Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudnátok együtt élni olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok együtt élni olyan férfival/nővel, aki ilyen mozgalmas életet él?

Figyelt kérdés

Egy zenekar tagjaként hétvégente mindig, de olykor hétköznap is éjszakázik az ország különböző pontjain.

A hétköznapokban normális állása van, amivel elég jól keres.

A páromról lenne szó. Neki ez az élete és én támogatom benne, de úgy érzem ez már erőmön felül megy, pláne ilyenkor nyáron. Van, hogy csütörtöktől vasárnapig nem látom, mert éjszakánként koncerteznek, nappal javarészt alszik. Hétköznap reggel 8-9-től délután 4-5-ig dolgozik, mire hazaér fáradt, nincs kedve semmihez. Ki készültem már teljesen. Beszéltem neki az érzéseimről, amire az volt a reakció, hogy költözzek hozzá, ő örülne neki és talán az én lelkemnek is jót tenne, ha így vagy úgy, de mindennap látnánk egymást. Nem tudom, hogy tényleg ennyire egyszerű lenne-e ez az egész... Totálisan elbizonytalanodtam. Szeretem nagyon, de nem ilyen életre vágyom, márpedig őt így kellene elfogadnom.

Maximálisan igyekszek megbízni benne, de sokszor úgy érzem az is tönkretesz, hogy tudom mi zajlik egy-egy koncert után a színpad mögött és sosem tudhatom neki mikor van/lesz gyenge pillanata.

Ti tudnátok alkalmazkodni ilyen esetben a párotok életéhez?



2013. szept. 2. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A te helyedben: nem. Neked nem az hiányzik, hogy nem mellette élsz, hanem, hogy nincs rág ideje. Így a költözés nem oldana meg semmit.
2013. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos igaz.

Azt kiegészítésnek még hozzátenném, hogy én majdnem egy órára lakom tőle, nekem mindegy, hogy tőlem, vagy tőle megyek dolgozni, nagyjából ugyanolyan messze van. Ő viszont nem hajlandó nálam aludni általában, amit valahol meg is értek, mert a munkahelye tőle fél órára van, tőlem másfélre, ergo annyival kevesebbet pihenhet. Olykor megteszi, de tudom, hogy ez így nem túl kényelmes neki.

Ha nem alszunk együtt, akkor általában nem is találkozunk, így van hogy napok kimaradnak.

Talán annyival másabb lenne, ha együtt élnénk, hogy amikor hazaérünk találkozunk mindennap, éjszaka együtt vagyunk, hétvégén, ha hazaér hajnalban szintén, nappal is, még ha fáradt is, alszik is... Viszont nem tudom ennyivel beérném-e, sok ez.

2013. szept. 3. 00:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzeted. Az én párom is zenész. Rengeteget van távol. Ha külföldön turnéznak,van,hogy egyik héten egyik országban, 2-3 nap otthon, aztán másik héten már megint megy külföldre. Ez mellett van rendes állása is. Köztünk nagyobb a távolság, de több (minőségi) időnk jut egymásra,mint nektek (a leirottak alapján). Milyen sűrűn szoktál kimenni a koncertjére?

Szerintem nem azzal van bajod, hogy nem látod mindennap, hanem azzal, hogy az az idő,amit együtt töltötök nem elég tartalmas (közös séták, moziba/szinházba járás,programok).

Ami pedig a féltékenységet illeti: nem tudsz mit tenni. Le kell küzdeni,meg kell birkózni vele. Koncertek után nem hinném, hogy van erejük még a sikoltozó lányokat stírelni. Ha őszinte veled és eddig nem adott okot a féltékenységre,akkor próbálj megnyugodni (még akkor is nagyon nehéz)

Légy inkább rá nagyon büszke!

Én, nehezen, de bele tudtam szokni ebbe az életbe! :) Neked is sok sikert!

2013. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én páromnak nincs rendes 8 órás főállása, ő a zenész és fotós, így aztán állandóan utazik. Mi már együtt lakunk és szerencsére az én munkám sem helyhez kötött, úgyhogy sokszor tudok vele tartani és a fotózásokon mellette dolgozom.


Én nem bírnám ki, hogy napokat elmaradjon mellőlem, szerencsére ő sem, van, hogy 10-13 órákat vezet/utazik, de mindig haza jön hozzám, ha nem tudok vele menni. (mi Németországban lakunk, itt nagyobbak a távolságok országon belül).


