Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelemből szeretet, vagy mi ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelemből szeretet, vagy mi ez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, de körülbelül fél éve valami megváltozott. Nem bizsergek belül, ha ránézek, nem érzem állandóan a hiányát, kicsit mintha elbizonytalanodtam volna. Azonban még sem tudom elképzelni, hogy mással legyek/ő mással legyen. Amikor nincs itt, gondolok rá, de nem hiányzik úgy, mint a kapcsolatunk elején, azonban mikor találkozunk, nem akarom elengedni, vele akarok maradni.

Mással is volt már ilyen?



2014. jan. 3. 22:55
 1/10 kismutyesz_ ***** válasza:
Szerintem beszéljétek meg, egyébként velem még nem volt ilyen. És ne is legyen. Sőt a szerelemtől is félek.
2014. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Elmúlt a szerelem. Azt hitted örökké fog tartani? Eleinte én is :) Aztán más emberrel újra kialakul, esetleg később ugyanazzal is de el kell fogadni, hogy jön és megy, nem örök.
2014. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Moszuke ***** válasza:
igen
2014. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néha-néha fellángol pár napra újra, de nem olyan erősen, ahogy az elején (pillangók a gyomorban érzés). Ha vele vagyok, akkor bújnék hozzá és ölelem meg ilyenek, de ... nem a régi.

Visszahozható? Tudom, hogy egyszer elmúlik... de ilyen "hamar"?

Hallottam olyanról, aki 8-10 éven keresztül szerelmes volt a párjába. Bár ezidáig senkibe nem voltam szerelmes pár hónapnál-fél évnél tovább...

2014. jan. 3. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a szeretet :) Sokan ilyenkor szokták kidobni a párjukat, sőt már jóval előbb.

Egyesek azt állítják, az igazi szerelem sose múlik el, mindig lobog. Gyk-n is vannak ehhez hasonló történetek, de szerintem lehet valakit szívből szeretni akár egy életen át. De hát ahány ember annyi vélemény :)


"A szeretet az a kulcs, amelynek idővel egyetlen zár sem tud ellenállni, de türelem nélkül ez is könnyen beletörhet a zárba."

2014. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi egyébként minden válaszolónak!

Utolsó: veled történt már ilyen, hogy ilyen magabiztosan írod? Neked nem volt fájdalmas a váltás? Mert nekem nagyon, nem tudom, ez mennyire normális, de lehet inkább az ijedelem hozta ezt ki belőlem, mivel még soha nem éreztem/tapasztaltam ilyet....

2014. jan. 3. 23:22
 7/10 anonim ***** válasza:
De fájdalmas volt, úgy éreztem kitépik a szívemet. Egyébként én szerettem annyira, hogy mellette maradjak, ő nem akarta folytatni, mert ő érezte úgy, hogy ez számára nem elég, nem tud annyira szeretni már...
2014. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem olyan mint az elején, de mondtad, hogy nem akarod elengedni. Nincs olyan szerelem ami örökké tart, egy sem. Ott vannak a nagyszülők, akik erre a szeretetre alapozva voltak házasok 60 évig, nem? Szóval semmi rossz nincs benne.
2014. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális jelenség. Sőt, ez jó. A másik lehetőség amikor elmúlik a "szerelem", hogy már abszolút semmi érzésed nem marad a másik iránt. A szerelem, ami szeretetté alakul át, szerintem az az igazi szerelem, a másik a fellángolás. Ami az elején ugyanolyannak tűnhet. Erre a fajta szeretetre lehet igazán alapozni egy kapcsolatot, akár egy házasságot. Erősebb kötelék, mint akármelyik múló fellángolás. Tovább kell folytatni a közös élmények megszerzését, lehetőleg minél több kellemeset, és akkor nem csak elmélyül az a szeretet, de fellángolhat újra és újra a hőn áhított régi vonzalom. Ne hagyjátok kihűlni:) Ismerem a céget, nekem is volt már ilyen kapcsolatom. Csak ott a pasas azt hitte, hogy fontosabb a kezdeti fellángolás rész, és szemet vetett másra. Megbánta már rögtön utána, azóta még inkább tudja mi az igazán fontos. Szeretjük még egymást mindig, pedig ennek már több éve. Csak már más utakon járunk. Az nem lehet véletlen, hogy 6 év után is gyengéd érzelmeket táplálunk egymás iránt:D Szóval én nem javaslom senkinek a kapcsolatai ilyen szintű elcseszését, hogy amikor azt hiszi elmúlik valami értékesnek vélt, akkor tovább áll:D Aki nem hülye, úgyis rájön mi az igazán fontos:) Csak van aki a más kárán tanul, van aki a sajátján:)
2014. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, valóban igazatok van... :)
2014. jan. 4. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!