Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Válasz út elé érkezett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válasz út elé érkezett a kapcsolatunk. Mit tehetnék? Segítséget kérnék szépen. Részletesen lent.

Figyelt kérdés
Van egy lány, akivel már pár hónapja alakulnak a dolgok, de még nem vagyunk együtt. Bevallotta, hogy szeret engem, de a szerelemre vár, hogy összejöjjön velem. Viszont az egyetemen, most Phd-zik, meg másodszakot csinál + egyéb elfoglaltságok miatt, most válasz út elé érkezett a kialakuló félben lévő kapcsolatunk. Mivel nem lesz ideje foglalkozni velem és folyamatosan stresszel attól fél, hogy rám zúdít mindent és gyengébb pillanatiban nagyon megfog bántani. Továbbá, hogy nagyon-nagyon ritkán fogunk tudni esetleg találkozni, ami frusztrálni fogja őt, és még emiatt is stresszel. Feltette a kérdést, hogy szerintem mi legyen? Próbáljuk meg folytatni így, hogy ezekre elég nagy az esély, vagy fejezzük be és békében váljunk el. Viszont szüksége van a személyemre, a társaságomra és itt jön a dilemma. Én szerelmes vagyok a lányba és nem tudom melyik döntés lenne a leglogikusabb. Össze szeretnék jönni a lánnyal, de ez a nyárig teljesen esélytelen. Félek, hogy ha békében elválnánk, akkor se tudnánk folytatni, ami van, mert szépen elmúlnak az érzelmek, mire megnyugszanak a dolgok körülötte. Viszont, ha tovább erőltetem ezt, akkor attól félek, hogy a nagy stresszben, ami őt éri és rám vetíti majd ki, olyan dolog fog történni, amire rámenne az egész kapcsolat. Azt mondta, hogy teljesen összetörne, ha nem beszélnénk többet, viszont, ha azt mondom neki, hogy vége, akkor én teljesen felemészteném magam a túlzott érzelmeim miatt, ha tovább beszélgetnék vele. Kérnék tanácsot, hogy hogyan lehetne ezt a helyzetet jól megoldani.

2014. febr. 7. 19:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy arra a kérdésre, hogy ő mit szeretne, azt válaszolta, hogy "Elmenni egy lakatlan szigetre" Én F/25 ő L/27
2014. febr. 7. 19:59
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen,aki akar téged,az megoldást keres,és nem kifogásokat.Élhetsz álmokban meg illúziókban,de nem érdemes.Ha ez a lány komolyan venne téged,akkor meg is tenne érte bármit,hogy együtt lehessetek.Ez nincs így,csak kibúvók vannak.Szerintem neked nem erre van szükséged,hanem valakire,aki feltétel nélkül,odaadóan szeret.
2014. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a lány csak talonban tart, nem akar tőled semmit. Jól esik neki, hogy van kinek kisírnia magát, stb. Szerintem hagyd ezt az egészet.
2014. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval, akkor szerintetek semmi esély arra, hogy itt a közeljövőben alakuljon valami komolyabb? És akkor gondolom azt tanácsoljátok, hogy szépen hagyjuk ezt az egészet ennyiben és ne is beszélgessek vele többet? Csak mert, elég nehézkes lesz, mivel sok a közös barát és sokszor összefogunk futni emiatt.
2014. febr. 7. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs szenvedély, ne erőltesd a dolgokat. Csak a töltött káposzta jó melegítve...
2014. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megszakítani minden kapcsolatot, de mondjuk kettesben nem feltétlénül találkozgatnék vele, meg társaságban sem ő lenne a figyelmem középpontjában.
2014. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én másképp látom a helyzetet, mert ismerős a szitu... vannak, akik nagyon vágynak a kötődésre, de félnek tőle (valószínűleg korábbi csalódások miatt), ezért különböző kifogásokat gyártanak már előre, hogy miért nem lesz jó az esetleges kapcsolat. Nagyon nehéz helyzet ám ez!

Azt kell eldöntened, hogy mennyire fontos ő neked, konkrétan a személye, mennyire pótolható számodra... ha eldöntöd, hogy tényleg ő a fontos (és nem maga az elképzelt kapcsolat), akkor nagyon sok türelemmel és elfogadással át tudod lendíteni, de csak ha megtapasztalja, hogy tényleg elfogadod őt olyannak, amilyen. Könnyen lehet, hogy tényleg csak nyáron lesz belőle kapcsolat, de ha tényleg annyira fontos, akkor pár hónap igazán nem számít! Ha visszakozol, akkor azzal önigazolást nyer, hogy lám, nem volt neked annyira fontos...

Ragaszkodik hozzád, ez egyértelmű, és hidd el, hogy vágyik ő kapcsolatra, csak fél tőle. Ezen pedig CSAK az idő, a türelem és az elfogadás segít. Az ilyesmit elkerülő kötődésnek hívják a pszichológiában, ő nem tehet róla, nem tud rajta tudatosan változtatni, csak akkor fog változni a helyzet, ha megtapasztalja, hogy tényleg fontos számodra.

Szóval döntsd el, hogy mennyire fontos, és annak függvényében dönts! (Ha nekem valaki igazán fontos, akkor éveket is képes vagyok rá várni!)

2014. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Igen, korábbi csalódása miatt fél a kapcsolattól és én is hasonlóan látom a helyzetet, mint te. Persze az én véleményem szubjektív és a ti objektív látószögetekre van most szükségem. Amúgy nem a kapcsolat fontos vele, mert én így is teljesen jól éreztem magam vele, ebben az "együtt vagyunk- de még se vagyunk együtt" állapotban. Képes lennék rá bármennyit várni, mert nagyon fontos ő nekem. És szerinted ennek függvényében mi lehetne akkor a "jó" döntés?
2014. febr. 7. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, aki nem mer, az nem nyer!

Ha megpróbáljátok, vállalva a kezdeti , és átvészelitek még mindig lehet egy nagyon jó kapcsolat belőle. Ha meg mégsem sikerülne kitartani egymás mellett akkor legalább elmondhatjátok magatokról, hogy megpróbáltátok! Nem marad örökre ott az a kérdés, hogy "mi lett volna ha?"


Ez csak pár hónap... Semmi más nem kell hozzá, mint szeretet, kitartás, elhatározás és sok türelem! Ne vedd fel tőle ha stresszel és épp rád zúdítja. Hallgasd végig, aztán nyugtasd meg. Az ember valami furcsa irónia révén mindig azt bántja meg akit a legjobban szeret.


Ha valóban szereted, és képes lennél végigcsinálni ÉRTE azt a pár hónapot mai nyárig van, akkor tarts ki mellette. Ha most nem hagyod egyedül a rengeteg gondja között, hidd el sokat nősz a szemében. Sokat jelent egy lánynak ha látja h kitartanak mellette. Aztán a későbbiekben az idő majd mindent eldönt...


Gondolj bele, hányan de hányan élnek pl távkapcsolatban. Jóban rosszban mégis kitartanak. Lehet csinálni, saját tapasztalatból mondom. Főképp hogy nálatok az idő is belátható időn belül van. Hisz pár stresszesebb hónapról beszélünk.


Sok sikert kívánok!


Erő, türelem, bölcsesség.

2014. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kezdeti nehézségeket*


Bocsánat, kimaradt az elején...

2014. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!