Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit szóljak arra hogy elmegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóljak arra hogy elmegy a párom bulizni?

Figyelt kérdés
Pénteken a barátom el akar menni Pestre bulizni úgy hogy én itthon maradok... Nem szóltam egy szót sem de nagyon zavar hogy elmegy nélkülem és inni is fog..Ma meg is említettem neki hogy majd mehetsz nézheted a csajokat amin eléggé ki is akadt és azt mondta hogy akkor nem megy el.. De tudom hogy elfog menni.. De most mit tegyek maradjak inkább csöndbe és had menjen bulizni?..

2013. szept. 10. 16:55
1 2
 1/17 Zakathol ***** válasza:
100%

"Ma meg is említettem neki hogy majd mehetsz nézheted a csajokat" - Passzív agresszió, gratulálok...


Bízz benne, különben az egész kapcsolat mehet a kukába. 8 éven át mondtam le a jobbnál jobb bulikról, csak azért, hogy az exem kedvében járjak, aztán mégis ő hagyott ott egy másik fasziért...

2013. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos közhelyek, amiket nagyon szeretnek szajkózni az emberek, de betartani eszükbe sem jut.


1: Őszinteség. Ha bajod van, akkor mondjad, ne célozgass. Ha valami nem tetszik, tessék kulturáltan és nyíltan megbeszélni. Az ilyen játszmákból lesznek a nagy és teljesen értelmetlen konfliktusok.


2: A pasid nem a tulajdonod. Ha ő el akar menni bulizni, akkor el akar menni, miért zavar ez téged? Miért baj, ha iszik? Miért nem mégy el addig te is bulizni a barátnőiddel?


3: Bizalom. Ha együtt jársz valakivel, hogyan feltételezheted, hogy meg fog csalni az első adandó alkalommal? Ha meg nem bízol meg benne, miért vagy vele?


4: Önbizalom. A féltékenységed csakis a te problémád, mivel annyira bizonytalan vagy önmagadban, hogy azonnal arra gondolsz, hogy jobbat talál nálad. Ezen kellene gondolkodnod, nem azon, hogy a pasid bulizik.

2013. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jó csak engem az zavar, hogy én sem megyek el nélküle bulizni mert ha elmennék akkor abból akkora veszekedés lenne...
2013. szept. 10. 17:03
 4/17 Bummer ***** válasza:

Kettőn áll a vásár. Egy kapcsolat akkor szerelem és akkor komoly, ha mindkét fél úgy fogadja el a másikat ahogy van, de önként idomul kicsit hozzá.

Tiszteletbe tartja a bizonyos fokú "szuverenitását" de ügyel a közös életre is.

Mindig az a kedvenc példám egy kapcsolatra, ami a lovaknál a Mustangokra igaz. Nem lehet betörni, vagy megszelídíteni viszont elérhetjük, hogy önként hű társunk legyen. :)

30/F

2013. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásokat még kiegészíteném annyival,hogy ha elmegy bulizni,és jól érzi magát az nem egyenlő a megcsalással.Ezer módja és szituáció van arra,hogy megcsaljon bárhol.A csajokat az utcán és bárhol is nézegetheti,főleg amilyen ruhákban mászkálnak.Sokan úgy öltöznek,mintha buliba mennének.Még nézi addig örülj.
2013. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz...A baj csak az hogy sokan mondták (haverjai is) , hogy ő úgy gondolja hogy neki mindent szabad nekem meg semmit.. Viszont nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni...
2013. szept. 10. 17:17
 7/17 Zakathol ***** válasza:
Ha egy ilyen ember mellett maradsz, hidd el, az rosszabb mintha elveszítenéd...
2013. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor le kell ülni és megbeszélni ezeket a dolgokat,hogy egy kapcsolat nem úgy működik,hogy az egyik félnek mindent lehet,a másiknak semmit.Egy kicsit állj a sarkadra,ne hagyd,hogy elnyomjon.Neked is jár a kikapcsolódás,szórakozás.Nem ülhetsz otthon mindig és nézed a négy falat,még ő bulizik.
2013. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszéld meg vele. Ne várd el hogy olvasson a gondolataidba és tudja milyen szar érzés ez neked.

