Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudnám növelni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám növelni az önbizalmam? Félek, hogy elvesztem Őt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassacskán másfél éve élek távkapcsolatban (250km), amit a féltékenykedésem lassan megmérgez. Az utóbbi időben (kb. fél évre tessék gondolni :D) semmi nem jött össze és tönkretették az alapból szinte nem létező önbizalmam (o.társaim csúfoltak). Emiatt annyira félek, hogy nem vagyok elég jó, csúnya vagyok, hülye vagyok, hogy egyből arra gondolok ha a párom más lánnyal van, hogy meg akar csalni, mert nem vagyok elég szép és jó hozzá. Tudom ez egy beteg dolog, de felismertem a problémám és szeretnék rajta változtatni. Ezen felül nehezíti a dolgot az, hogy a barátom inkább a lányok társaságát részesíti előnyben (alapból, meg mostanság azt mondta, hogy ettől érzi azt, hogy kell valakinek- pedig én igyekszem hangoztatni, hogy mennyire szükségem van rá, mennyire szeretem és hogy milyen jó ember is Ő). Valamint a lányok a közelében egyszerűen gyönyörűek, szinglik, és volt aki már vallott is a barátomnak. Ez majd megőrjít, csúnyának és butának érzem magam tőle. Egész nap azon kattogok, hogy vajon majd XY vagy YX hogy próbál majd a párom kedvében járni, aki ezeket örömmel fogadja is. Főleg hogy nem ismerem őket, és nem tudom, hogy hogyan viselkednek, van aki nem is tud rólam-elkeserít, nem tudom, hogy mire kéne számítanom egy-két lánytól, milyen befolyással vannak a páromra, szerethetik-e vagy tényleg csak haverok akarnak lenni. Ezeket említettem már a barátomnak, aki akkor nagyon röstellte a dolgot, és láttam rajta, hogy egy kicsit visszafogta magát, de egy-két nap után megint ott tartottunk, hogy egész nap csak más lányokkal volt. Ha hazaér és lehetőségünk van beszélni, frusztrált de azt mondja hogy a suliban másokkal jól elvolt. Rettegek, hogy ez miattam van,nem érzi jól magát velem, és hogy el fog hagyni, nem leszek elég jó. Ilyenkor mindig azzal próbálom nyugtatgatni magam, hogy még is velem van, és kellek neki, különben már szakított volna, egyenes ember. Úgy érzem, hogy amíg Ő az önbizalmát növeli az enyémet tönkreteszi, és nem tudok majd (illetve már most se) bízni magamban. De ezen változtatni szeretnék, el akarom magamról hinni, hogy jó vagyok, mert tudom, hogy az én hangulatom az övét is elronthatja és emiatt is érezheti magát rosszul. Bocsánat ha nagyon hosszú, van benne helyesírási hiba, kesze-kusza és köszönöm ha elolvastad, csak most nagyon zavaros nekem is minden, és csak kiírtam magamból amit jónak láttam. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan tudnék (vagy tudnánk) rajta változtatni, növelni az önbizalmam, hogy elhiggyem hogy elég jó vagyok neki, és megéri velem lennie. Kérek mindenkit, hogy rendes válaszokat adjon, és inkább segíteni próbáljon, mintsem szidni, mint az eddig kitett kérdéseim esetében.Köszönöm.



2014. nov. 22. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Tényleg egy hülye vagy, 250km??


Szerezz egy életet, azt javaslom

2014. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy szeretek valakit :I Pont az ilyen kommentekre nem voltam kíváncsi, köszönöm a "hasznos" választ.
2014. nov. 22. 15:30
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
oké, de attól még te vagy egy boldogtalan hülye, aki elpazarolja az életét. Nő vagy b#sz0d, lehetőségeid száma végtelen + 1, erre te egy 250km-es távkapcsolatba vagy már rengeteg ideje, gratulálok az eszedhez!!
2014. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak gratulálni tudok ehhez a kommenthez :) Nem vagyok én még olyan idős, hogy én bármit pazaroljak első sorban. Másfelől meg szeretem a párom, és jó kapcsolatunk van, legalább nem lógunk egymás nyakán. És ha már megvan az az ember akit szeretek, minek keressek egy olyat akit nem szeretek, de közelebb van?:D Nem dugópajti kell, hanem partner. Az általam leírt egyetlen probléma áll csak fent, amin változtatni akarok. Érdekes egy nézeted van, mit ne mondjak de én legalább nem szólok bele. Gondold ezt, tégy úgy, de engem ne basztass miatta :D Nem leb.szni kéne hanem segíteni vagy semmit sem kommentálni.
2014. nov. 22. 16:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Érted haragszom, nem ellened :)
2014. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Feltételezzük, hogy mellettem lenne a párom :D Úgy se lenne önbizalmam, és úgy is félnék, nem lenne sokkal jobb... :D
2014. nov. 22. 18:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Menj el egy fizetős szakemberhez, itt gyk-n nem fogsz találni ingyenes szakértőt a helyzetedre
2014. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó, tételezzük.


"a lányok társaságát részesíti előnyben (...) ettől érzi azt, hogy kell valakinek"

"Ő az önbizalmát növeli, az enyémet tönkreteszi"

Az teljesen természetes, hogy az embernek ellenkező nemű barátai is vannak, de azzal turbózni az önbizalmát, hogy egy háremmel veszi körbe magát elég egészségtelennek hangzik. Ha engem kérdezel, itt nem az az a kérdés, hogy hogyan legyél elég jó neki, hanem hogy egyáltalán kell-e neked egy ilyen alak.

2014. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, kell nekem ez az ember. Nagyon szeretem őt. Nem egy elcseszett háremet tart, hanem csak akaratlanul is félreérthető dolgokat tesz és mond- de csak barátokat szeretne, szeretne beilleszkedni egy csoportba,amit megértek. :) De az én jelenlegi önbizalmammal nem tudom elfogadni az egyébként normális helyzetét, így változtatni szeretnék :) Egyébként köszönöm a választ. :D Szóval még egyszer összefoglalva,és nyomatékosítva: Itt nem azt szeretném hallani, hogy kell-e Ő nekem, vagy hogy milyen szerencsétlenek vagyunk, hanem azt, hogy hogy tudnám növelni az önbizalmam, és tippet kapni ahhoz, hogy hogyan tudhatnánk kompromisszumot kötni :)
2014. nov. 24. 16:12
 10/17 A kérdező kommentje:
Kérek szépen mindenkit, hogy válaszoljon ha van bármi ötlete, sokat jelentene :)
2014. dec. 7. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!