Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Anyáék állandóan beleszólnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyáék állandóan beleszólnak a magán életembe. Hogyan szoktassam őket le erről?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődött, hogy immáron másfél éve távkapcsolatom van 220km-s távolsággal.. Anya nem igen tudja elfogadni ezt az egészet, és folyamatos cseszegetést csinál augusztus óta... Állandóan kérdezősködik,meg akarja szabni mikor menjek.. Iskolakezdéskor a kikötése az volt hogy félévinek jónak kell lennie.. 4es átlagom lett, de akkor is csak szajkózza hogy de miért mindig én megyek, meg itthon nem is vagyok.. Három hetente 1 hétvégét vagyunk együtt..Duci vagyok,a barátom így szeretett belém és teljes mértékben elfogad.. Legutóbb azt mondta neki, hogy ösztönözzön engem a fogyásra, Ő pedig már utál ide jönni, mert folyton vitázunk.. Emiatt már mi is veszekszünk, és sajnos nagyon a végét járja a dolog.. nem szeretném elveszíteni, mert nagyon szeretem, de anyáék és a barátom közé szorultam.. nincsen semmi ötletem hogyan oldhatnám meg ezeket a problémákat :(( és elkeseredtem :/

Üdv

16/L



2014. jan. 23. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
nem akarlak bántani, sem megsérteni, de neked ez normális 16 évesen? Engem 18 éves koromig el sem engedtek olyan messzire! Én is bele szólnék a 16 éves gyerekem életébe, ilyen esetben.
2014. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Eleve 15 évesen belementél egy olyan kapcsolatba, aminek előreláthatólag nem volt nagy jövője, csak két önértékelési zavarokkal küzdő ember összeismerkedett a neten.

Te még oda mész, ahonnan édesanyád jön, azért nem támogatja ezt a kapcsolatot.

2014. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Költözz oda a barátodhoz, vegyen feleségül, tartson el, szülj néhány gyereket, neveljétek tisztességgel, legyetek boldog család. Akkor majd anyukád is elfogadja.
2014. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Anyukadnak csak abban az egyben nincs igaza,hogy a baratodat azzal piszkalja,hogy te fogyjal.Ez egy szulotol gusztustalan.Bocsanat.De egy szulonek kene feltetel nelkul elfogadnia a gyereket.A tobbiben viszont ahogy en latom igaza van mert a lanya vagy nyilvan aggodik.A szulok marcsak ilyenek. :)
2014. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De nem anya van vele.. én sem szóltam rá semmit, mikor ő összeismerkedett valakivel, és másnap már nálunk lakott.. Én nem azt akarom hogy puszipajtások legyenek, csak szűnjön meg a vita.. Állandóan én vagyok a hárító, és mindkettőjük tőlem várja a megoldást.. Mikor megkérdeztem a legelején, hogy támogatja e, semmi kifogása nem volt ellene.. akkor miért változtatja a véleményét folyamatosan??!
2014. jan. 23. 10:26
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád rendkívül buta. És kb. annyi élettapasztalata lehet, mint neked, vagy még annyi se. Röviden ez a magyarázat arra, hogy miért csinálja.


Hogyan szoktasd le? Függetlenedj. Szarj bele a véleményébe, és tegyél önállóan a saját fejlődésedért. Találd ki, hogy mi a célod, és hogyan tudod azt elérni. Minél magabiztosabb leszel ezáltal, annál kevésbé tud majd dirigálni.

2014. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok.Eloszor is neked nincs is jogod beleszolni,ha anyudnak kapcsolata van.Te vagy az o gyereke es nem forditva.Ez sajna ilyen.De ha ennyire zavar kezdj el onnalosodni.Anyud elegge labilis lehet.
2014. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..:) a gond már csak az, hogy holnap mennék a barátomhoz, és ugye írják a havat mindenhol.. elköltöttem rengeteg pénzt arra hogy a legeslegjobb születésnapi ajándékod adhassam neki, mondtam hogy ha reggel esni fog a hó, akkor nem megyek,és akkor is, hogy majd ezt megbeszéljük.. én mindenkinek nézzek el mindent, meg értsem meg őket. és engem ki ért meg akkor?? 3 hete nem láttam már, csak oda szeretném adni az ajándékot, és ha kell szombaton haza is jövök, de már elegem van.Magam oldom meg mindig az utazást, ösztöndíjas tanuló vagyok, + 90%al utazom., így még az sincs hogy esetleg azért, mert mindig pénzt kérek..nem erről szó nincsen.. Barátom is azt mondta hogy ha rossz idő lesz náluk szól, hogy forduljak vissza.. De anya még sosem volt Kaposváron.. Nem ismerheti hogy ott milyenek az útviszonyok se semmi.. Nagyon bánt, hogy mindig velem cseszik ki, a tesómnak meg nem szól semmire, csak azért, mert neki helyben van a barátja..és ezt igazságtalannak tartom :(
2014. jan. 23. 10:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van,meg édesanyádnak is igaza van+a barátodnak is.(illetve a kedves válaszadóknak is).
2014. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 PearlDiver ***** válasza:

Miért fordulnál vissza, ha esik a hó?

Ha ilyen apróságok elválaszthatnak a kedvesedtől, nem meglepő hogy anyud könnyen közétek tud állni.

Megmondhatod édesanyádnak, hogy ha ezt csinálja veled, szorongásos leszel és nem tudsz rendesen felnőni. Bíznia kéne a saját nevelésében annyira, hogy fokozatosan egyre több szabadságot ad neked, és nem egyik napról a másikra engedi majd el a kezedet. 16 évesen az, hogy távkapcsolatot ápolsz, szerintem nem olyan nagy kérés, pláne ha egyébként rendes lány vagy, nem tanulsz rosszul stb.

Próbálj vele úgy beszélni, mint egyenragú vitapartner, ne fogadd el azokat az érveit, amik arra irányulnak, hogy te gyerek vagy és nem komolyan vehető, és ennek alátámasztására próbálj mindig higgadt maradni és észérveket használni.

24F

2014. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!