Normálisan megbeszélitek és érveltek, lehet még a végén te fogod elküldeni a buliba, mert rá jössz hogy mennyire nincs ezzel probléma.


"Ma meg is említettem neki hogy majd mehetsz nézheted a csajokat "

erről viszont nagyon gyorsan szokjál le. A bűntudat keltés az egyik legundorítóbb dolog a világon. Vagy vállald a "konfliktust" vagy maradj csöndben... de ezek a célozgatások csak arra jók hogy ő dacból majd elmegy, de nem tudja magát jól érezni... te meg otthon telesírod az otthonkád és mindenki szarul jár. Ráadásul a feszültség továbbra is meg megmarad, mert nem beszéltétek meg.

2013. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 nagylzs ***** válasza:
100%

> Jó csak engem az zavar, hogy én sem megyek el nélküle bulizni mert ha elmennék akkor abból akkora veszekedés lenne...


Te komolyan az egyenlő jogokra akarsz kapcsolatot építeni? A kapcsolatok sosem így működnek. Ha mindig az egyenlő jogok és kötelességek döntenék el hogy melyik kapcsolat lesz jó és tartós, akkor nem léteznének főállású háztartásbeliek, és nem létezne olyan hogy egy rendetlen férfi után a nője takarít el, aztán elmegy a plázába elkölti a férfi által megkeresett pénzt.


Igaz ez a legutóbbi példa egy sztereotípia volt, de látszik belőle a lényeg: soha nem az számít hogy a két fél pontosan ugyan azokkal a jogokkal és kötelességekkel rendelkezik. Egy kapcsolat nem a jogról szól. Az számít, hogy minden tekintetben kiegészítsék egymást, és megtalálják amit kerestek.



Ha te annyira szeretnél bulizni, akkor elmehetnél vele. Az a valószínűbb, hogy neked nincs kedved bulizni, de azt meg nem szeretnéd hogy neki legyen. Azt tartsd szem előtt, hogy a kapcsolatotok akkor lesz stabil, ha mindketten megkapjátok amit akartok. Hiába várod hogy mások mondják meg hogy "ő a hibás". Még ha mások megerősítik az "igazadat", akkor sem érsz el vele semmit. Mert a konfliktust nem az fogja feloldani hogy mások jól megmondják hogy kinek hogyan kellene viselkedni. A konfliktust úgy tudod feloldani hogy megbeszéled vele a problémát, megpróbáltok egy kompromisszumos megoldást (szabályt hozni arra hogy ki mikor hányszor és hogyan mehet el bulizni). Ha sikerül olyan rendszert kialakítani amit mind a ketten el tudtok viselni, akkor lesz megoldva a probléma. Ha viszont nem sikerül (például azért mert úgy kezeled hogy minden alkalommal amikor el akar menni, érzelmileg bántod/zsarolod), akkor folyamatos probléma lesz belőle. És nem fog számítani hogy 100 ember helyesel, hogy neked van igazad. Attól még rosszul fogod magad érezni te is meg ő is.


Szóval mit tegyél:


#1. Vizsgáld meg magadat. Te miért nem mégy vele? Nincs kedved vagy ő nem engedi stb.

#2. Ha valamitől a párod jól érzi magát, akkor abban támogatnod kellene. Ez a szeretet! Ha elzárod előle az örömforrást az meg a szeretet ellentéte. Miért rossz az neked, ha a párod jól érzi magát? (Az is jó válasz hogy féltékeny vagy, a lényeg hogy fogalmazd meg magadban.)

#3. Ha ezeket tisztáztad magadban, akkor a csöndben maradás és az érzelmi zsarolás helyett ülj le, és beszéld meg vele hogy milyen érzéseid vannak, mitől félsz stb. és próbáljatok rá közösen megoldást találni. Általában a jó ha mind a ketten engedtek egy kicsit a másiknak.

#4. Ha ezek után sem működik, akkor ennyi volt...

2013. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!