Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 1 éve vagyunk együtt. Közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éve vagyunk együtt. Közös életet tervezünk. Reális ez?

Figyelt kérdés
Én 20/F, barátnőm 16,5/L. Az elején voltak nehézségek, azonban kb 7 hónapja teljesen problémamentes a kapcsolatunk, minden nap órákat vagyunk együtt, heti 2-3x egymásnál alszunk, minden tökéletes, közös jövőt tervezünk kb mindennap, nagyon imádjuk egymást. Azonban... kicsit parázok, hogy ő még "csak" 17 lesz, és talán neki ez még csak egy kislányos szerelem.. nagyon nem így tűnik, és ha veszekszünk is kb. azonnal sírva fakad, hogy mennyire szerelmes belém és velem akarja leélni az életét, de mégis sokat aggódom, hogy talán ez nem is így lesz. Valaki valami tanács? :S Hasonló tapasztalat? Létezik ma még első szerelem örökké tart?

2013. nov. 11. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos létezik, de véleményem szerint a közös élet tervezés még korai. Mármint eljátszani a gondolattal nem az, mert ki nem gondol legalább egyszer ilyenbe bele, amikor kapcsolatban van.

Viszont én azt mondom, hogy addig ne vonj le komoly következtetéseket, amíg nem éltek együtt egy jó ideje. A napi pár óra találka, illetve az, hogy néha együtt alszotok nem egyenlő az együtt éléssel. Egy kapcsolatban 3 év után is érhetnek meglepetések.

A tanácsom annyi, hogy csak élvezzétek egymás társaságát, szeressétek egymást, amíg csak lehet, és ha már együtt vagytok további éveket, akkor gondolkozhattok komolyan.


23f

2013. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
(Nagyon komolyan nem tervezünk, csak hogy 2 gyereket akarunk, kisebb városban, szép esküvőt, 2 év múlva kb. Pesten összeköltözés) Köszi a választ! :)
2013. nov. 11. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Muszáj ezt neked előre tudnod?

Ennél sokkal lazábbnak kellene lenned. Az a helyzet, hogy még nagyon durva szakítópróbáitok lesznek (mikor előbb végzel a sulival és állást keresel, meg elkezdesz dolgozni, új élet, ő meg csak tanul még, aztán te már tartasz valahol a karrieredben, ő meg hónapok óta csak munkanélküli, stb.), és nem lehet megmondani, hogy ezek hogyan fognak elsülni. Lehet, hogy döntőek lesznek, lehet, hogy nem. De bezavarhat egy másik fiú vagy éppen lány is.


Tervezz úgy, hogy igen, örökre együtt lesztek, és hangold akár úgy a tanulmányaidat, várd a holnapot.. de aztán ha koppansz, akkor kopp, sírdogálunk pár napot aztán felállunk és megyünk tovább.

2013. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

"Nagyon komolyan nem tervezünk, csak hogy 2 gyereket akarunk, kisebb városban, szép esküvőt, 2 év múlva kb. Pesten összeköltözés"


engedd meg, hogy előre gratuláljak az 5 éven belül bekövetkező váláshoz.

2013. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Majd felnő a kislány és megszívod :D
2013. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Részedről normális, részéről nem biztos, hogy ez így marad (saját tapasztalat)


Az ő személyisége még nem kiforrott, nagyon sokat fog még változni. Nem lehet tudni, hyg ezek a változások a kapcsolatotok szempontjából pozitívak, vagy negatívak lesznek-e.

Lehet te fogod meggondolni magad emiatt, lehet az ő érzései változnak, de persze az esetek (sajnos) kis százalékában megmarad a harmónia.


Az, hogy minden nap találkoztok, és hetente többször egymásnál alszotok semmit nem jelent. Egy együtt élés sokkal másabb..


Ugyanannyira létezik "ma még" mint régen az első szerelem örökké tart...

Mivel régen sem tartott mindenkinél örökké, akik együtt maradtak, csal emiatt tűnik többnek, és igen van olyan, hogy örökké tart...de sokszor a kíváncsiság erősebb a szerelemnél, és mai társadalmi szemlélet és erkölcs elfogadó az elválás, és szakítás tényével, mígrégen házasok maradtak, és titokban maradt a félrelepés a kívülállók szemében ha megis megtörtént.



A magam példája:

21-22 évesen jöttünk össze, 1,5 év múlva már saját háztartásban éltünk (előtte is már 2 hét után együtt laktunk, de a kollégiumon belül)..

Fél év alatt tudtuk, ogy egymással tervezünk..

Mi azőta házasok vagyunk.

Nálatok tehát nem a te hanem. Abarátnőd korával van "problema" megértem az aggodalmad...


26/n

2013. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem írták, sokat fog még változni a lány személyisége, talán kicsit a tiéd is. 17 éves koromban mi is el össze akartunk házasodni a huszonéves barátommal, most már tudom, jó, hogy nem tettük.

Nem tudni, mit hoz a jövő, lehet, tényleg együtt maradtok, de a házassággal és a gyerekekkel szerintem még várjatok még pár évet, semmiről sem lesztek lemaradva akkor sem, ha megvárjátok, hogy a kislány olyan 20 év körüli legyen.

2013. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, pont ettől a személyiségváltozástól félek :) Bizonyos dolgokban érettebb a koránál, tehát nem egy kis 16 éves p****.. és eléggé határozott személyiség, és tudom hogy lesznek még sok gondok, de amúgy kb. olyanok vagyunk mint az ígyjártam anyátokkalba Marshall és Lily.. :D úgyhogy reménykedem..
2013. nov. 11. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy ez így összejön, de ne erre építs. Szerintem is az lehet a fő gátló tényező, hogy ő még fiatal, fog még változni bőven. De egyébként 1 éves kapcsolat ilyen szempontból szinte semmi.
2013. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mennyire reális, de élő példának itt vagyok én és a párom! :) Kb ennyi idősek voltunk mi is mikor összejöttünk! Nagyon rég volt ez! :)

Már család vagyunk gyönyörű gyerekkel! Akarni kell mindkét részről és akkor sikerülni fog! Lesznek nagyon nehéz pillanatok és tartani kell egymásban az erőt! De nem lehetetlen!

Én szürkolok nektek!

2013. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!