Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért félnek olyan sokan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek olyan sokan a szingliségtől?

Figyelt kérdés
Nem kell félreérteni, nem vagyok kapcsolatellenes, egyszerűen csak nem értem azt, hogy egyes emberek miért vannak inkább egy "langyos vizű" kapcsolatban, ahelyett, hogy egy kicsit egyedül maradnának például egy szakítás után? Azok, akik egyik kapcsolatból ugrálnak a másikba, kapcsolatfüggők? És ha igen, akkor egy idő után az ő lelkük nem sérül? Nem érzik úgy, hogy kiégnek? Vagy minden kapcsolatban megkapják azt, amire épp vágynak? Mi a jobb egy kapcsolat után...várni, regenerálódni, kicsit önmagunkra koncentrálni, vagy rögtön fejest ugrani az első adandó új lehetőségbe? Ti hogyan kezelitek az ilyesmit? /huszonéves lány/

2014. máj. 12. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a saját gyógyszere.Mellesleg mi a kérdés?
2014. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Noydra ***** válasza:

Szerintem az ilyeneknek annyira unalmas az életük, hogy kell valaki, aki színt visz bele mindig.

De csak tippelek.:)

2014. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A volt párom sajnos így nyomja...


22/F

2014. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szerintem sokan egy rossz kapcsolatból egy idő után mindenképp kifelé tekintgetnek. találnak valakit, akinél úgy érzik sokkal figyelmesebb, mint a párja és talán megeshet, hogy beleszeretnek, ezért "átugranak" egy másik kapcsolatba, és így megy ez a körforgás. sok esetben így megy.

21/L

2014. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ja, én is ilyeneket ismertem, mint az előttem válaszoló, akik kb oda ugranak, ahol épp szépeket mondanak neki, aztán ha kicsit ellaposodik, akkor megint jön valaki aki szépeket mond.


Meg persze relatív ki meddig van egy kapcsolatban, van akik évekig szenvednek, mégis azt mondják jól elvannak, vannak akik az első gondnál továbblépnek. Meg talán az sem mindegy meddig van egyedül az ember.


Én pl tudom azt, hogy baromi nehezen ismerkedek, még kevesebb az ami össze is jön, és tudom milyen boldog vagyok ha épp van valakim, és szar belegondolni szakítás után, hogy na valószínűleg újabb hónapok, évek telnek el egyedül.

2014. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy hogyan vélekednek erről itt az emberek. A kérdések azok, amiket fent kiírtam...ha úgy tetszik költői kérdés, amire most ér válaszolni! :) Elég népes a baráti társaságom, megtalálható benne az örökös szingli, és a mindig kapcsolatban álló figura is...látom az előnyöket és a hátrányokat is mind a két oldalról...de érdekelne, hogy olyan emberek, akiket nem ismerek, hogyan vélekednek erről, mit preferálnak inkább? Vagy ha van köztetek olyan, aki az úgymond "langyos vizű" kapcsolatban van, akkor mesélhetne, hogy miért épp ezt választotta, miért van rá szüksége, és ugyanígy érdekelne annak is a véleménye, aki szingli, hogy mi miatt...azért , mert nincs senki a láthatáron, vagy mert még nem is áll készen arra, hogy valakinek a társa legyen? Sőt, az is érdekelne, hogy mondjuk 10 év múlva mi lesz...mi lesz az örökös szinglikből, egy idő után begolyóznak és az akkori első lehetőséget megragadják, és gyorsan gyereket csinálnak majd, mert "fogy az idő" vagy végül egyedül maradnak? Vagy a kapcsolat függők...ők azok, akik megházasodnak, de nem őszinte érzelmekből teszik, hanem csak kézenfekvő megoldásból? Ők lesznek azok a családok, akik a legtöbb esetben elválnak?
2014. máj. 12. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát én most kapcsolatban vagyok. De, mégis néha ki-ki tekintgetek, de általában visszatalálok a páromhoz. Elég sokat szenvedek, sokszor megbeszéltük, így nem tudom mi legyen.. Szerintem, ha valaki ki-be lépked, akkor az azért van, mert már az előző kapcsolatában megtalálta azt, akivel lenni akar és csak a biztos után engedi el, nem akarják, hogy ellaposodjon az életük, félnek az egyedülléttől, amit kicsit meg is értek, mert, ha épp kapcsolatban vagyok, akkor vannak "felkérések", viszont, ha nincs senkim, akkor az életben nem találok senkit sem. :/
2014. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert az ember páros lény...
2014. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vagyok páros lény. 25 éves nő vagyok, 6 éve egyedül. Teljesen jól érzem magam, nincs szükségem társra. Problémamentesebb az életem azóta.
2014. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

'ki szingli, hogy mi miatt...azért , mert nincs senki a láthatáron, vagy mert még nem is áll készen arra, hogy valakinek a társa legyen? Sőt, az is érdekelne, hogy mondjuk 10 év múlva mi lesz...mi lesz az örökös szinglikből, egy idő után begolyóznak és az akkori első lehetőséget megragadják, és gyorsan gyereket csinálnak majd, mert "fogy az idő" vagy végül egyedül maradnak?'


Ne haragudj, de ez elég sértő, így lenézni az embereket. Én pl szingli vagyok évek óta. Miért? Kapaszkodj meg: azért mert nekem így jó, erre vágyok! Ha kapcsolatban lennék akkor rosszul érezném magam, boldogtalan lennék mert egyáltalán nem érdekel a dolog - és ki az a hülye aki rosszat tesz magának?? Olyan unalmas ez a sztereotípia, hogy aki nem úgy él, ahogy a többség az nem őszintén teszi csakis kényszerűségből, és végülis lemond jó dolgokról. Nem, neki egyszerűen nem azok a jó dolgok amik a többségnek.

Amúgy sosem értettem, hogy miért rettegnek az emberek egyedül maradni, miért kell folyton kapcsolatban lenniük.

2014. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!