Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kérlek nézzetek be! Fontos!?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek nézzetek be! Fontos!?

Figyelt kérdés

Előfordult már veletek, hogy több éves kapcsolatotok kicsit laposabb volt már, új szerelmet akartatok választani, de mégis kitartottatok a párotok mellett?

Megérte?

Sikerült elfelejteni azt, akiért újonnan rajongani kezdtetek?


24/N



2014. júl. 18. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eggyáltalánn nem!
2014. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ramcsiii ***** válasza:

Velem is most épp ez van..És fogalmam sincs mit tegyek.

Nem szeretném eldobni az akim van,csak azért mert éppen rajongok valakiért,de nehéz leállni..és elég nagy kinzás ez..Szóval inkább megpróbálok felejteni azt hiszem.

2014. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 29 évünk alatt sok minden megtörtént! Ha gondolod priviben, itt nem szeretném!
2014. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rád és a jelenlegi párodra tartozik. Vele kéne megbeszélned. Csak mondom...
2014. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem ilyen mindig van. Én pasi vagyok, lassan tizenegy éve ugyanabban a párkapcsolatban, tizennyolc éves korom óta. Ez idő alatt nyilván volt megingás, volt kísértés, de akkor sem tudtam elképzelni az életem a párom nélkül. Eddig mindig meg sikerült oldani.


A páromnak viszont egyetlenegyszer volt egy ilyen megingása, márpedig a nők sokkal kevésbé tudnak az érzelmeik felett uralkodni, és az érzelmeiket megérteni. Arra kis híján rá is ment a kapcsolatunk. Bár az a helyzet sokkal bonyolultabb volt ennél, de ez volt az egyik fő szempont.


Az egyik legfőbb jó tanácsom az, hogy akármennyire is lehet olvasni ilyen rettentő nagy "ő az igazi" érzésekről, amiket párkapcsolatban élve éreztek nők egy másik pasi felé, az esetek többségében nem erről van szó. Egyszerűen csak a megfáradt párkapcsolatban nem is veszed észre, hogy valami hiányzik, egészen addig, ameddig valami rá nem ébreszt erre. Ilyenkor könnyen azt gondolja az ember, hogy ez a hirtelen fellángolás azért van, mert az a másik pasi különleges, és lehet, hogy ő a nagy ő. Az esetek többségében viszont az a pasi csak egy eszköz, egy tárgy, akiben elképzelheted azt, amit a párodban jelenleg hiányolsz.


Szerintem a legrosszabb, amit csinálhatsz, hogy tétovázol és őrlődsz. A teszetosza viselkedéssel lehet szépen belesodródni abba, amit el akarsz kerülni. Gondold át a dolgokat, mi fogott meg annyira az új pasiban, fogalmazd meg, mi az benne, amit ennyire vonzónak látsz? Van valami, amit hiányolsz a párodban és ebben az új pasiban látszólag megvan? Ha van ilyen, akkor megvolt ez valaha a mostani pasival, vagy esetleg ez mindig is hiányzott? Vonzódsz e még a mostani párodhoz, látsz e esélyt arra, hogy helyrejöjjön? Ezeket a kérdéseket először is válaszold meg magadnak.


Arra akarok kilyukadni, hogy bár kétségtelenül létezhet az, hogy találkozol valakivel, aki olyan szinten passzol hozzád, hogy nem is tudtad, hogy van ilyen, és ezzel a valakivel százszor is boldogabb lennél, mint az aktuális partnereddel, az én tapasztalatom az, hogy többnyire nem erről van szó. Az általam látott esetek többségében annyi történik, hogy a párkapcsolat kicsit megfárad, a nő elkezd valamit hiányolni, amiről maga sem tud, vagy nem vesz róla tudomást. Viszont tudat alatt elkezd sóvárogni ez után a valami után, ezért önkéntelenül is nyitottá válik egy másik férfi közeledésére.


