Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Manapság elképzelhető, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság elképzelhető, hogy az első szerelem az utolsó is?

Figyelt kérdés
1 éve, hogy együtt vagyunk a barátommal. Én 19 éves vagyok ő pedig 21. Régen egy házasság úgy volt, hogy az első szereleme volt az utolsó is az ember életében, sírig tartó szerelem. Én azt érzem, hogy a barátommal tudnám elképzelni ezt, ő az akivel azt érzem letudnám élni az életem. Mind kettőnknek a másik volt az első igazi szerelme. Szerintetek mennyi illetve van-e rá esély, hogy ilyen fiatalon elkezdődő kapcsolat a sírig kitart?

2014. jún. 23. 00:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Régen tisztelték egymást annyira az emberek, hogy nem csalták meg a másikat. Régen volt tartás az emberekben és a problémákat megbeszélték nem pedig átsiklottak felette majd amikor már nagy volt a gond akkor egyből válás."


És valamikor ez idő tájt született az a mondás is, hogy "az asszony verve jó" és a nőknek sem a férjük volt, hanem az "uruk". Az asszonynak nem lehettek problémái, mert úgyis ő volt a rossz és azon sem problémázhatott, ha az ura a szomszéd Mariskához járt. Ilyen őszinte kapcsolatok voltak ezek. Mikor vagy hozzámentél a Józsihoz, aki lehet, hogy egy életen át ver, de legalább "jó parti" és eltart, vagy vénlány leszel és szégyenben maradsz. Hat gyerek mellett nem nagyon volt kedve válni senkinek, mert nem lett volna miből eltartani, másrészt meg hogy néz már az ki, hogy a szájára veszi a környék? Szóval, lehet ilyen romantikusakat álmodni, hogy akkor milyen őszinték és kitartóak voltak az emberek, csak egyrészt nem igaz, másrészt meg nem jószántukból voltak ilyenek.


Amúgy ismerek olyan párt, akik már lassan 10 éve együtt vannak, úgymond első szerelem, valószínűleg már így is maradnak, de nem jellemző. 1 éves kapcsolatra én még nem fogadnék, hogy "örök őszinte boldogság rózsaszín szerelem a sírig" lesz belőle, előbb-utóbb ülepszik a rózsaszín köd és akkor már nem biztos, hogy így fogod látni az egész, vagy éppen a barátodnak lesznek kifogásai.

2014. jún. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
szerintem elképzelhető, de akkor kezdjük ott, hogy mind a ketten korán, 15 évesen jöttök össze. Azért az ember a következő 5 éveben, de amúgy mindig is ROHADT sokat változik.
2014. jún. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

kérdező, az a büdös nagy helyzet, hogy megcsalás, elhagyás, stb. mindig is volt, és mindig is lesz. most csak jobban "látszik", mert ilyen világot élünk.

nekem is iszonyú nehéz belegondolnom, hogy igenis eljön majd az a pillanat, amikor meg fognak csalni. vagy éppen én fogom tenni. nem ismerem a 30 évvel későbbi magamat. és a leendő páromét sem (a mostanit sem :D).

játszhatnék erkölcs-harcost, de minek? mikor ennyi idősen (22) még hol van a 40-50 éves kori kapuzárási pánik és hasonlók? ki leszek én akkorra, hány kapcsolatos, csalódáson, betegségen stb. leszek túl?

szóval szerintem a saját magunk ártatlanságát sem szabad készpénznek venni.

amúgy meg, racionálisan kell hozzáállni. csak az a kifizetődő. vagy elfogadod, hogy ezek a dolgok léteznek, és ha jó a kapcsolatod, hálás vagy ezért, és örülsz annak, hogy titeket még nem értek el ezek a dolgok, és talán nem is fognak soha, mert nem törvényszerű.

de azt mondom, a valóságban kell állni két lábbal. és maximum az legyen jó meglepetés, hogy életed végén azt mondod: hinnye, hogy a Józsival milyen jól megvoltunk, nem kellett neki se más meg nekem se'.

meg kell bízni a másikban, akkor, amikor vele vagy. el kell hinni azt, hogy nem csal meg.

csak azt kell elfogadni, hogy az ember ilyen. és hogy a párod is ember. tehát előfordulhat, hogy nem ő lesz a nagy Ő. és a nagy átlag azt mutatja, hogy te is benne leszel még néhány kapcsolatban, mire házasságra adod a fejed. (valami felmérés szerint átlagosan a 7. párkapcsolatukra jutnak el idáig az emberek.)

szóval szerintem csak gondold át, hogy mi a való élet. és adj hálát azért, ha a ti kapcsolatotok inkább a mesékre hajaz, mint a valóságra.

és sok sikert. :)

2014. jún. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is lehet ilyen!

Persze biztosan lesznek kisebb hullámvölgyek az évek során, de ha a szerelmetek erős, akkor bármi lehet!

Én szurkolok nektek! :)


21/l

2014. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az emberek nem ismerik eléggé önmagukat és embertársaikat, ennek következtében, hogy valaki elsőre megtalálja a számára tökéletes embert nagyon nehéz. Nem lehetetlen persze, elképzelhető, hogy sírig tart majd a kapcsolatotok, de azért a statisztika nem ezt mutatja.
2014. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Régen is ugyanilyenek voltak az emberek és sokan ugyanígy megcsalták egymást, csak titkolták, a nők jobban lenyelték a dolgot, mert a válás szégyen volt. Van sírig tartó szerelem, de ahhoz rengeteg törődés, odafigyelés, energia és munka kell mindkét fél részéről. Ez nagyon ritka. Lehet, hogy ti együtt maradtok életetek végéig és akkor tök jó, mert egymásban megtaláltátok az igazit, de ha mégsem, ne bánkódj, a szerelem idővel elmúlik és lehet pár év múlva már teljesen más lesz az életed. 25/l
2014. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!