Szerintem, ha te nem vagy képes vele lenni akkor, amikor tudsz, akkor mindketten csak boldogtalanok lesztek. Miért nem mész vele néha hétvégéken, ha valamerre utazik az együttessel? Amikor épp szabadideje van elmehettek várost nézni stb. Más párok nem tehetik meg, hogy közösen messzebbre elutazzanak, nektek meg itt egy csomó jó alkalom.


Legalábbis mi így fogjuk fel, hogy egy jó kis hétvégi kiruccanás :)

2013. szept. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt élnétek, akkor sem lennétek többet együtt, csak több időt töltenétek egy légtérben.

Hétvégén akkor is aludna nappal, hétköznap akkor sem lenne ereje semmire meló után.

Ha neked ez elég, akkor költözzetek össze, de szerintem nem arra vágysz, hogy egy levegőt szívjatok, hanem hogy veled is foglalkozzon, közös programokat szeretnél...

2013. szept. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Őszintén szólva nekem is az ugrott be elsőre,hogy ezzel az életformával sokkal nagyobb esélye van a kicsapongásra,mint egy átlagembernek,másfelől az összeköltözés nem oldaná meg az alapproblémát.Nem együtt töltenétek az időt,csak egymás mellett,ami nagy különbség.
2013. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én már régóta együtt élek egy ilyen férfival. Mi nagyon szeretjük egymást, vitáink se nagyon vannak. De elhiszem, hogy nem mindenki tudja tolerálni ezt az életvitelt.
2013. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha sikerül összehozni, hogy együtt legyünk, akkor általában nem panaszkodom. Ha fáradt is megerőlteti magát, csinál nekem vacsorát, eljön elém, ölelget, szeretget, mintha muszáj lenne. Tudom és érzem hogy szeret, egyszerűen csak baromira fáradt mindig. A hétvégézés után hétfőn megy melózni, hét közepe felé sikerül kipihennie a hétvégét, de addigra már majdnem kezdődik előröl, szóval nehéz.

Az, hogy mi zajlik a "színfalak mögött", nem kell bemutatni. :) Lényegében mi is ott ismerkedtünk meg. Bőven elég ha annyit mondok, hogy ott aztán tényleg bármi megtörténhet és meg is történik, ha a srácok hagyják magukat. :) Betegesen féltékenynek nem tartom magamat, egyelőre bízom abban, hogy a párom mindent megkap tőlem és nincs szüksége az ittas tinicsajokra.

Koncertekre ritkán kísérem el. Egyrészt nem mindig férek be hozzájuk az autóba és azért még is úgy a jó utazni, másrészt általában egyik éjszaka itt vannak, másik éjszaka ott. Ritkán maradnak egy helyszínen, tehát a nappali városnézés kilőve. Én személy szerint nem is bírom annyira az éjszakázást, ha koncertezek velük, akkor én utána dupla annyit kell hogy aludjak, mint amennyit a párom szokott.

Nem erről van szó, tisztelem és imádom azt, amit csinál, nagyon jól átérzem azt is, hogy ez mennyire fárasztó életforma, csak egy kicsit önző vagyok és egy ici picit szeretném, ha kicsit több jutna belőle nekem.

2013. szept. 3. 12:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Magam részéről én nem tudnék együtt élni úgy egy férfival, hogy pont a legjobb időket töltjük külön (esték, hétvégék). Akkor érzem jól magam, ha az életemet teljes egészében megoszthatom a párommal, nem csak a hétköznapi kérdéseket, hanem a szabadidőt is. Mivel láthatóan téged is zavar ez, gondold meg mibe vágsz bele, és önmagadhoz legyél őszinte, meddig fogod bírni. Mert lehet, hogy most futjátok éppen a felesleges köröket...

Fontos kérdések: - Meddig akarod/bírod ezt így csinálni? - Ő meddig akar ilyen életet élni? - Mit szeretnél a kapcsolattól (házasság, gyerek, közös otthon... stb.)? - Mindezek beleférnek-e ebbe a kapcsolatba? - Ha akartok gyereket bevállalnád-e ilyen feltételekkel? - Tudnál-e nélküle élni?

Van min elgondolkodni...

2013. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pintér László ***** válasza:
N mi lett?
2021. okt. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!