A gond az, hogy mivel nincs tisztában a saját érzéseivel, ezért félreértelmezi a jeleket, és azt gondolja, az a pasi különleges, hiszen nem véletlen, hogy több év alatt soha nem vett észre senkit sem, ez a pasi meg BUMM! Ilyenkor jön a "nem tudom, mit tegyek" érzés, ami viszont hosszú távon egy öntudatlan, kiszámíthatatlan sodródásba torkollik, amivel frankón meg lehet bántani mindkét fickót. Aztán esetleg jön a szakítás és a próbálkozás az új pasival, majd rengetegszer a bűntudat és a kijózanodás, mivel az a pasi abszolúte nem különleges, ő is csak egy pasi hibákkal, és vele létesített párkapcsolat is csak egy ugyanolyan párkapcsolat, ami ugyanúgy el tud laposodni. Amikor már nem üdíti fel a "tiltott gyümölcs" érzés, és a beteljesületlenség keltette vad vágyakozás a kapcsolatot, akkor hirtelen az is ugyanolyan hétköznapi, unalmas és szürke lesz.


Szóval én azt tanácsolom neked, hogy próbáld meg az ezotériát elfelejteni, és játszogass el pár gondolattal. Vajon ha ezzel a pasival egy másik helyzetben találkozol, akkor is ennyire vonzódtál volna hozzá? Látszólag valami olyat tudna neked nyújtani, amit a mostani nem? Biztos nem csak a mostani párkapcsolatod okozta sóvárgásod vetíted ki őrá? Ha ezekre a kérdésekre tudsz válaszolni, akkor hozz döntést. Vagy az is járható út, hogy megpróbálod ezt az új pasit TUDATOSAN jobban megismerni. Simán lehet, hogy ez a fellángolás teljesen megszűnik, ha jobban megismered a hétköznapokban. A tudatosan alatt azt értem, hogy nem randizgatni, flörtölni, drámázni találkozol vele, csak megfigyelni, hogy tényleg ennyire vonz, vagy csak kaptál egy megfelelő alanyt arra, hogy kivetítsd a sóvárgásod.


Azzal kapcsolatban, hogy mit csinálsz, a döntés a tiéd, a lényeg, hogy dönts. Semmiképp se kezdj el összevissza beszélni, sodródni és magadat emésztve bedobni a gyeplőt a lovak közé. Ne rágódj, hanem gondolkodj, és ne félj döntést hozni és cselekedni.

2014. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5! nagyon köszönöm a válaszodat! Nők százai szenvednek ebben a kettős érzésben!
2014. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5-ös!!

Nagyon hálás vagyok a válaszodért, igazán gondolatébresztő, utat mutató!

Ezért érdemes írni a gyakori kérdésekre:)

2014. júl. 18. 14:42
 8/11 Ramcsiii ***** válasza:

Hát őszintén..engem is ráébresztett valamire,az biztos.

Nagyon igazad van 5-ös..és én is köszönöm,még kérdeznem sem kellett semmit de már meg is kaptam a választ :) Ez most jól feldobta a napomat,és elég erőt adott hogy tisztán tudjak gondolkodni,mit,miért,hogyan kell cselekednem!

2014. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy segítségetekre volt a hozzászólásom, nagyon jól estek a pozitív visszajelzések.


Egy dolgot azonban leszögeznék: amit írtam, elgondolkodtatni szántam, nem akartam senkit sem arra ösztökélni, hogy maradjon az aktuális párjával, mert az lenne a helyes döntés. Csak leírtam egy gyakori jelenséget, amikor a hölgyek félreismerik a saját érzelmi működésüket.


Persze, nem azt mondom, hogy itt bárki is félreértett, csak találkoztam már olyannal, aki úgy érezte, rá akarom beszélni, hogy maradjon a pasijával :D.

2014. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze világos... a tapasztalatodat pedig nagyon jó olvasni, hiszen az anélküli okoskodás nem túl nagy segítség általában.
2014. júl. 18. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!