Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudom átadni magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom átadni magam a szerelem érzésének? Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még sosem volt párkapcsolatom, de pár hónapja találkoztam egy sráccal és úgy alakult, hogy összejöttünk. Tényleg rendes srác, figyel rám, nagyon jól kijövünk, működik köztünk a kémia és tényleg úgy érzem, hogy boldog vagyok. Szeretem őt, de szerintem még nem szerelemmel. Igazából már nagyon régóta vágyom arra, hogy valaki igazán szeressen, hogy legyen valakim, de az eddigi próbálkozásaim mind kudarcba fulladtak, volt olyan pasi is, aki nagyon megbántott, pedig tényleg kezdtem beleszeretni.

Talán ezek miatt kicsit óvatosabb vagyok, tudom, hogy tudnám szeretni a barátomat szerelemmel is, de valahogy mégsem megy. Nem tudom elengedni magam, sokszor azon kattogok, hogy mi van, ha mégse lesz minden rendben köztünk, ha szakítunk, ha nem fog működni, ha őt is elveszítem, stb. Próbálok nem rágörcsölni, de nem mindig megy.

Mit tehetnék, hogy ne féljek a csalódástól, hogy el tudjam hinni, hogy ha akarjuk, akkor működni fog? Kérlek adjatok valami tanácsot. :/

Előre is köszi a válaszokat. :)



2014. aug. 29. 22:09
 1/4 kakukktojás13 válasza:
Töltsetek sok időt együtt, a szerelem dolgon ne parázz. Ha minden okés köztetek előbb vagy utóbb szerelmes leszel. Szóval sodródj az árral, hagyd megtörténni a dolgokat. Remélem segítettem.:)
2014. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
add át magad a pillanatoknak, hagyd, hogy maguktól alakúljanaka dolgok, és ne akarj belé szerelmes lenni.. ha bele ,,kell" szeretned úgyis belefogsz, a dolgok adják magukat, ne akard irányítani:)
2014. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg tudod osztani vele ezt a dolgot? Azt, hogy pontosan mi történt veled? Sokat segít, ha beszélsz vele róla. Nem kell semmilyen "megoldást" adnia rá, csak hallgasson meg.


Alapvetően én azt látom, hogy van egy lezáratlan dolog az életedben. Nem olyan értelemben, hogy még mindig a másik sráccal vagy, hanem hogy magadban nem bízol, mivel nem tudtad, hogy ő milyen lesz, és tévedtél vele kapcsolatban, és nem tudod, hogyan tudod esetleg legközelebb előre látni, mert az elsőnél se láttad, pedig azt hitted, minden rendben van, és emiatt véded magad, és képtelen vagy arra a fajta bizalomra, ami az elengedettséghez kell.


Magyarán azt kellene megértened, hogy miért cselekedett úgy ahogy cselekedett, és honnan láthattad volna, hogy milyen valójában.

2014. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, elmeséltem neki az eddigi dolgaimat, maximálisan megértette, hogy mit érezhettem/tek ezekkel kapcsolatban és szerinte a múlt helyett a jelenre kell koncentrálni, neki is volt sok csalódása és ő is inkább előre tekint, ezt én is így gondolom. Igazából utólag visszagondolva tudom már az okait annak, hogy mi miért alakult úgy, ahogy, a jelenlegi kapcsolatomban pedig egyenlőre nem látok olyan dolgot, ami okot adhatna az esetleges szakításra, de nyilván még nem ismerem olyan alaposan.
2014. aug. 30. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!