Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Árulkodik-e valamiről, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Árulkodik-e valamiről, hogy mivel kérjük meg a párunk kezét?

Figyelt kérdés

Mit árul el ez a másik ember személyiségéről?

Ha pl. szimpla ezüst karikával, vagy drágaköves arannyal?

Tudom, tudom, a szándék a fontos, de mégis..



2013. dec. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Valóban a szándék a fontos - a gyűrű "anyaga" csak az anyagi helyzetről árulkodik.
2013. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Persze hogy árulkodik, az anyagi helyzetéről!
2013. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit árul el? Nem sokat. Legalábbis semmi egyértelműt.


Vehet valaki azért is olcsóbb, szimplább karikát, mert a párja ezt preferálja.

Nem feltétlenül jelenti tehát azt, hogy 1) csak arra volt pénze; 2) "ennyit ér csak neki" a párja és az egész házasság.


Én például a világból kifutnék, ha óriási gyémántos gyűrűvel kérnék meg a kezem. Pont ez jelentené számomra azt, hogy nem szeretnek, nem ismernek eléggé.

2013. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem árulkodik személyiségről. Leginkább azzal kéri meg a kezét amit a lány szeret, tehát max. a lány ízléséről árulkodik és persze a srác anyagi helyzetéről.

Legalábbis az én párom nem kérné meg a kezem arannyal ha tudja, hogy az ezüstöt szeretem.

2013. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát engem nem kérdezett meg, mert akkor megmondtam volna, hogy az aranyat szeretem, de háromszor is ezüst karikát adott (nem részletezném, miért háromszor).

Én egyszer megkértem Őt, egy arany köves gyűrűvel, ami elég sokba kerül ahhoz képest, hogy nem dolgoztam, szóval sokat spóroltam rá, nagyon nagyon sokat.

2013. dec. 6. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

hát valamennyire árulkodik. Én pl kb fél év félretett pénzemet fordítottam rá, (mondjuk azt, sokat) míg pl tesóm tudom, hogy cirkóniázott, mert "minek, ez csak eljegyzési?"

Nekem fontos volt, mert tudom, hogy asszonykámnak is megvolt mindig a fehér lovas álom. És még mindig nagyon nézegeti, simogatja, mutogatja és nagyon büszke, mindenki irigy rá (plusz ahogy megkértem a kezét az sem volt hétköznapi) és imádja, mert szebb mint a legtöbb a boltban. (legyen is annyi pénzért) Szerintem megérte, mert nagy örömöt okoztam neki, és nem számított ekkorára.


De pl másik ismerősök (mostanság sokan csinálják..., benne vagyunk a korban):

- egyik egy gagyibb cirkónia, valami 10-20 ezres, "persze szép, és a szándék a fontos", ahogy a lány mesélte kis pia után, de ha nem tudná, hogy a srác simán megtehette volna, hogy vegyen egy rendes gyémántot, mert nem volt csóró és a legolcsóbb verziót választotta... Ez azért zavarja. És a csávó tényleg smucig néha, legjobb haverjaitól is képest 50-100 forintokat elkérni ha kell, mert annyiba kerül mondjuk kölcsön adni nekik egy DVDt.

- másik is kis egyszerűvel kérte meg, amin szintén azért csodálkozok, mert havi 200-at kap és szinte 0 kiadása nincs, de ott a lány is nagyon smucig, szóval nagyon is találnak egymáshoz, még néha a kaját is sajnálják maguktól, hiába teli a bankszámla. Ő egy indurka-pindurka gyémántot vett.

- volt aki gyűrű nélkül kérte meg, mert azt úgy is 1 évig hordják és majd vesznek jó karikagyűrűt, az a lényeg.


Én értem, férfi logika, minek gyűrű, úgy sem hordja. De ha már veszel akkor vegyél rendeset, ne pont ezen spórolj, mert IGEN, szerintem sokat elmond. Ha csóró vagy és drágát veszel az nagy gesztus, ha gazdag vagy és gagyit, az azért gáz... (mármint megtehetnéd, hogy beleraksz +20 ezret és kapsz egy sokkal jobbat, de nem, mert ERRE nincs pénzem)


Én örülök, hogy nagyot és drágát vettem, asszony azt mondja ezt élete végéig akarja hordani, ő bizony soha nem veszi le, majd az unokájának fogja adni és ahhoz kellesz majd találnia a karikának, mert mindkettőt akarja hordani. Szóval azért a nők logikáját is meg kell érteni a srácoknak...

2013. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igaz, mikor megkérdeztem mit szeretne, nem kicsit borult az eredeti tervem.. és az ékszerész sem úgy csinálta, ahogy kértem.. de még így is álomszép volt.

Maga a hölgy fogalmazott így: ez a gyűrű túl fog élni minket.

2013. dec. 6. 11:58
 8/9 A kérdező kommentje:

Még meg is lepődött, miért nem magamra költöttem azt a pénzt.

Nem titkolom, nem is érdemelte meg :)

2013. dec. 6. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"férfi logika, minek gyűrű, úgy sem hordja" Hehe, én a nő vagyok, és ez pont az én logikám az esetünkben. Nem szeretek ékszert hordani, valahogy zavarnak a mindennapokban. Párom folyton nyüstöl a gyűrű miatt, hogy szeretne már tisztességesen is eljegyezni egy gyűrűvel, de az az igazság, hogy tényleg tudjuk jobban elkölteni azt a pénzt, mint eljegyzési gyűrűre. Nekem fontosabb, hogy más tekintetben meglegyen, amire szükségünk van, mint egy olyan szimbólum, ami nemigen lenne több, mint egy szimbólum és fizikailag valószínűleg zavarna is a viselése.

Őszintén szólva, a karikagyűrűvel sem tudom, hogy leszek majd meg, ráadásul én sem kedvelem az aranyat, ha már ékszer, sokkal inkább az ezüstöt, az viszont nem elég tartós... bár pedzegettük a fehérarany kérdését.

2013. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!