Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan enyhítsem féltékenységem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan enyhítsem féltékenységem?

Figyelt kérdés

Sajnos anyukámat látom önmagamban, mert ő is folyton édesapám után jár, nyomoz, holott tényleg semmi oka rá, folyton együtt járnak mindenhová, stb!

Én is ugyanez vagyok és bárhogy próbálom enyhíteni, nem megy, mert folyton a fejemben kavarodnak a hülye "MIVAN, HA?" gondolatok...

Gondolom fél évig nem lenne velem a párom, ha nem szeretne, mert olyakor már én is azt mondom, hogy nem bírnám a helyébe ezt a féltékenységet, amit művelek...

Ő is félt, nem arról van szó, de ő már eljutott arra a pontra, hogy bízzon bennem eléggé ahhoz, hogy visszafojtsa ezt. Én viszont nem tudom, bárhogy is próbálom... Folyton ideges vagyok, még akkor is, ha netezik, mindig ott ülnék mellette, mindig vele akarok lenni, mindig mindent vele szinte, nem akarom megfolytani, mert annak nem lesz jó vége és azt sem akarom, hogy pont azt tegye meg, amivel az őrületbe kergetem, pl hogy más lányhoz meneküljön, mert pont azzal idegesítem épp...



2013. szept. 2. 13:42
1 2
 1/17 ASOT ***** válasza:

Pedig jól látod, ez a már szinte majdnem beteges féltékenység ahhoz is vezethet hogy elhagy, mert besokall.

De ezek szerint valkóban szerethet ha ennek ellenére semmi problémája nincs.

Hány évesek vagytok?

Ezek szerint együtt is éltek?


Első pasi talán? Vagy már évek óta túlzottan vágytál már egy pasira, és most hogy végre van, félsz hogy egyszer nem lesz és akkor megint visszakerülnél a magányba?


Talán legjobban nem is attól félsz, hogy megcsalna valakivel, hanem attól, hogy egyedül maradnál....

2013. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ASOT ***** válasza:
Amennyiben nem éltek együtt akkor azt mondanám terápiának, hogy kezdetnek 1 egész napig ne keresd ne beszéljetek ne nézegesd a faccbukját meg egyéb marhaságokat, nehéz lesz a te esetedben de ha kibírod akkor tettél 1 lépést előre.
2013. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek ASOT-al.

Mond már meg hány évesek vagytok?

2013. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én 20, ő 22 lesz nemsokára...

fél éve vagyunk együtt és 5 hónapja együtt élünk, ketten...

eleinte jó volt az együtt élés, aztán picit hullámvölgyes, most megint minden oké... a hullámvölgyes rész is csak a munka hiánya miatt volt, de átvészeltók...

lélekben teljesen egyek vagyunk és megértjük egymást, de engem zavar az, amit el kell fogadjak, hogy nem a külsőm miatt szeretett belém, ami fura, hogy ezt mondom, de normálisnak látom, mivel nem az a lényeg, persze kell, hogy rá tudjak "úgy" nézni a páromra... mégis úgy érzem, másra vágyik, és tudom jól, hogy ez beteges...

A facebookját sem nézegetem nap, mint nap, pedig tudjuk egymás jelszavát...

Csak szeretnék vele lenni mindig, túlságosan ragaszkodó vagyok és félek, hogy ez baj, viszont nem tudom egyszerűen csak leszarni.

2013. szept. 2. 14:14
 5/17 ASOT ***** válasza:

Te tartod őt el?

Te főzöl , mosol, takarítasz utána? Nélküled nem tudná?

Nélküled nem élne meg?

Nélküled telne neki mindenre amire eddig?

Nem tud főzni?

Rád van szorulva?


Ha igen akkor lehet h a kényelem miatt van veled.

Ha nem akkor azért mert szeret és te kellesz neki.


Gondold végig magadban, hogy miért van veled szerinted, és ha NEM találsz rá logikus magyarázatot, akkor azért mert tényleg szeret és, szépen nyugodj meg!

Magadban kell ezt lezárnod.

2013. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy elsőnek nevezném-e őt, mert voltak kapcsolataim, és voltam már szerelmes több hónapon át, de vele más és őt jobban szeretem...

Ráadásul, most fejébe vette, hogy még idén megkéri a kezem, őszintén szívem-lelkem minden vágya, de mondtam neki, hogy ne hamarkodja el és jól gondolja át... félek attól, hogy korai lesz és megbánja ő is és én is... viszont ha szerelmes 2 ember egymásba, akkor tökmindegy mikor és hogyan, a lényeg, hogy együtt maradnak, mert szeretik egymást...

2013. szept. 2. 14:19
 7/17 ASOT ***** válasza:

Attól még hogy szerelmesek egymásba attól még nem tökmindegy hogy mikor...azért van amikor azt lehet mondani hogy korai.

De azért nálatok ez már elfogadható.

De azért esküvő még ne legyen!


Ja amúgy NE , ne mondj neki ilyeneket h gondolja át meg stb, ezzel csak elgondolkodtatod őt h lehet te nem akarod még...

2013. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Pont, hogy én lakom nála, vagyis abban a lakásban, ahol felnőtt, és ugyanúgy ellenne magában, megoldana mindent, kérdéseidre válaszolva...

És még ha az is van, hogy tegyek már meg legyek szíves valamit, pl masszírozzam meg a hátát, akkor megteszem, mert szeretem és én is örülök, ha látom azt, hogy neki jó és én tettem azt a jót neki...

Mikor előjönnek a lelkizős percei, órái, akkor a legjobb, mert akkor megnyílik mégjobban és mindent megtudunk beszélni, olyankor meg tudnám zabálni... csak ez ritkán van, mert nehezen mutatja ki az érzéseit, ami eleinte nekem fájt, mert azt hittem csak úgy vagyok a levesbe, nem számítva semmit, de már tudom, hogy ilyen, apja 2.

2013. szept. 2. 14:27
 9/17 ASOT ***** válasza:

Remek :)

ÉS neked lenne hová menned? Valószínűleg igen.


Szóval olvasd el a válaszaidat és a kérdésedre ott van a válasz.

2013. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ASOT ***** válasza:
Mindezeken kívül, a legjobb kapcsolatban sem árt ha van egy kis különlét néha.
2013. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!