már el tudnálak jegyezni kicsim". A helyzet az, hogy én 18 éves vagyok, Ő pedig 22. Tudom, hogy fiatalok vagyunk, ezért picit aggódom. Tényleg imádom és nem akarok nemet mondani Neki. De, ha megmondom ezt Neki, félek, hogy megbántom. Egyébként, ha el is jegyezne, nem lenne esküvő csak évek múlva. Úgy érzem (és gondolom), hogy Neki az eljegyzés azért (is) lenne fontos, mert kimutathatná, hogy tényleg komolyan gondolja, és imád. Lehet butaság. Véleményetek? Légyszives ne szidjatok! Köszönöm!

2013. aug. 6. 20:20
1 2
 1/16 ASOT ***** válasza:

Az hogy eljegyez az egy dolog.

De hogy az a gyűrű nálad is fog e mindig maradni az már más kérdés.

Dehát legyen szerencsétek.

2013. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha te nem akarod, akkor utasítsd vissza, hogy ismételje meg a leánykérést pár hónap múlva, hogy végig gondolhasd. Vagy mikor megkér vonulj el pár órára, hogy végiggondold és utána válaszolj, vagy menj bele.

De szerintem az eljegyzés hiába fontos és jelentős döntés, de ott még nagyon könnyen vissza lehet táncolni, mert az "csak" egy gyűrű és nem hivatalos házassági papírok, és egy gyűrűt könnyebb visszaadni, mint egy válást elintézni...

De ez nagyon fontos, hogy TE akarsz-e eljegyezve lenni? Készen állsz rá lelkileg, hogy jelen pillanatban úgy gondolkodj hogy XY mellett akarod és fogod leélni az életed és más fiúra max csak ránézel (nézelődni szabad).

Kész vagy arra, hogy eljegyezzenek?

Ne feledd a gyűrű csak jelkép.

2013. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy igen. Csak félek attól, hogy a családom mit szólna hozzá. Biztosan rossz szemmel néznék, hiába szeretik a páromat. Szerintem ehhez bőven fiatalnak tartanak.
2013. aug. 6. 20:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Szülők. Ez a dolguk, hogy minden hülyeségtől meg akarjanak védeni, amíg kamasz vagy, sőt még utána is!
2013. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem eljegyezni nyugodtan eljegyezhet mert az annyit jelent hogy szándékszik majd feleségül venni, hogy mikor azt már ti döntitek el. Megmondod neki hogy az esküvővel még szeretnél várni mert tényleg nagyon fiatalok vagytok de szerintem az eljegyzés ilyen szempontból teher mentes mert ha ne adj isten szétmennétek akkor sincs semmi mert ez nem hivatalos dolog:)
2013. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5/5: Köszönöm szépen a válaszodat! És az előtte levőknek is! :)


#5/4 Te hülyeségnek tartod?

2013. aug. 6. 20:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki volt már hasonló cipőben? Érdekelnének még vélemények, esetleg személyes tapasztalatok!
2013. aug. 6. 21:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem át kellene gondolnod, hogy mit jelent neked az eljegyzés. Mert nekem például azt, hogy a barátommal mindketten készen állunk arra, hogy összeházasodjunk - hiszen pont arról szól, hogy megkérdezi, leszel-e a felesége. Én csak akkor tudnám kimondani, hogy "igen", ha úgy érezném, hogy akár ott, abban a pillanatban hozzá is mennék. Én azt nem tartom igazán jó ötletnek, hogy olyanok jegyzik el egymást, akik még nagyon távol állnak az esküvőtől. Nekem az eljegyzés az tényleg az esküvő "előszele", az utolsó nagy megerősítés, hogy igen, ezt akarjuk. Amikor már túl vagyunk több év kapcsolaton, együtt élünk, van olyan anyagi keretünk, stb...


De másnak meg mást jelent az eljegyzés, sokan nem veszik ennyire komolyan, és már akkor eljegyzést tartanak, amikor az esküvőre csak hosszú évek múlva van esély. Manapság az eljegyzés szerepe sok párnál átalakul - nem arról szól, hogy "igen, készen állunk a házasságra", hanem hogy "megerősítjük a kapcsolatunkat". Igazából ezzel sincs baj, ez a pároddal a ti magánügyetek, és mivel az eljegyzéssel semmi hivatalos dolog nem jár, akkor sincs nagy gond, ha felbontjátok. Ezt ti döntitek el, hogy mit jelent nektek az eljegyzés, de nálam egy kicsit veszítene az értékéből, ha "csak" arra használnátok, hogy kedveskedjetek egymásnak. Mi a barátommal 3 éve vagyunk együtt, 22-24 évesek vagyunk, de még biztosan nem lesz eljegyzés, mert csak fél év múlva költözünk össze.


Ha még nem mondanál tiszta szívvel igent, vagy félsz a szüleid reakciójától, szerintem nyugodtan megbeszélheted a barátoddal, hogy szerinted ez még korai. Mondd el, hogy te hogyan képzeled el ezt az egészet, biztosan megérti.

2013. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hello'

Fiatalok vagytok. Szeretitek egymást szép dolog, barátod törheti rajta a fejét, meg is értem (tapasztalatféle) viszont ha TE már most itt azon agyalsz hogy "jaj mi lenne ha" akkor előre látható, hogy pár hónapon belül/éven belül szakítotok.. még ha most szereted is.

2013. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszabb választ! :)


Utolsó: azért mert agyalok rajta, nem fogunk szakítani :) Majd megbeszélem vele. Köszönöm!

2013. aug. 7. 05:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!