Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kit válasszak, mitévő legyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit válasszak, mitévő legyek? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Van valakim, aki szeret, tisztel, és komolyan tervez velem. Már van egy kislánya, elvált, nagyon jó apuka. Én pedig nagyon szeretnék már gyereket, azt mondta, ő is örülne egy babának.

A gond az, hogy én még mindig az exembe vagyok szerelmes, akivel se veled, se nélküled kapcsolatom volt évekig. (A jelenlegi párom tud erről, nem hazudtam neki soha, de elfogad így.)

Az exem pár hónapja szakított az aktuális nőjével, és jónéhányszor találkoztunk azóta, de csak baráti alapon. Viszont célzott rá többször is, hogy meg kellene próbálnunk újra.

Ha belemegyek ebbe, elég esélyes hogy megint nem fog működni a dolog, még évekig szivatjuk egymást, teljesen összezuhanok lelkileg, és ki is futok az időből, hogy gyereket szülhessek. Viszont ha a jelenlegi párommal maradok, egész életemben bennem lesz, hogy "mi lett volna, ha mégis sikerül az exemmel, mennyivel boldogabb lehetnék". Ilyen esetben mégis mit tegyek, melyik döntés a helyes szerintetek? Ti mit csinálnátok?


29 N



2013. dec. 27. 22:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Az ex nem véletlenül lett ex.Ha működött volna akkor mai napig együtt lennétek.Egy ilyen labilis kapcsolatba gyereket szülni pedig önzőség.
2013. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt gyereknek apára is szüksége van meg szeretett teljes légköre,így keres igazi pár magadnak, szóval egyiket sem.
2013. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell ezen gondolkozni, amelyiktöl megfogan a gyerek azè lesz. Mars gyereket csinálni! :-)
2013. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam se veled se nélküled állapotban és sok ismerősöm is. A megoldás: végképp le kell zárni. Azt is választhatod, hogy megmarad neked ez a csiki csuki állapot, de akkor azt ne felejtsd el, hogy ez esetben nem tudsz továbblépni az életedben, és marad minden ugyanilyen rossz
2013. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mégis miből gondolod, hogy az exeddel ha újra járni kezdenétek, akkor működhetne az, ami már egyszer tönkre ment? Gondolom próbáltátok anno helyrehozni a dolgokat és nem sikerült, így lett szakítás a vége.

A jelenlegi pároddal szemben nem korrekt ez a helyzet, nem kellene őt kitenni ennek és ez független az exedtől. Ha nem is vagy szerelmes, jól kijöttök és ez fontosabb szerintem. Ha el tudod vele képzelni a családalapítást, akkor ne rágódj a múlton, kezdd el a jövődet tervezni és ne a múltban élj!


A szerelem nem minden, idővel elmúlik és ha majd ismét csalódsz az exedben, már nem lesz ott a jelenlegi párod (ha van esze), akibe kapaszkodni lehet.

2013. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Jégtánc ***** válasza:
Nem tudok tanácsot adni,csak azt tudom mondani hogy magadban kell letisztázni.Ilyen felfogással ,érzésekkel sosem fog működni senkivel.Se veled se nélküled kapcsolatom sosem volt,mert tartom magam olyan értékesnek hogy nem kezdek újra egy halott kapcsolatot.A múlt az múlt.Lezárva,pont.Főleg ha tudom hogy nem működik.Mit fogsz csinálni ha megint dob valaki miatt? Nem félsz attól hogy csak azért szeretne békülni hogy legyen megint valaki mellette?
2013. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem értitek, nem fejtettem ki rendesen. Az exem beteg, borderline személyiségzavara van, ha ez mond valakinek valamit. A lényege az, hogy ha valaki közel kerül hozzá, akkor ellöki magától, persze nem tudatosan. Emiatt volt az állandó se veled, se nélküled-szitu közöttünk, ő is szenvedett, nem csak én. De egy ideje jár pszichológushoz, bár fogalmam sincs, mennyit használt, használt-e egyáltalán valamit a terápia.
2013. dec. 27. 22:28
 8/18 anonim ***** válasza:
Így már végképp nem értem. Ebből elvileg nem lehet kigyógyulni, a pszichológus csak átmeneti segítség. Tényleg arra vágysz, hogy egy ilyen emberrel éld le az életed?
2013. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért akarsz egy beteg emberrel együtt lenni?
2013. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

" Borderline személyiségzavar: főként a hangulat szélsőséges ingadozásával, önkárosító tünetekkel és kínzó érzelmi állapotokkal járó tünetegyüttes, valamint a személyközi kapcsolatok, és az énkép/én-identitás instabilitásával jellemezhető súlyos személyiségzavar, mely főként a neurózisokra, és a szociális fóbiára leggyakrabban a depresszióra, a mániás depresszióra, időnként pszichózisra, valamint ritkán, kisebb mértékben a pszichopátiára emlékeztető (bár mindezeknél enyhébb formában megjelenő) tünetek szélsőséges módon változékony megjelenéséből áll, mely állapotok normál állapotokkal váltakozhatnak. A személyiségzavar ugyanakkor (és ez a probléma lényege!) nem betegség, hanem állapot, mely hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható! A személyiségzavar esetén olyan szélsőséges személyiségjegyek kerülnek előtérbe, melyek nagymértékben megnehezítik az egyén beilleszkedését a társadalomba, alkalmazkodását a környezethez. A személyiségzavar tüneteitől többnyire inkább a beteg családja szenved, állandó gondot jelenthet szűkebb, de akár tágabb környezetének is. Emellett gyakran a beteg is szenvedésként éli meg mindennapjait."


Sok sikert, megéri eldobni a biztos kapcsolatodat egy labilis idegzetű emberért, akivel már egyszer nem működött...

2013. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!