Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak? Egyszerűen úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Egyszerűen úgy érzem, nem tudok találni még egy olyat, akivel szívesen lennék.

Figyelt kérdés

Hiperrövidre fogom, a miértekbe nem megyek bele.


Közös baráti társaságból összejöttem egy lánnyal, aztán később (~1 év) szakítottunk). Ennek már jóideje. Utána volt egy nagy utállak-korszakunk, ezen túl jutottunk, és most ismét nagyon jó barátok tudtunk lenni.



Azóta volt másik barátnőm, de ahogy telt vele az idő, egyre jobban éreztem, hogy nem tudok vele lenni, nem tudtam magam lenni, nem tudtam rendesen szeretni. Nem is szédítettem tovább, mondtam neki, hogy szakítsunk, hogy ne szenvedjen szegény (és én se) a rossz kapcsolatban.


Az első barátnőmmel mindig, minden körülmények között önmagunk tudunk lenni, egyszerűen senkivel nem tudom magamat olyan jól érezni.


Attól félek, hogy nem találok még egy olyan lányt, akivel ilyen szinten jól lennénk. Hiába van olyan, aki tetszik, mégis azt veszem észre, hogy körülötte moderálom magam.


Sokszor azt hittem már, hogy sikerült túllépnem az első barátnőmön, de ha logikusan megnézem, nem úgy néz ki a helyzet..


Valaki volt már hasonló cipőben? Évek óta csak kínlódok, minden lánynál érzek valami ürességet a kapcsolatunkban, nem tudok olyan szoros barátja lenni egyiknek sem, enélkül pedig nem nagyon tudom elképzelni a kapcsolatot.


Ha valaki volt már ilyen helyzetben, kérem, írja meg, hogy mi történt vele! Hogyan sikerült kilábalni a helyzetből?


Vagy ha valaki szimplán tud valami "receptet", arra a véleményre is kíváncsi volnék! Az, hogy csajozzak jobbra-balra (amellett hogy nem vagyok ilyen) nem segít egyáltalán a problémán (ezt is kipróbáltam..).


Vagy ezek azok az esetek, amikor újra szokták kezdeni? Az meg nem tudom, hogy mennyire menne. Nem tudom, hogy megkockáztatná-e újra a helyzetet. Ő is azóta egyedül van (mmint párkapcsolatilag).


Elég össze-vissza lett a leírás, nem tudok most értelmesen fogalmazni, legyetek szívesek nézzétek el.



2014. febr. 1. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondok durvábbat, hogy lásd, mindenből van kiút :)


Biszex lány vagyok és a legjobb barátnőmbe szerettem bele, mérhetetlenül. Még soha nem éreztem ilyesmit az előtt és képtelen voltam elviselni, hogy mással van (ráadásul ő is lánnyal). Majd csavarosan baj történt és elveszítettem őt...


1-1,5 év kellett ahhoz, hogy lecsillapodjak teljesen. Közben (most nyáron) megtetszett egy lány. Eleinte azt hittem, sohasem fogom tudni úgy szeretni, ahogyan a legjobbomat ezelőtt, de megfogott annyira ez a lány, hogy megpróbáljam.


Ahogy egyre inkább beleszerettem, úgy tudtam elengedni a legjobbomat. Hidd el, sokkal rosszabb néha egy plátóiból kiszeretni (és ennek az oka az, hogy még ott van benned a sok "mi lett volna ha" kérdés és a sok elbaltázott lehetőség és gondolat, hogy jobb lett volna cselekedni talán, mikor lehetett...).


Tehát amondó vagyok, akármilyen hosszan is tart, vagy szépen lassan elengeded, vagy pedig kiváltja valaki az érzést... Én is azt hittem, nem lesz még egy olyan ember, aki annyira közel kerül hozzám lelkileg majd, mint a volt legjobbom. Mindenben megértett, olvasott a gondolataimban, önmagam lehettem vele... Igazán. Erre most itt van a párom, már 5 hónapja mellettem, és szerelmesnek érzem magam, és semmi másért nem adnám őt :) Még azért sem, hogy újra a barátom legyen (vagy annál több) a volt legjobbom.


Az érzések furák, az elengedés és nehéz, van, akinek évekig tart. De ha jön majd valaki, mint nekem, aki képes arra, hogy levetkőztessen téged lelkileg és önmagad legyél úgy, hogy észre sem veszed, hogy ő tett szabaddá, akkor majd megérted, hogy tudsz újra szerelmes lenni.


Ha pedig nem így történik, lehet, hogy a Sors ismét emellé a lány mellé sodor téged :) Sose lehet tudni.


Én csak annyit tudok mondani, hogy engedd el magad és éld a napjaidat. Hónapokon át sírtam a plátóim miatt, ráadásul el is veszítettem őt, még a barátja sem tudtam lenni. De érdekes mód mindenből van kiút. Nem tudhatod, hogy mikor és miért. De jó lesz :) Ha ebben tudsz bízni, akkor nem lesz baj. Nekem is akkor fordult jóra minden, mikor végre őszintén hinni tudtam abban, hogy lehet jobb.


Ha pedig benned van a kísértés, hogy talán adni kéne még egy esélyt ennek a kapcsolatnak - hát tedd meg! Sose fogod megtudni, ha nem próbálod meg :) És ha ez megnyugtatna, derítsd ki, hogy akarná-e ő is még egyszer...


Nem kell mindig arra hallgatni, hogy "exekkel nem szabad kezdeni..." Sose ez számít, hanem amit érzel.

2014. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!


Jó volt olvasni a példádat. Azon vagyok, hogy sikerüljön élni normálisan az élet.


Remélem én is rátalálok majd arra, akivel sikerül bennem rendezni a dolgokat :)

2014. febr. 2. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól esett olvasni :) Én szorítok érted, hogy minden rendben legyen :)
2014. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!