Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem én vagyok neki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem én vagyok neki a legfontosabb?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. 2 éve együtt vagyok egy fiúval. Ő azt mondja szeret, de sokszor úgy érzem, hogy nem én vagyok neki a legfontosabb, hanem még fontosak neki a barátai, az egyetem. Mostanában tervezi, hogy kimegy tanulni fél évre ösztöndíjjal Olaszországba, itt hagyna csak úgy. Nem gondol bele, hogy mit tesz a kapcsolatunkkal, hogy milyen rossz lesz távol. Azt mondja, hogy fontos neki, hogy most nyelveket tanuljon, mert jobb eséllyel indul a munkaerőpiacon, és többet kereshet, amit megérdemel, mert annyit szívott az egyetemen. Én elfogadom, de hogy lehet az, hogy mindig az eszével cselekszik, nem a szívével, és ilyen könnyen itt hagyna.

2014. jún. 30. 21:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha neked ő az leső, akkor meg kell értened, hogy ezt értetek teszi. A közös jövőtökért. De te csak a saját kis sebeid nyalogatására tudsz gondolni, másra nem is. Szedd össze magad végre, és segítsd a srácot, ahogy tudod!
2014. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
* első
2014. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Hanariko ***** válasza:
Azért valahol én megértelek kérdező, nyilván mindenki szeretne a párjával lenni, gondtalanul boldogan, csak hogy ez a mai világban munka nélkül nem megy. Valóban lehet, hogy a kettőtök közös jövőjéért teszi mindezt. Talán buta kérdés, de Te nem tudsz kimenni Vele külföldre? Te is tanulnál akkor nyelvet, és Te is vállalhatnál ott kint valami munkát, vagy tanulhatnál.
2014. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
MEkkora kis önző liba vagy! Én fogorvosi egyetemre készülök. A barátom pedig nehezen bírja azt, hogy sokat tanulok és nem találkozunk, mégis támogat, mert az én jövőmről van szó. Vannak terveim, vannak álmaim. És ő ezt megérti. És neked is támogatnod kellene őt!
2014. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Azert valakit fel evre csak ugy hatrahagyni... hat ertem en az osztondijat, de nem is talalkoznatok?

Ez valoban egy kapcsolat veget jelentene...

En megertelek kerdezo, es nem vagy onzo.


Valoszinuleg nagy pofon lenne itt mindenkinek, ha egy 2 eves!! kapcsolatban a parjuk kijelentene, hogy o most felevre elmegy kulfoldre!


Amugy meg aranyos, hogy mindenki a karrier eszmenyevel dobalozik, amikor olyan kevesen vannak akik ezt valoban meg is tudjak valositani, a tobbi meg szinte teljesen feleslegesen tanul, nem sok diplomat tartok hasznosnak, es ezt bizonyitja a regi osztalyom is, nagy dicsoseg 3 ev tanulas utan mukormosnek lenni, az a 3 ev kidobott ido volt kb.


Olaszorszagban meg megis mit akar tanulni? Milyen nyelvet? Olaszt? Szinte tok felesleges. Angolul meg menne inkabb Angliaba, Amerikaba tanulni...

2014. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

14-es inkabb te vagy egy kis "csolatasu buta pitsa". Sok sikert a fogorvosihoz igy mellekesen.


De mivel nem jon at a dolog, szolok, hogy a te otthon tanulgatasodat, meg hogy a baratod igy is tamogat ne hasonlolitsd mar ossze azzal hogy a kerdezo baratja 6 honapra lelep! Na erted mar? Te otthon vagy, a kerdezo parja meg egy masik orszagban. A tamogatas kerdesen kivul semmilyen korrelacio nincs a ket torenet kozott, bocs, de utalom, amikor a hulyek helytelenul ervelnek, es melle meg szemelyeskednek is (megszolitas).

2014. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

Szintén 24 vagyok, mérnökként diplomáztam. Én nem mentem ösztöndíjjal sehova, mert időben szerettem volna végezni és a kettő összeegyeztethetetlennek tűnt, viszont rengetegen utaztak az évfolyamunkból és más évfolyamokból is. Az a fél év általában egy szemesztert jelent, vagy is nem 6 hónapot, hanem jó esetben 3-at, rossz esetben 4-et, nagyon maximum 5-öt. A hallgatón is múlik, hogy meddig húzza. Azért ez nem egy tragédia egy kapcsolatban sem, arról nem is beszélve, hogy Olaszországba egy fapados repjegy ma már fillérekből megoldható, így felezhető, vagy harmadolható az az idő, amíg nem találkoztok. Ha elég erős a kapcsolatotok, akkor ez nem kéne hogy a szerelmetek végét jelentse.


A felsőoktatási tanulmányok pénzbe kerülnek, amit valaki finanszíroz. Legyen az szülő, a diák diákmunkával, vagy éppen az állam az adófizetők pénzéből (plusz szülő, vagy diák a megélhetést). Én azokat az egyetemistákat tartom normálisnak, akik ezt fel tudják mérni és azért járnak egyetemre, hogy tanuljanak, nem azért hogy ellazulják az egészet. Neki most ez a legfontosabb, ezt neked is meg kellene értened. Ha nem érted meg, azzal sincsen semmi baj, egyszerűen csak talán el kellene gondolkodnotok azon, hogy valóban egymás nagy Ő-i vagytok-e.

Nyilván egy féléves utat illene megbeszélnie veled, nem csak tényként közölni, de ez van. Ha elfogadnád, hogy ilyen, akkor ez a kérdés nem merült volna fel benned, viszont mivel igen, ezért úgy gondolom nem biztos, hogy egymásnak vagytok teremtve, hiszen nem ugyanaz az értékrendetek.

2014. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha félévet nem bírtok ki külön, akkor jobb ha most befejezitek...


Egyik előző válaszadónak meg mondanám, hogy attól még, hogy kimegy Angliába/Amerikába, megtanul angolul, semmire nem megy, mert angolul MINDENKI tud.

2014. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

18-as angolul mindenki tud?

Az eppen atment a kozepfokon nem mondanam angoltudasnak.

Nekem a folyekony nyelvtudasnal kezdodii a nyelvtudas, nem az elgagyogott kommunikacios szintnel. Es ez az atlag magyar "angoltudas".


Mellekesen szerinted 6 honap alatt mennyire tanul meg olaszul? Meg minek? Ha nincs valami olasz ceg, amihez ez kell, akkor total felesleges. De ismeros olasz vilagceg magyar kepviseleti cegenek a tulaja... es egy szot nem beszelnek olaszul, minen angolul megy. Meg rokon is onnan importalt, erdekes mod angol tolmacsot vitt ki, nem olaszt...

Eleg kicsi az eselye, hogy PONT az olasz nyelvtudas miatt vennek fel valahova.

2014. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Angolul mindenkinek kell tudnia, így értettem, de kötekedj csak. Az angolt ELVÁRJÁK, semmi előnye nincs az embernek belőle, ha beszél angolul, mert egy normális munkahelyen követelmény. Nagyon régóta foglalkozom olasszal, szükség van rá, attól még hogy te nem tudsz róla, angollal nem lehet kitűnni, kellenek a kisebb nyelvek, és nagyon sok példát tudnék neked mondani, hogy mennyire keresik az olaszt, de hát te csak ilyen egyszerű szűk látókörű magyar ember vagy.

Nem, nem gondolom, hogy olaszt megy ki tanulni, mert ilyen nem nagyon van, de hát nyilván te ebben is jártas vagy... szerintem saját szakkal szeretne kimenni.

2014. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!