Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen következményekkel jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen következményekkel jár egy kapcsolatban ha az egyik fél rendszeresen gúnyolódik?

Figyelt kérdés

Barátom imád szúrkálódni, gúnyolódni és persze én is, de csakis haverokkal! Ellenben ő velem is ezt folytatja, és sokszor gyenge pontomon bánt meg, az egészet viccnek álcázva. Én persze elmondtam neki hogy megbántott, és hogy figyeljen oda hogy milyen súlya van annak amit mond, de az a baj, hogy fogalma sincs, hogy a sok bántalmazás hova fog vezetni.

Tudom hogy nem akar elveszíteni, főleg olyan dolog miatt amit nem is tudatosan csinál, mert ez ugye mind véletlenül csúszik ki a száján. Ahelyett hogy tükröt tartok és én is elkezdem utánozni, mert ez elég gyerekes lenne, szeretném neki vhogy elmagyarázni, h mi játszódik le ilyenkor az ember lelkében, hogy egy rossz szó, akár a méreg, lassan fejti ki pusztító hatását.


Megtörtént már valakivel hogy így ment tönkre a kapcsolatuk? Le tudnád írni? Miért olyan nehéz poénosan felfogni egy jól célzott gúnyos megjegyzést? Már szinte hibásnak érzem magam hogy de savanyú vagyok amiért nem nevetek.



2014. jún. 19. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a tükörtartás :) Már én is próbáltam a barátommal szemben és nekem is volt olyan dolog, ami nem tetszett, megkértem, h ezen változtasson, de 2 nap után ismét... :) Ez tőle függ, h mennyire fogja fel a dolgokat!
2014. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyszer nagyon betalál és szembesíted vele, hogy ez fáj neked és hagyja abba, vagy nagyobb gondok lesznek, abba fogja hagyni. Ez egy rossz szokás, lányként én is áldozata vagyok de ha valakit megbántok akkor már nekem is rosszul esik és nem akarok senkit se megbántani.
2014. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben.

Nem volt hosszútávú dolog, mert más problémák is voltak, de annyit mondhatok, ő nem méri fel a helyzetet, az ő szemében te túl reagálod a viccet, és megpróbálhatod neki elmagyarázni, de nem lesz eredménye, max kiröhög. (Tapasztalat.)

2014. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Haverokkal élcelődtök, viccelődtök, ez rendben van. Ha eredetileg egy baráti körből jöttetek, akkor lehet, hogy csak az "átállás" nehéz neki, megszokásból piszkál, mert régebben is ez volt a módi a kapcsolatotokban. Értesd meg vele, hogy már nem haverok vagytok, te nem az utolsó cimborája vagy, hanem a barátnője, és tiszteljen meg azzal, hogy nem gúnyolódik rajtad. Ha legközelebb ilyet csinál, vágj fapofát, nézz a szemébe, esetleg lépj közelebb hozzá, és érdeklődd meg, hogy ezt most komolyan gondoltad? Hiába röhögi el, meg kezdi eltussolni a helyzetet, nézz a szemébe folyamatosan, akkor is, ha támadásba lendül, és "ne legyél már ilyen fap*csa" megjegyzéseket tesz, te csak bámulj, amíg le nem esik neki, hogy amit mondott, az rosszul esett neked. Ha kell, ismételd meg a jelenetet. Ha kell, társaságban is. És a végére tűzd oda teljes lelki nyugalommal, hogy a barátnője, vagy, és nem a haverja. Igen, a haverok előtt is. Ennyihez jogod van, mint barátnő. Ha nem tisztel meg vele, hát....
2014. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fél éves kapcsolatban nem korai még hogy ilyen problémák merülnek fel? Nagyon rendes tisztességes srác és összesen ennyit tudok negatívumként felhozni, de félek hogy ez az egy is elég ahhoz hogy...hát le se merem írni..:(

(előző hozzászólónak: nem közös baráti körből való)

2014. jún. 19. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem kapcsolaton múlik,a sráccal van baj,nem a kapcsolatotokkal.
2014. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

milyen következmény... hát olyan, hogy felgyülemlik benned és nem fogod már tovább bírni. így van, ezt kellene megértetni vele, hogy ez nkeed rosszul esik, érzékenyebben reagálsz rá, mert máshol vannak a határaitok.

a többi már csak rajta áll, hogy megérti-e és megteszi-e neked, hogy ezeket a gyerekességeket abbahagyja.

2014. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!